Bullguard oyunlarınızı hızlandırabilecek bir antivirüs. BullGuard nasıl bir antivirüs diye soracak olursanız evet gerçekten bu antivirüs yazılımını özetleyen başlıca cümlemiz bu olur… Bullguard Türkçe dil desteği sunmamaktadır. BullGuard Türkiye diye resmi bir sitesi bulunmayan şirketin ilerleyen yıllarda ülkemizde popülerliği artarsa Türkçe desteğinin de geleceğini düşünüyorum. Bu durumun haricinde internet ortamında da maalesef BullGuard Türkçe yama gibi bir dosya mevcut değil, ilgilenen arkadaşlara duyrulur.

bullguard indir

Resmi sitesinden Bullguard 1 year free kampanyalarını da ayrıca takip ederek (2018 yılında kısa süreliğine böyle bir kampanyası mevcuttu) 1 yıllık BullGuard premium, Bullguard premium protection, Bullguard internet security gibi versiyonlarını indirebilirsiniz.

BullGuard download ya da Bullguard full diye aratırsanız humblebundle, sharewareonsale gibi kampanya sitelerinden bu kampanyaları takip edebilirsiniz.

Bizim kararımız

BullGuard ilginç bir virüsten koruma yazılımıdır, bazı alanlarda yüksek oranda yapılandırılabilir ve Game Booster’ında alışılmadık bir performans olabilir, ancak bu kadar hayal kırıklığı yaratan bağımsız test laboratuarlarından gelen koruma testlerinin endişe verici olmasıdır.Neden Tercih Etmelisiniz

     Kötü amaçlı URL’leri ortalamanın üstünde engellenmesi

     Özelleştirilebilir tarama türleri

     Test fidye yazılımımızı başarıyla engelledi

     Etkili Oyun Booster

teknik destek

Dikkat Etmeniz Gerekenler

     Son laboratuvar testlerinde kötü sonuçlar

     Dağınık arayüz

     Tek bir lisansta birden fazla bilgisayarı kapsayamaz

BullGuard tüketici antivirüs yazılımı ve 2002’den beri popüler güvenlik araçları geliştiren, Londra merkezli bir şirkettir.

BullGuard Antivirus, gerçek zamanlı virüs koruması, kötü amaçlı URL filtrelemesi ve şaşırtıcı bir şekilde oyunlar ve diğer tam ekran uygulamalar için şaşırtıcı bir performans artırıcı olan basit bir üründür. Herhangi bir sorun yaşarsanız, canlı sohbet de dahil olmak üzere 7/24 müşteri desteği mevcuttur.

Bullguard Premium Security 2019

Programın 2019 sürümü, yeni özellikleri geliştirmekten daha çok, artan iyileştirmelere odaklanıyor, ancak yine de bazı önemli noktalar var.

bullguard ücretsiz

BullGuard Antivirus’e buradan kaydolabilirsiniz

Davranış Motoru şimdi en yeni tehditleri bile tespit etme yeteneğini artıran sürekli güncellemeler içeriyor. Gerçek zamanlı uyarılar, yetersiz şifreleme veya şifre koruması olmayan bir ağa bağlandığınızda sizi uyarıyor.

Güvenlik Açığı Tarayıcısı, sizi güvenlik risklerini gösterebilecek imzasız sürücüler konusunda uyarır.

Başka bir özelliği ise, Game Booster şimdi hem kullanıcı hem de sistem süreçleriyle çalışabilir. Çeşitli kod optimizasyonları hızı iyileştirir ve kaynak gereksinimlerini azaltır ve genişletilmiş destek araçları, ihtiyaç duyduğunuzda yardım almayı kolaylaştırır.

antivirüs internet security premium security

BullGuard Antivirus fiyatı konusundan bahsedersek; bir yıllık bir bilgisayar lisansı için ortalama 24,99 £ (32,50 $) fiyatla satılır. Aboneliği uzatarak indirim alabilirsiniz – iki yıllık bir lisans 39.95 £ (52 $), üç yıl 49.95 £ (65 $) tutarındadır – ancak ne yazık ki, şirket birden fazla bilgisayar eklemenize izin vermez. Tek bir lisans veriyor.
Korunacak birden fazla cihazınız varsa, BullGuard Premium Protection’ı tercih edebilirsiniz. Bu sadece cihaz başına daha ucuza mal etmek için değil – üç yıllık, 10 cihaz lisansı £ 139,95 (182 $) – aynı zamanda Windows, Mac ve Android’i de koruyor olmasındandır. Windows yapısının daha birçok özelliği var: güvenlik duvarı, ebeveyn denetimleri, bulut yedekleme, PC optimizasyonu, Ev Ağı Tarayıcısı ve hatta kimlik koruması.

