Far Cry New Dawn Ubisoft nükleer silahların gölgesinde son derece popüler açık dünya serisine devam ederek Ps4, Xbox gibi konsollara ve Pc’lere yeni bir oyun daha ekledi.

Far Cry New Dawn xbox one inceleme PS4 4

Far Cry New Dawn Özet

Far Cry New Dawn önceki oyunları gibi güzel ve baş döndürücü, ancak hayranları bu oyun için yorum yapacak olursa Far Cry 5’in devamı niteliğinde olan bu oyun için “çok tanıdık hissediyorum” gibi cümleler söyleyebilir. Yeni detaylar eski serilerinden çok da farklı gelmedi bize.

Artıları

     Mükemmel silah sesi

     Kıyamet sonrası dünya

     Silahların büyük cephanelikleri

Eksileri

     Yeni fikir yok

     Benzer hikayeFar Cry New Dawn Temel Özellikler

    Çıkış Tarihi: 15 Şubat 2019

    Geliştirici: Ubisoft

    Platformlar: PS4, Xbox One, PC

    Tür: FPS (First Person Shooter)

Far Cry New Dawn Türkçe Desteği: Bulunmuyor.

Far Cry New Dawn Fiyatları:

Far Cry New Dawn Ps4: 269 TL

Far Cry New Dawn Xbox : 229 TL

Far Cry New Dawn PC: 154 TL (Durmaplay’ de Kampanyada)

Far Cry New Dawn Steam: 229 TL

Far Cry New Dawn fiyati inceleme PS4 3

Far Cry 3‘ün dengesiz kahramanı Vaas, oyunculara “Deliliğinin tanımının ne olduğunu hiç söyledim mi? Delilik tam olarak hep aynı şeyi yapmaktır… Birşeyleri değiştirmek için uğraşmamaktır. aynı şeyi tekrar tekrar yapmak için bekliyorum. Bu çılgınlık.” dercesine aynı şeyleri tekrar tekrar yapma olayından yapımcılar bizce vazgeçemiyor.

Far Cry 3’te, Ubisoft oyunu ilginç kılan her şeyin üzerinde detaylı bir şekilde durdu. Birçok şey yaptı: manyetik olmayan bir antagonistin, oyuncu haritasının etrafında dolaşırken simgeleri silerek yavaş yavaş yükselmesi, ateş etmeye başlamadan önce alarmları devre dışı bırakmak için düşman karakoluna gizlice girebilmesi gibi… Fakat bu oyunun fanları aynı özeni her yeni oyunda bekliyor desek sanırım çok da yanılmayız.

Far Cry New Dawn Alınır mı

Far Cry New Dawn, benim gibi Far Cry 3‘e âşık olduysanız ve o zamandan beri her yeni oyun ve her yeni taksit için hevesle uyanıyorsanız harika bir haber. Ancak, Far Cry franchise‘ı (tüm serisi) edinmiş ve çoğunu oynadıysanız aynı oyunu tekrar tekrar oynuyormuş gibi hissedebilirsiniz.
Ne yazık ki, Far Cry New Dawn çok ilginç yeni fikirlere sahipken; Far Cry New Dawn, Far Cry 5‘in bir oyununun devamı olarak görülüyor. Far Cry 5’in sonundan itibaren devam ediyor, ancak eylemi kıyamet sonrası bir ortama taşıyor, Umut Dünyası’nın canlı, büyümüş ve silahlı saldırganlarla kaplı bir kabus vizyonu. . Oyunun temel döngüsü, daha önceki serilerle neredeyse aynı.

Genel olarak bizi sevindiren şeylerden biri de sonuç olarak Far Cry New Dawn yeni bir oyun. Far Cry New Dawn önceki Far Cry 1, Far Cry 2, Far Cry 3, Far Cry 4, Far Cry 4 Primal ve Far Cry 5 oyunlarıyla ritmi hemen hemen aynı olsa da halen baş döndürücü.

Far Cry New Dawn Silahlar

Far Cry New Dawn inceleme PS4 ubisoft 2

Far Cry New Dawn’ın oynanışındaki silah sesleri çok etkileyici. Göğsünüze birkaç farklı silah tuttuğunuzda, her atışta o yumruğu hissediyorsunuz. Karşılaştığınız her durumla başa çıkma seçeneğiniz Far Cry New Dawn’da vardır.

