Keep Talking and Nobody Explodes en az iki oyuncuya havaya uçmadan önce bir bombayı etkisiz hale getirme görevi verir. Bir oyuncu bombaya erişebilir, bir oyuncu ise ilk oyuncuya ne yapacağını söylemesi için bomba kullanım kılavuzu okur. Püf noktası? Hiç kimsenin diğerinin elinde olmayan öğeye bakmasına izin verilmez. İletişim tamamen sözlü. Odaklanılması ve rafine edilmesi gerekecek. Oyuncular kabloları kesmek, garip semboller bulmak ve sonunda bombayı etkisiz hale getirmek için labirentten geçmek zorunda kalacaklar. Bir yanlış kablo kesilmesi her şeyi patlatabilir, bu yüzden iletişim yerinde ve düzgün olmalıdır.

keep talking and nobody explodes nasıl oynanır

Keep Talking and Nobody Explodes oyununu ilk defa oynadığınızda, muhtemelen başarısız olacaksınız. Bomba, onu etkisiz hale getirme süresinden çok uzun zaman önce patlayacak ve oyun ilginizi çekmeye başlayacak. Sonra birdenbire: “Bu seviyeleri nasıl geçemem ?!” diyeceğiniz oyunun son aşamalarına geleceksiniz… Oyun kendini hissettiriyor. Zamanla saat gibi tıkır tıkır bölümleri geçeceksiniz. Oyundaki diğer oyuncularla aynı anda bisiklete binmek gibi uyumlu bir şekilde çalışacaksınız.

En İyi Oyuncu Mouse 2019 İncelememiz için TIKLAYINIZ!

En İyi Bluetooth Hoparlör 2019 İncelememiz için TIKLAYANIZ!

Beceriyi ve iletişimi mükemmelleştirmekİlk başta, öğrenim sürecini deneyimleyeceksiniz. Daha önce hiç görmediğiniz tuhaf semboller veya daha önce ele almadığınız talimatlar olduğunda eşinizin ne hakkında konuştuğunu anlamak zor olacaktır. Birkaç saatlik oyundan sonra, eşim ve ben hızla birbirimizin jargonunu almaya başladık. “Karmaşık mekan olayına bak” cümlesi sizin için hiçbir şey ifade etmiyor olabilir, ancak bunu eşime söylediğimde tam olarak ne demek istediğimi biliyordu. Bazen başka bir oyunda başkalarıyla iletişim kurmak zordu, ancak Keep Talking and Nobody Explodes, oyun oynarken yarattığımız yeni bir yerel ortamda iletişim kurmamızı sağladı.

oynanış

Her şey tıklandığında, Keep Talking and Nobody Explodes özel bir deneyimdir. Birkaç kez bir seviyenin başarısız olmasından sonra, bir bombayı doğru şekilde etkisiz hale getirmek inanılmazdı çünkü iletişim tekniğimizi geliştirdik. Oyun zorlu modüller (bulmacalar) ve tehlikeler ortaya çıkarsa bile, daha güçlü bombalara ayak uydurduk çünkü iletişimimiz güçlüydü.

Sakıncaları

Maalesef Keep Talking and Nobody Explodes’u geri tutan birkaç şey var. Öncelikle, ikinci seviyelerde ustalaşacak yeni modüller bulunmuyor. Bunun yerine, oyun mevcut modülleri değiştiriyor ve bunların tamamlanmasını zorlaştırmak için bazı zorluklar ekliyor. Sonuç olarak, “zorlu” seviyeler aslında öncekilerden daha zor değil. Onlar sadece daha “zorlu” mizanpajlarla birleştirildi.

keep talking and nobody explodes modüller

Ayrıca Mors kodu kullanan bir modül ile bir yakınma var. Nedense, nintendo switch konsolunda gerçek Mors kodu gelmiyor; bunun yerine, yalnızca yanıp sönen bir ışık olarak görülür. Uzun ve kısa yanıp sönme süreleri o kadar farklı olmadığından, birini diğerinden ayırt etmek inanılmaz derecede zordur. Geliştiriciler işitilebilir Mors kodu içeriyor olsaydı daha yönetilebilir olurdu. PC, PS4 ve XBOX ONE platformlarında mors alfabesinde hiçbir sıkıntı yok. Resmen hiç anlamayan insanlar bile mors alfabesini çözecek duruma geliyor.

