En hızlı ve en güvenli VPN hizmeti için web’i araştırarak en iyi VPN seçeneklerini (bizim tercihlerimiz) test ettik.

Bugünlerde android için en iyi ücretsiz vpn hangisi, en iyi ücretli vpn, bilgisayarınız ve mobil cihazlarınız için mümkün olan en iyi VPN’i indirmek çok akıllıca bir tercih olur. Çünkü VPN servisleri İnterneti güvenli bir şekilde kullanmanıza ve engellenen web sitelerini dolaşmanıza yardımcı olan hizmetlerinin yanı sıra; en iyi VPN servisleri, yabancı Netflix kataloglarındaki en yeni filmlere ve gösterilere erişmenizi, güvenli bir şekilde bunlara ulaşmayı ve çok daha fazlasını sağlar.

En iyi VPN full free

En iyi VPN servisi 2019 – en iyi 5

1. ExpressVPN

2. IPVanish

3. NordVPN

4. Hotspot Shield

5. CyberGhost

En iyi VPN servisleri hakkında detaylı analizimiz için okumaya devam edin.

Sanal Özel Ağın kısaltması olan VPN hizmeti, IP adresinizi güvenli bir sunucuyla değiştirmenize olanak sağlar. Bu sizi çevrimiçi olarak daha anonim yapmanıza yardımcı olur ve dizüstü bilgisayarınızı veya mobil cihazınızı başka bir yerde olduğunu göstermek için etkili bir şekilde kullanılır. VPN’lerin bu kadar popüler hale gelmesinin sebebi ise, giderek artan bir şekilde geleneksel çevrimiçi güvenlik ihtiyacı ve giderek artan yasaklı sitelerin sayısı diyebiliriz.Ve benzer şekilde şaşırtıcı ki, pek çok VPN servisi şu anda popüler olmuş durumda. Google da yapılan aramalarda full free vpn, vpn adresleri 2018, vpn programı ücretsiz full, iphone vpn ücretsiz, türkiye lokasyonlu ücretsiz vpn, ücretsiz vpn chrome, ücretsiz vpn indir gezginler, ücretsiz vpn chrome, tunnelbear indir, ücretsiz vpn indir, windscribe vpn gibi sözcükler aratılmış. Biz kesinlikle yasal kullanılan ücretsiz veya ücretli vpn uygulamalarından yanayız.

En iyi vpn ekşi sözlüktede tartışılmış ve mevcut pazarı iki veya üç yıl öncesine kıyasla karşılaştırın ve şimdi indirilebilecek seçeneklerin sayısının ne kadar çok olduğunu sizde görebilirsiniz. Neyse ki her biri hakkında temel bilgileri ve özellikleriyle birlikte en iyi 5 vpn servisini bulmak için böyle bir yazı hazırladık.

En iyi VPN touch

Böylece, en yeni VPN servislerinden kullanmak istediğiniz her ne ise, doğru olanı kurmanıza ve potansiyel olarak apaçık tehlikeli olabilecek herhangi bir şeyden kaçınmanıza dair size güven vereceğiz.

En iyi VPN servisi nedir?

Şu anda en iyi VPN önerisi bizce ExpressVPN. Hız, mahremiyet ve engellenmeyen web siteleri için en iyi seçenek. Tabi vpn kullanmanın riskleri de var ve bu konuyada bu yazımızda değineceğiz. Çok yakın başarı sağlayan IPVanish, bizim çok sevdiğimiz bir başka çok güvenilir VPN. Özellikle de P2P ve torrent işlemlerini başarıyla yürütüyor. Ve 2019 için en iyi üçüncü VPN sağlayıcısı, hız ve güçlü güvenliğin takdire şayan kombinasyonunu bizlere sunan NordVPN’dir. Opera Vpn, vpn chrome, Google vpn, vpn ücretsiz, vpn free, vpn indir, touch vpn, vpn gezginler yada bedava vpn, Windows bilgisayar için ücretsiz vpn indir gibi aramalar yapan bizler için  bu VPN servisleri hakkında daha fazlası için aşağıda ayrıntılı bilgiler mevcut!