Bu seçeneklerin her ikisi de tatmin edici. Ayrıca Far Cry New Dawn’a yapılan en eğlenceli eklemelerden biri, tıkırtı olmadan düşmanlarını alt etmek için zemini olmayan herhangi bir yüzeyden mermileri zıplatabilen bir testere bıçağı fırlatıcısı. Bu silah Ubisoft tarafından sizin için zor işlerin çoğunu yapacak şekilde tasarlandı. Otomatik olarak kendisi hedef alarak hızlı bir aksiyondan (bir arabanın etrafında kolayca sıçramasını ve bir kapağı ele geçirmesi vb.) kurtulmanızı sağlayacak şekilde akıllıca tasarlandı.

Sadece testere bıçağı fırlatıcısı mı? Elbette hayır. Far Cry New Dawn tabancalar, normal makineli tüfekler, keskin nişancı tüfekleri, saldırı tüfekleri ve roketatarlar ve alev makineleri dahil olmak üzere birkaç farklı ağır silahın kullanımını içeren bir FPS oyunudur. Ancak çoğu zaman, kendinizi susturuculu bir keskin nişancı tüfeği, bir saldırı tüfeği gibi huysuz bir şekilde kaşlarınızı kaldırırken bulacaksınız.

Bu sizin ilk Far Cry oyununuz ise, kesinlikle tavsiye edilebilir bir oyun. Lakin fanlarından olup tüm seriyi oynamış iseniz bu oyun sizlere eğlenceli fakat bir yerlerden tanıdık gelecektir.

Bir saldırı tüfeği alıp çıldırmak istiyorsan, oyun seni durdurmaz. Hope Country‘nin yerin harabelerini çevreleyen tutsakları, değerli malzemeleri ve etanolle dolu tankerleri sürekli hareket ettiren Highwaymen‘lerle sürekli meşgulsünüz ve bunların hepsini durdurmak size kalmış gibi görünüyor. Bunlar bazı insanları yorabilir, fakat bu oyunun temel sistemi. Oyunun oynanışı sizlere angarya gibi gelebilir, ancak silah sesi bu kadar iyi hissettirdiğinde ve dünya bu kadar iyi yansıtıldığında hiç de öyle bir durum yaşanmayacaktır.Far Cry New Dawn Oynanış

Far Cry New Dawn oynanışında Player Unknown Battlegrounds gibi savaş oyunlarının etkisini açıkça görebilirsiniz ve savaşacağınız birçok rakiple kıyaslandığında temel olarak insanüstü bir savaş canavarı olmanıza rağmen, gerçekle neredeyse benzer hissediyorum. Oyun hissettiriyor ama Far Cry New Dawn’ın biraz daha yeniliklerle geldiğini görmeyi çok isterdik. Serisi olan yeni bir oyunun büyük ilgi görmesinin bizce temel sebebi o oyundaki yeni özellikler ve deneyimlerdir.

En sevdiğimiz şey keşif gezileri oluyor. Ziyaret edilebilecek birçok yer var ve hepsi iyi hazırlanmış aksiyonlarla birlikte geliyor.

Ardından, ev üssünüz olan yerde Providence’ı yükselten ve vahşi doğada toplayabileceğiniz herhangi bir etanol ile yükseltmeler sağlayabileceğiniz bir ortam var. Bu yükseltmeler daha az hasar almanıza veya daha iyi silahlar, arabalar ve cephane üretmenize izin verir.

Far Cry New Dawn oynanis inceleme PS4 1

Etanol kaynağı kolay bir şekilde nasıl kazanılır? Daha güçlü düşmanlarla savaşarak kazanılıyor fakat Seviye 4’te düşmanları düşük seviyeli silahlarla öldürmek çok zor olduğu için bu durum biraz zor olabilir.

Far Cry New Dawn sağlam bir oyundur ve birkaç yeniliği elbette var ama sonuçta önceki Far Cry oyunlarının türevi gibi hissettiriyor.

SONUÇ

Far Cry New Dawn güzel bir oyun, ancak Far Cry fanlarına çok tanıdık gelecektir. İlk defa oynayan oyunseverler için gayet baş döndürebilecek nitelikte bir oyundur.

Oyunda karanlık mizahın izleri var ve bazı harika aksiyon sahneleri ustalıkla yapılmış ancak birkaç ilginç yeni mekanik ve etkileyici yeni bir ortam dışında, Far Cry New Dawn oynanış olarak öncekilerden çok da farklı değil.

Bununla birlikte bu oyun ile geçirdiğim zamandan gerçekten zevk aldım ve birçok insan için tatmin edici olan aynı hisleri tekrar yaşadım. Bunu da belirtmek isterim