Conan Exiles acımasız, çirkin ve sürünen canavarları ısıtan çöllerin iç içe geçtiği bir yer. Arkadaşlarınızdan bazıları arkadaş canlısı olabilir, ancak birçoğu sizi ya yüzünüzden hoşlanmadıkları ya da iyi bir atıştırmalık yapmayı düşündükleri için sizi en kısa sürede öldürecek akılsız psikopatlardır. Psikos ve vernikler sizi almazsa, açlık, susuzluk ve kısır kum fırtınası sonunuz olabilir. Temel olarak, günü yaşama şansınız neredeyse sıfırdır.

Türkçe Oynanış

Tabii ki, Sürgün Toprakları’na gelen ziyaretçilerin çoğu oraya gönüllü olarak ulaşamamaktadır. Klasik hayatta kalma simülatörünün eşyalarına bakıyoruz; vahşi yaşamı müzakere edin, materyalleri bulun, zanaat araçlarını bulun, daha fazla materyal toplayın, silah yapın, hareket eden her şeyi temizleyin, bir ev yapın. Temel tatbikatı biliyorsunuz zaten.

Bununla birlikte, Conan Exiles el yapımı ilkel Yayına sahiptir. Eski terörler ve kara büyücülük bu toprakları harabelerde ve ormanlarda görüyor, aradığınız her yerde macera vaad ediyor. En büyük üslere saldıran ordulara karşı direnmeye hazır oluyorsunuz. Deneyim kazandıkça daha da güçleneceksiniz, ancak demir silahlar, daha güçlü zırhlar, daha güzel (barbar ise) iç dekoru için yeni hazırlanmış tariflerin kilidini açacaksınız. Ve sonra, oyunculara perkler ve yetenekler kazandıracak, ancak sadece koruyucu tanrıları için bir şeyler inşa ettikleri ve emdikleri zaman, başa çıkacakları bir din var.

En İyi Oyuncu Mouse 2019 İncelememiz için TIKLAYINIZ!

En İyi Bluetooth Hoparlör 2019 İncelememiz için TIKLAYANIZ!Artıları

    Keşfetmek için geniş ve güzel dünya

    Hayatta kalma oyunu

    Güçlü kurgu atmosferi

    Diğer oyuncularla harika

pvp modu

Eksileri

    Öğütme, hasat ve inşaat işleri

    Önce zor iş, sonra macera

    Büyük ölçüde düşmanca fauna

Conan Exiles Oyun Modları

Conan Exiles ps4

Exiled Lands’ı kendi tek oyunculu veya co-op sunucunuzda oynayabilir veya PvE ve PvP işlemleri için 39 adede kadar oyuncuyla ortak bir sunucuya bağlanabilirsiniz. Stres, sürekli çatışma ve taşıdığınız her şeyi kaybetme fırsatından hoşlanıyorsanız, bu harika bir şey çünkü bazı sert oyuncular sizi bir timsah saldırısından kurtarırken sizi öldürmeye karar veriyor. Birincisi daha iyidir çünkü dost sürgünleriniz size saldıramaz ve bazıları size bu sürüngen timsah konusunda yardımcı olabilir. Daha önce bağlantı kurduğunuz kamu sunucusunu bulamıyorsanız veya bu bağlantıya bağlanamıyorsanız, özellikle de doluysa, ancak solo oynamanın biraz yalnız bir deneyim olması durumunda, karşılaştığınız diğer insan ruhlarının gereksiz yere düşmanca olduğunu göreceksiniz. Her seçenek, bir şekilde, kendi deneyimidir, bu nedenle, sizin için hangisinin işe yaramadığını deneyerek öğreneceksiniz.
Hangi şekilde oynarsanız oynayın, yüksek maceralı bir yaşam sürmeden önce çok fazla temel atmanız gerekecek. Conan Exiles’te taş aletler ve silahlar sizi yalnızca belli bir yere kadar götürecek ve zorlu bir şeyle başa çıkmak için yola koyulmadan önce demirci ve cephane tezgâhlarına ihtiyacınız olacak. Bu, çok fazla miktarda kaya ve odun toplamak, ayrıca ham veya ilkel bileşenlere işlenmiş çeşitli materyaller toplamak anlamına gelir. Temelde ilk işimiz, ilk sekiz saat boyunca kayaları ve ağaçları parçalamak oluyor.

Conan Exiles Malzemeler

Temel işçilik tesislerinizi kurduğunuzda bile, hayvan derilerinden (etrafta gizlenen katil hayvanların büyük hacmi sayesinde oldukça kalın ve hızlı olan) cevherlere kadar çok sayıda başka hammaddeye ihtiyacınız olacak. Bitki özleri basit bir parça hafif zırh işçiliği yapmak ve toplamak için işe yarıyor. İlk demir kılıcını almadan önce işte bu malzemeleri toplaman hatta başkalarına da toplatman gerekiyor.