15 günlük bir BullGuard Antivirus deneme sürümünü, 30 günlük bir BullGuard Premium Koruma sürümü ve 60 günlük bir ara BullGuard Internet Security sürümünü inceleyebilirsiniz. 30 günlük para iade garantisi ile korunuyorsunuz, bunun sizin için doğru antivirüs olduğundan emin olmak için bolca zamanınız oluyor.

BullGuard Kurulum (Setup)

BullGuard’ın deneme sürümlerini web sitesinde bulmak kolaydır. Bullguard login sayfasından giriş yaparak kurulum (setup) dosyamızı saniyeler içinde indirdik.

Birçok rakip gibi, BullGuard da denemeyi etkinleştirmeden önce bir hesap oluşturmak ve e-postanızı doğrulama işlemlerini gerektirir. Kurulum sırasında BullGuard Internet Security sürümüne yönlendirildi ve bunun yerine yeni bir lisans almamızı istediği için beklenenden daha karmaşık bir hal aldı.

arayüz

Bu, BullGuard’ın canlı sohbet desteğini test etmek için iyi bir şanstı. Sohbet penceresini açtık ve bir bilgi istemi bizi birkaç dakika beklememiz gerektiği konusunda uyardı, ancak 150 saniye içinde bir ajan belirdi, ardından sorumuzu yaklaşık 30 saniye içinde cevapladı ve çözdü. Bu hızlı.

Cpu ve Ram Kullanımı

Bundan sonra, BullGuard Antivirus hızlı bir şekilde kuruldu ve hemen kullanıma hazırdı. Sistemimize pek çok arka plan işlemi ekledi – 8 kadar işlem eklendi – ancak normal koşullarda toplam RAM tüketimi 200 MB’ın altındaydı ve minimum CPU zamanını ve diğer kaynakları kullandılar.

Bu size her türlü seçeneği sunan değerli bir özelliktir. Önemli bir ilgi alanına, belki de belge veya çalıştırılabilir klasörlere veya aksi takdirde kontrol edilemeyen ağ sürücülerine odaklanan bir tarama oluşturabilirsiniz. Riskli olmadığından emin olduğunuz veri paketli sürücüleri veya klasörleri hariç tutarak performansı artırabilir ve bazı ilginç düşük seviyeli ayarlamalar deneyebilirsiniz.

antivirüs fiyati satin al

Örneğin, varsayılan olarak inceleme sistemimiz tarama için dört iş parçacığı kullandı. Daha fazla iş parçacığı eklemek, tarama sırasında sistem yükünü azaltacak olan tarama işlemini hızlandırabilir. BullGuard’ın bu ayarla oynama kabiliyeti sizin için doğru değeri bulmanıza yardımcı olur.

Kısa testlerimizde, tarama süreleri ortalamanın üzerinde kısmi olarak da olsa daha kısa oldu. Sistemimizin performansını da belirgin bir şekilde etkilemediler ve aktif taramalar yolumuza çıkmadan çalışmaya devam edebildi.

Güvenlik Açığı TaramasıBullGuard Antivirus, Wi-Fi güvenliğinizi, mobil cihazlar için otomatik çalıştırma ayarlarını, Windows Update durumunu ve sürücülerinizin dijital olarak imzalanıp imzalanmadığını kontrol eden basit bir güvenlik açığı taramasını destekler. Bu tam olarak kapsamlı değil ve Kaspersky ve Avast gibi rakiplerin daha kapsamlı olduğundan şüpheleniyoruz, ancak tarama yine de size gerçekten yararlı bilgiler verebilir.

Oyun Performansı

BullGuard’ın en önemli özelliği, oyunların veya diğer tam ekran uygulamaların ne zaman çalıştığını tanıyan ve onlara sistem kaynaklarından daha fazla pay vererek performanslarını artırmaya çalışan ilginç bir araç olan Game Booster’ı içerir. Bunun virüsten koruma veya güvenlikle ilgisi olmamasına rağmen, BullGuard antivirüs programı, bir virüsten koruma yazılımı kurmanın mutlaka bilgisayarınızı yavaşlatacağı fikrini yıkmayı hedefliyor.

bullguard turkce

Game Booster, aynı CPU çekirdeğini kullanmak için kullanıcı işlemlerini (ve isteğe bağlı olarak, bu sürümde, sistem işlemlerini) değiştirerek, sistem kaynaklarınızdaki taleplerini azaltarak ve oyuna daha büyük bir pay sağlayarak çalışır.

Bu akıllıca bir fikir ve bağımsız testler çok olumlu sonuçlar verdi. Oyun platformu üreticisi ChillBlast, BullGuard Internet Security’nin Kaspersky, AVG, Norton, McAfee ve hatta Windows Defender’a karşı oyundaki performansını karşılaştırdı. BullGuard sadece en iyi performansı sağlamakla kalmadı, aynı zamanda antivirüs kurulu olmayan bir kontrol sisteminden bile daha hızlıydı.