Keep Talking and Nobody Explodes Nasıl Oynanır? Oynanış
Oyunu istediğiniz bir platformdan satın aldıktan sonra “bomb manual” (bomba imha kılavuzu) indiriyorsunuz. İndirdiğiniz bomba imha kılavuzunun başında 4-5 haneli bir kod (hatırlayamadım) var. Oyuna ilk girdiğinizde hangi bomba imha kılavuzunu kullanacağınız soruluyor ve bomb manual (bomba imha kılavuzu) kodunu girmeniz isteniyor. Keep Talking and Nobody Explodes artık o kılavuza göre hazırlanıyor ve oynamaya hazır hale geliyor.

keep talking and nobody explodes türkçe kılavuz Bomb Defusal Turkish

Keep Talking and Nobody Explodes yerel bazda (lokal) olarak en az iki kişiyle oynanabiliyor. PC (bilgisayar) platformundan söz edecek olursak; bir kişi bilgisayarın başına geçiyor. Diğeri ise yaklaşık 25 sayfalık bomba imha kılavuzunun çıktısını önünde hazır hale getirerek (çıktı almadan başka bir pc ya da telefon ekranından da bakabilir) bekliyor. Burada dikkat edilmesi gereken noktalar bu iki kişi sadece kendi önündekiler ile ilgilenmeli. Yani Pc başındaki kılavuza, yada önünde kılavuz olan vatandaş bilgisayar ekranını göremeyecek pozisyonda oturup beklemeli.

Bombayı Etkisiz Hale Getirme (Örnek Oyun)

keep talking and nobody explodes pdf

Oyun ekranından ilk bomba seçilerek oyun başlatılır. Bilgisayardaki kişinin önüne farklı modüller olan bir bomba gelir (kablolu modül, şifreli modül, mors modülü vs…) ve geri sayım başlar. Bilgisayar ekranındaki kişi hangi modülleri gördüğünü tarif ederek kılavuza bakan arkadaşın önündeki sayfalardan modülü bulmasını sağlar. Modülü bulur bulmaz (örneğin kablolu modül üzerinden gidelim) ekrana bakan kişiye sorular sorar ve ne yapacağı konusunda talimatlar verir.

Şöyle bir diyalog geçebilir:

 • Kılavuza bakan: Kaç kablo var?
 • PC ekranına bakan: 6
 • Kılavuza bakan: Hiç sarı kablo var mı?
 • PC ekranına bakan: hayır yok.
 • Kılavuza bakan: Siyah kablo var mı?
 • PC ekranına bakan: Evet.
 • Kılavuza bakan: Kaç siyah kablo var?
 • PC ekranına bakan: 3
 • Kılavuza bakan: Beyaz kablo varmı?
 • PC ekranına bakan: Evet.
 • Kılavuza bakan: Baştan ikinci kabloyu kes!
 • PC ekranına bakan: Tamam başardık! Diğer mors modülüne geçiyorum!
 • Kılavuza bakan: Acele Et!İşte bu şekilde bir modül çözme olayı gerçekleşir. Her modül farklı özellikte ve zorluktadır. Bu da işin eğlenceli kısmı oluyor!