Yolda size yardımcı olmak için, Conan Exiles size temel tırmanma ya da tekme atma becerilerinizi denemekten başlıyor, daha sonra basit savaş becerileri, işçilik yapma ve keşif aktivitelerinde ilerlemekten başlayarak sürekli olarak yapılacaklar listesi sunuyor. Bunlar doğru yönde hareket etmenize ve basitçe yediğiniz, içtiğiniz, inşa ettiğinizden daha fazlasını yapmanıza yardımcı olur.

Conan Exiles satın al

Maalesef, oyun öğreticiler veya tavsiyelere gelince neredeyse hiç yardımcı olunmuyor. Yeni hazırlanmış baltalarınızın nerede kaybolduğunu bulmaya çalışmak o kadar da iyi bir şey değil; ana envanterdeki eşyaların nasıl hızlı erişim kadranına taşınacağını ve tekrar nasıl yeniden başlayacağınızı, hatta ilk kulübenizi nasıl yapacağınızı anlatmıyor. Dahası, Conan Exiles göreceli olarak basit görevlerin zor işlerini yapıyor gibi görünüyor. ARK veya Rust gibi normal hayatta kalma oyunlarında deneyiminiz varsa, yada Canavar Avcısı’na veya Zelda Efsanesi: Vahşi’in Nefesi’ne daha fazla alışkınsanız, Conan Exiles’in arayüzü gereksiz yere sizi barok bir tema da hissetiriyor.

İçerik

Oyunun uzun Erken Erişim haftasında çok fazla içerik eklendiğini ve savaş sistemini Dark Souls-lite tarzında kabaca eğlenceli bir şeye dönüştürdüğünü görebilirsiniz. Su basmış ormanlar ve dağlık bölgeler gibi yeni alanlar dünyayı daha ilginç bir yer haline getiriyor. Vahşi ama güzel ortamlar ve gizemli kalıntılar, Robert E. Howard’ın fantastik kurgu atmosferini bir adım daha ileriye götürüyor.

conan exiles pc steam ps4 xbox

Yine de Conan Exiles hala garip bir durumdaydı. Havada dolaşan yaratıkları düşünün ya da görünmez bir koşu bandında yürüyen vahşi savaşçılar, çünkü bir kayanın arkasına sıkışmışlar. Düşünün, çılgınca çatışmalar ile vurulma sesi arasında yarım saniyelik bir boşluk var. Birden bire çalışıncaya kadar nesne üzerinde çalışmayan araçlar düşünün.Conan Exiles aynı zamanda sinir bozucu olabilir. Ben orta yaşlı bir erkeğim ve tansiyonuma dikkat ediyorum, bu yüzden ölümün kalıcı olduğu veya diğer oyuncuların eşyalarımı çektiği sunucularda oynamıyorum. Ne yazık ki, yine de hayvanlar veya rastgele korsan grupları tarafından katledilmeye başladım, o zaman cesedimi bulamadım ve haritadaki ölüm işaretinin bulunduğu alanda dolaşıyor olmama rağmen eşyalarımı geri alamadım. Conan Exiles’te çok zor kazanılmış, zor işlenmiş ganimetlerinizi kaybettiğinizde, bu pek eğlenceli olmuyor. Haritanın kuzeyindeki bir noktada yeniden doğarken bir leopar tarafından saldırıya uğramak, tekrar ölmek ve sizi başladığınız çölde, cesedinizden, ekipmanınızdan ve tüm diğer noktalardan yeniden doğmak hiç de iyi bir deneyim olmuyor.

Bu bir utanç, çünkü Conan Exiles zor bir başlangıcı aşıyor ve şaşırtıcı derecede zorlayıcı bir kahramanlık fantezisinin hayatta kalma oyunu haline geliyor gibi görünüyor. En azından kısaca söylemek gerekirse, oyun döngüleri biraz daha kırılgan olabilir. Ancak sizi daha sert hale getiren, yeni bir başarı elde etmek ya da keşfedilecek yeni bir bölge keşfetmek için yeterli beceri puanı kazanmanızı sağlayan anlık zaferler var. Tüm inşaat işleri inanılmaz derecede iyi çalışıyor ve aynı PvE sunucusunu tekrar ziyaret etmenin büyük zevklerinden biri, oyuncularınızın günlük olarak yayılan yeni duvarlar ve kuleler ile haritaya dağılmasını ve iz bırakmasını izliyorsunuz.