Başka bir deyişle, BullGuard Antivirus’ü yüklemek oyun performansını düşürmedi, aslında daha da iyileştirdi. Böyle bir duruma bağlı olarak bir güvenlik-antivirüs programı seçmeyiz (güvenlik sorunları her şeyden önce gelmeli) ama bu ilginç bir özellik ve bazı kullanıcılar için bu durum çok çekici olabilir.

BullGuard Koruma (Protection)

AV-Test Comparatives‘in Gerçek Dünya Koruma Testi (Real World Protection Test), 18 üst antivirüs paketinin etkinliğini düzenli olarak kontrol eden yoğun bir güvenlik testidir.

bullguard mobile security

BullGuard’ın test sonuçları son zamanlarda yetersiz kaldı, şirket Şubat – Haziran aylarında en alt sıralarda göründü (beş raporda özet alındı). Örneğin, BullGuard önceki Temmuz – Kasım 2017 raporunda 18’in 9’unda ve % 100 koruma oranıyla listelerde yer alırken; en son Ağustos 2018’de 9’uncu sırada oldu. Bu uzun vadede sorun çıkacağı anlamına gelmese de endişe verici bir durum olabilir.

Bireysel test laboratuarları belirli uygulamalar için her zaman adil bir sonuç vermeyebilir, bu nedenle test sonuçlarını başka bir yerde kontrol etmeyi deneyebilir.

Windows 10 performansı için en son AV-Test sonuçlarına baktık, ancak kararın çok benzer olduğunu gördük. BullGuard’ın koruma oranı kötü değildi. Test ürünü bilinen kötü amaçlı yazılımın% 100’ünü ve sıfır gün tehditlerinin% 99,2’sini engelliyordu, ancak yine de sektör ortalamasının altındaydı. Sonuç olarak, 18 yarışmacının 13’ü koruma amaçlı 6/6 puan alırken, BullGuard 5,5 / 6 puan alan beşin en alt paketlerinden biriydi.

Test Sonuçları

Bu laboratuar testleri uzun ve kapsamlıdır, ancak her zaman ihtiyacımız olan spesifik bilgileri sağlamıyorlar. Bu nedenle antivirüs paketlerini de daha küçük testler yaparak değerlendiriyoruz.

bullguard indirim

Web tehdit tarama şirketi Quttera’dan güncel, potansiyel olarak tehlikeli 600’den fazla link içeren bir liste hazırlayarak başladık. Bunlardan bazıları sadece saatler önce bildirildi ve hepsinin kötü niyetli olduğu kanıtlanmadı, bu da antivirüs yazılımının engellemesini zorlaştıracaktı.
Zorluğun boyutuna rağmen, BullGuard 65 web sitesini engelledi, Kaspersky 61’i engelledi ve Webroot SecureAnywhere alarmı sadece 38’de kaldı. Bu sadece anlık bir durum olmasına rağmen sonuçların zaman içinde değişmesi olumlu bir işaret olacaktır.

İkinci testimiz ise sistemimizdeki binlerce belgeyi şifrelemeye çalışan özel bir fidye yazılımı simülatörüydü. Bu tehdidi kendimiz yaratarak, tek başına dosya imzasından tanınmayacağını umduk. Program BullGuard’ın davranış izlemesinin ilginç bir testi haline getirdi.

Ne yazık ki, böyle olmadı, sonuçta simülatörümüz imzasıyla tespit edildi ve engellendi. Neden olduğundan emin değiliz. BullGuard’ın bilinmeyen bir programdan fidye yazılımı türü bir etkinlikle nasıl ilgilendiğini göremememiz düşündürücü oldu. Bu BullGuard’ın hatası değil, ve umduğumuz gibi tehdidi engellememiş olsa bile, yine de testi geçtiğini düşünüyoruz. BullGuard crack download diye kaçak versiyonlarıyla bir antivirüs kurmanın tehlikesinin boyutunu tamamen sizin mantığınıza bırakıyoruz. Sadece bu program değil ne kurarsanız kurun crack içeren sahte yazılımların arka planda ne gibi işlemler yürüttüklerini bilemezsiniz.

Son karar

bulldog koruma

BullGuard hafif, yapılandırılabilir ve testlerimiz sırasında nispeten hızlı olduğunu kanıtladı. Game Booster’da da sıra dışı birsürü ekstralar var, ancak algılama testlerimizi zorluk çekmeden geçmesine rağmen, BullGuard’ın şu anki kötü laboratuvar test sonuçları endişe verici.


BullGuard satın al Resmi Site

BullGuard indir (deneme sürümü – free trial)