En İyi Antivirüs Hangisi 2018?

Listemizdeki adaylar Kaspersky İnternet Security, Avira Antivirüs Pro, Norton Security, Trend Micro Maximum Security ve Bitdefender İnternet Security. Peki, En iyi Antivirüs Hangisi 2018? Ben hepsini kullandım. Şunu söyleyebilirim ki normal bir ev kullanıcısıysanız bu yazı sizin için çok faydalı olacaktır.Öncelikle 2019 listemiz (Yeni Liste) sayfanın altında paylaşılmıştır DUYRULUR! kendi deneyimlerimi anlatmak sizinle paylaşmak istiyorum. Ben bilinçli bir kullanıcıyım. Yani girdiğim siteler bellidir. Bir şeyler indirirken neyin ne olduğunu bilir her indir butonuna tıklamam. Her zaman resmi sitelerinden indirip kullanırım. Öyle bir şeyler ararken Google ın önerdiği sayfalar arasında adreslerine bakarak tıklarım. Hatta ve hatta bankacılık işlemlerimi sadece kendi bilgisayarımdan yaparım. Ben böyleyim. Ama her şeye rağmen antivirüs kullanmalısınız.

ANTİVİRÜS KULLANMAK ŞART !

Bazı arkadaşlarımdan da duyuyorum siz de duymuşsunuzdur. Ya ben yıllardır antivirüs kullanmıyorum ama hala bilgisayarım sapasağlam, hiç virüs yemedim hiç sorun yaşamadım hiç format atmadım 5 senedir diyenlerimiz de var. Peki, bu insanlar bu arkadaşlarımız da kullanmalı mı? Kesinlikle evet!

Neden mi? Her virüs bilgisayarınız yavaşlatmaz. Her virüs bilgisayarınız çökertmez ve her virüs bilgisayarınızda varlığını belli etmez. Teknoloji dünyasında yaşıyoruz. Her gün haberlerde duyuyorsunuzdur yok şu kadar milyon kişinin bilgileri çalındı, kopyalandı diye. Ya da ben Türkiye’deyim ama Amerika’dan Avusturalya’dan bilmem şu kadar alışveriş yapılmış diye. İşte marka olan antivirüsler kullanarak belli bir nebze de olsa bunun önüne geçilebileceği kanısındayım.

En İyi Antivirüs Hangisi 2018? En iyi olanın hangisi olduğuna geçmeden önce bunları anlatarak öncelikle her bir bireyin antivirüs programı kullanmak zorunda olduğunu basit bir şekilde anlatmak istedim. Şimdi gelelim antivirüslere.

Yıllarca antivirüsleri denedim. En İyi Antivirüs Hangisi 2018, hepsinin kendine has iyi özellikleri de var kötü özellikleri de. Ama şimdi sizlere bilgi verirken objektif davranıp size elimdeki resmi raporları sunuyorum. En İyi Antivirüs Hangisi 2018? Av-test diye her sene bu antivirüsleri deneyen; koruma, performans ve kullanışlılık olarak değerlendiren uluslararası bir firma var. Ekran görüntüsünü alarak gereken sıralamayı veriyorum. Tabi bu sıralama bugün tarihi itibariyle Windows 10 lu bilgisayarlar için geçerlidir. Yazımın sonunda başka işletim sistemlerindeki testlere veya android gibi telefon tablet gibi cihazlardaki testlere de ulaşabilirsiniz.

AV-TEST SONUÇLARI

En iyi Antivirüs Hangisi 2017

İsterseniz kendiniz yorumlayıp En İyi Antivirüs Hangisi 2018 kendiniz karar verebilirsiniz. Ama benim genel kanım (listedekilerin çoğunu denemiş biri olarak konuşuyorum) Kaspersky İnternet Security, Avira Antivirüs Pro, Norton Security, Trend Micro Maximum Security ve Bitdefender İnternet Security den birini seçebilirsiniz. Bunlardan Norton bir ara bilgisayarımda donmalara sebep oldu. Avira Antivirüs Pro ise internet security olmaması beni endişelendirdi (ki İnternet security versiyonu da var kullanırsanız tercihiniz bu yönde olsun). Trend Micro Maximum Security yi bilindik alışveriş sitelerinden eski versiyonlarına ait kart şeklindeki lisansını satın alıp, resmi sitesinden son versiyonunu indirip buraya aldığınız lisansı girerek çok ucuza edinebilirsiniz (ben 13 TL ye almıştım). Bu konuda ayrıntılı bilgi isteyip yorumlara belirtirseniz ayrıntılı olarak yardımcı olabilirim. Bitdefender internet security yi de tavsiye ederim hiç kasmadan 2 yıl kullandım tek bir sorun yaşamadım. Kaspersky internet security de şiddetle tavsiyedir fakat bana fazla pahalı geliyor.

En İyi Antivirüs Hangisi 2018 peki? İşte yazımın başında da belirttiğim gibi eğer sıradan bir ev kullanıcısıysanız bu bahsettiklerimden birini tercih edebilirsiniz. Diğerleri mi? Tercih sizin…

2019’un En İyi Antivirüsleri İçin YENİ İncelememize Göz Atın !

Av-Test Program İncelemeleri

www.bilgilinet.net