Sürgün Topraklar

Birkaç şey Conan Exiles oyununda beni rahatsız ediyor. Birincisi, oyunun yüksek macera vaadi ile hayatta kalmak ve gelişmek için gereken miktarda greft arasındaki çelişkidir. Gençliğimde bir sürü Conan okudum ve kılıcı ve zırhı tozlu bir iskeletten ya da ölen bir savaşçının seğiren ellerinden toplayan bir adam gibi olmadığını hatırlıyorum. Birkaç kamyon dolusu kaya, ağaç gövdesi ve demir cevheri, demirci bir yapı inşa eder ve kendi kılıcını yaratır. Eğer bu tür bir karışıklık olsaydı, hikâyelerin itici güçlerini yitirmiş olabileceğinden şüphelenirdiniz. Bilin bakalım Conan Exiles’te ne oluyor?

Conan Exiles full indir

İkincisi, ne Robert E. Howard, ne de dünyaları ilerici tavırlarıyla bilinmezler ve kan alma, düzenli şehvet ve genel amaçlı vahşilik karışımlarında karanlık ve heyecan verici bir şey olsa da, şu anda tuhaf, hatta hafif itici buldum. Kurgu ruhuna sadık kalırken, Conan Exiles bu unsurların bazılarını toptan olarak aktarıyor. NPC’leri yakalama, Acı Çarkı’na koyma ve onları ödevlerini yapma temelli bir tamirci var, böylece sizin için bir şeyler yapabilirler ve üssünüzü periyodik Arınmalardan koruyabilirler; köleliğin ilerlemenin çok iyi bir yolu olduğunu kim bilebilirdi?

Howard’ın kurgusu bağımsız bağımsız kadınlardan yoksun olmasa da (örneğin Belit veya Valeria), aynı zamanda monolitlere veya kayalara zincirlenmiş kurtarma ve bakirelere ihtiyaç duyan seks kölesi için de büyük biriydi. Conan Exiles nihayetinde bunlardan yoksundur, ancak hala oldukça dürüst olmak gerekirse, bugünlerde biraz ergen görünen karanlık arzuların ve genel seksi zamanın ürpertici tapınaklarını inşa edebilirsiniz. Yine oyun hakkında sevdiğim şeylerden biri, bu kurgusallık için geçerli olmasıdır.

Sonuç
Aslında, bu hemen hemen oyunu bir bütün olarak özetler. Muhteşem manzaralar ve utanç verici aksaklıklar, epik hırslar ve humdrum çalışması. Dünya geniş ve güzel sunulmuş ama hala aptal hayvanlarla ve hatta manyak düşmanlarla dolu.
Conan Exiles’i hayatta kalma kargaşasını, bir kısmı Ark, bir kısmı Minecraft ve bir kısmı MMO olan ve türünün standartlarına göre gerçekten erişilebilir ve eğlenceli bir şeye dönüştürdüğü için tebrik etmeliyiz. Keşke biraz daha az angarya işi ve biraz daha fazla sürgün edilmiş topraklarımızda gezme fırsatı olsaydı. Ne de olsa, hayatta neyin iyi olduğu sorulduğunda, Conan Exiles asla ‘kayaları kırmak, ağaçları kesmek diyerek yanıtlamaz.

oyun modu

Temel Özellikler

Conan Exiles Fiyat: PS4 279TL Kampanyada 100,05TL düştü.

Conan Exiles Satın Al

Conan Exiles Oynanış Videosu (Türkçe) Yakında Sizlerle

Xbox One, PS4, PC platformlarında kullanılabilir

İlk piyasaya sürülme tarihi: 8 Mayıs 2018

Geliştirici: Funcom

Motor: Unreal Engine

Modlar: Tek oyunculu oyun, Çok oyunculu oyun

Platformlar: PlayStation 4, Xbox One, Microsoft Windows

Türler: Aksiyon-macera oyunu, Hayatta Kalma Oyunu

haritalar

Conan Exiles Sistem Gereksinimleri (Minimum) :

    CPU: Intel Quad Core i5-2300 or AMD FX-6300

    CPU SPEED: Info

    RAM: 6 GB

    OS: Windows 7 64 Bit/ Windows 8 64 Bit/ Windows 10 64 Bit

    VIDEO CARD: Nvidia GeForce GTX 560 (1GB) or AMD Radeon HD 7770 (1GB)

    PIXEL SHADER: 5.0

    VERTEX SHADER: 5.0

    FREE DISK SPACE: 50 GB

    DEDICATED VIDEO RAM: 1024 MBConan Exiles Önerilen Sistem Özellikleri:

    CPU: Intel Quad Core i7 3770K or AMD Ryzen 7 1600X

    CPU SPEED: Info

    RAM: 8 GB

    OS: Windows 7 64 bit / Windows 8 64 bit / Windows 10 64 bit

    VIDEO CARD: nVidia GeForce GTX 780 Ti/970 (High settings) and 1070 (Ultra settings) or AMD R9 290/AMD RX480 (High settings)

    PIXEL SHADER: 5.0

    VERTEX SHADER: 5.0

    FREE DISK SPACE: 50 GB

    DEDICATED VIDEO RAM: 3072 MB