Platformlar : PC – PS4 – XBOX ONE – Nintendo Switch

Neyse ki, oyunun Nintendo Switch sürümü oyunun en ideal versiyonu olabilir (biz PC ve Switch üzerinde oynadık). Bir bombayı etkisiz hale getirmek, en iyi şekilde, modülleri yakından görebileceğiniz, taşınabilir bir versiyonda çalışır. Dahası, bir avuçiçi ile eşimin karşısına oturabilir ve talimatları hakkında yüz yüze kolayca konuşabilirim. Diğer platformlarda olduğu gibi bir odaya oturmak zorunda kalmaktan iyidir.

keep talking and nobody explodes nintendo switch

Keep Talking and Nobody Explodes Türkçe

Keep Talking and Nobody Explodes oyunu Türkçe olmamakla beraber (Türkçe yama yok) Türkçe olmasına da gerek yoktur. Sadece Kılavuzun (bomb manual) Türkçe olması gerekir ki bunu da bazı Türk oyuncular uğraşarak başarmıştır. Onlara herkes adına buradan teşekkür ederiz. Alttaki linklerden Türkçe kılavuzu pdf olarak indirebilir ve hemen oynamaya başlayabilirsiniz.

bomb defusing manual

Multiplayer Modu

Sürüm hakkındaki tek şikayetim, çevrimiçi bir oyun olmaması. Keşke ülke çapında bir arkadaşınızla sesli sohbet yoluyla oynayabilseydim. Teorik olarak, itiraz kılavuzunu basan bir arkadaşımı arayabilirim; Ancak, bu oyunu fiili oyun yoluyla işbirliği içinde çevrimiçi olarak oynayabilmem gerektiğini hissediyorum. Yani evet Multiplayer modu (çevirimiçi, online mod) bulunmamaktadır.

süre

Keep Talking and Nobody Explodes Alınır mı?

keep talking and nobody explodes full indir

Keep Talking and Nobody Explodes, yerel olarak oynayabileceğiniz biri varsa satın almaya değer bir oyundur. Oyun sadece eğlenceli ve tatmin edici değil, aynı zamanda eşimle aramızdaki iletişimi geliştirdiğini düşünüyorum. İkinci seviyelerin yeni modüller getirmesini diliyorum, ancak oyun, adrenalinin oyunun sonuna kadar çalışmasını sağlamak için yeni tehlikeler ve farklılıklar ortaya sürerek iyi bir iş çıkarıyor. Oyunun Steam (PC) versiyonunda atölyeler kısmından farklı zorluklar ve modüller içeren bombalar indirip oyun içeriğini çeşitlendirebilirsiniz. Keep Talking and Nobody Explodes iletişimi komik ve eğlenceli hale getirdiği ve farklı ilginç bir oyun olarak (bomba imhası) kesinlikle satın almaya değer.

Keep Talking and Nobody Explodes indir, Satın Al, Fiyat
Keep Talking and Nobody Explodes PC indir (Steam) fiyat: 24TL

Keep Talking and Nobody Explodes PS4 indir fiyat: 69 TL

Keep Talking and Nobody Explodes XBOX ONE indir fiyat: 42,50TL

Keep Talking and Nobody Explodes (Konuşmaya Devam Et, Hiçkimse Patlamasın)Çıkış Tarihi: 16 Ağustos 2018

Oyuncu Sayısı: 2+ oyuncu

Kategori: Bulmaca, Parti

Yayınevi: Steel Crate Games

Geliştirici: Steel Crate Games, Inc.

Oyun Puanı: 90 / 100 (Böyle oyunlara bayılıyoruz!)

Artıları

 • Mükemmel işbirliği deneyimi
 • Bir sürü tekrarlanabilirlik
 • Mükemmel oyun tasarımı ve eşsiz konsept

Eksileri

 • Tek oyunculu oyun oynamanın yolu yok
 • Mors kodu modülünde bazı platformlarda yaşanan sıkıntılar
 • Çevrimiçi / sesli sohbet yok

Sistem Gereksinimleri:

sistem gereksinimleri
 • İşletim Sistemi: Windows 7 veya üstü.
 • İşlemci: 1,5 GHz.
 • Bellek: 2 GB RAM.
 • Grafikler: 256 MB DirectX 9 veya üstü.
 • Depolama: 1 GB boş alan.
 • Ek Notlar: Bomba İmha Etme (Çözme) El Kitabının basılı bir kopyası ya da görüntülemek için ek bir web özellikli cihaz gereklidir.