1. Express VPN

En iyi VPN express vpn ücretsiz

Hız, mahremiyet ve engellemeleri ortadan kaldırmak için en iyi çok yönlü VPN hizmeti!

Sunucu sayısı: 2.000+ | Sunucu konumları: 148 | IP adresleri: 30.000 | Desteklenen maksimum cihaz sayısı: 3

Express VPN servisi;

Hemen hemen her platformda çalışır

Kurumsal düzeyde şifreleme

94 ülkede Speedy VPN sunucuları

Mükemmel 7/24 canlı müşteri desteği

3 eşzamanlı bağlantıyı destekleme gibi hizmetleri kapsar.

Siteyi ziyaret et
1 numaralı VPN’i yıllık planı çeşitli siteler aracılığıyla 3 ay ücretsiz kullanabilirsiniz.

ExpressVPN, hız testlerimizde mükemmel performans ve mükemmel müşteri desteği ve 30 günlük para iade garantisi sağladı.

ExpressVPN, 94 ülkede 148 yerde, belki de her yerde bulabileceğiniz en geniş platform desteğinin yanı sıra, 2.000’den fazla sunucuya erişim sunar.

Yalnızca Windows, Mac, Linux, iOS, Android ve hatta BlackBerry için yerel müşterilerden bahsetmiyorum. Bazı yönlendiriciler için özel ürün yazılımı, bir dizi akışlı ortam aygıtı ve akıllı TV için DNS içeriğinin engellenmesi ve bunları çalıştırabilecek her şey için şaşırtıcı derecede yetenekli VPN tarayıcı uzantıları bulunur.

Tüm bu işlevsellik, yeni VPN kullanıcılarına korkutucu gelebilir, ancak ExpressVPN yardımcı olmak için elinden gelenin fazlasını yapar. Mükemmel bir destek için hazırlanan web sitesi, sizi VPN servisini kullanmaya hazırlamak için ayrıntılı kılavuzlar ve eğiticilerle doldurulmuştur. Herhangi bir sorun yaşarsanız sorularınızı yanıtlamak için 7/24 canlı sohbet desteği hazırdır fakat çoğu yabancı yazılım sitelerinde olduğu gibi tüm destekler İngilizce olarak sunuluyor. Ama gerçekten de işe yarıyor bilgili bir destek acentesinden, sorumuzun yayınlanmasından birkaç dakika sonra bilgilendirici bir yanıt aldık.

ExpressVPN’in hemen hemen her alanda iyi haberler var. Başka bir konudan devam edersek: Bitcoin ödemeleri? Tabii ki. P2P desteği? Evet. Netflix engeli kaldırılıyor mu? Doğal olarak evet. Endüstriyel güçte şifreleme, keyi kapatma, DNS sızıntısı koruması, sağlam ve güvenilir performans ve net bir kayıt tutma politikası yok mu? Kesinlikle var.

Peki indirmelerde (download) durum nasıl? Konuşacak pek bir şey yok. ExpressVPN servisi, kullanıcı başına sadece üç eşzamanlı bağlantıyı destekler (endüstri standardı yaklaşık beş) ve premium bir fiyat etiketi ile birlikte gelir. Ancak hızlı bir hizmet istiyorsanız, birinci sınıf özelliklerle dolu ve bunları kullanmanıza yardımcı olacak tüm desteğe sahipseniz, ExpressVPN çok uygun olacaktır. Ücretsiz deneme süreleri olmasa da, hizmetten memnun kalmazsanız, ExpressVPN’in soru sorulmayan 30 günlük para iade garantisi vardır.

2. IPVanish

En iyi VPN free ipvanish

Torrent ve diğer P2P trafiği için harika

Sunucu sayısı: 1.100+ | Sunucu konumları: 60+ | IP adresleri: 40.000+ | Desteklenen maksimum cihaz sayısı: 10

IPVanish VPN şirketinde:

Kendi sunucuları var ve yönetiyor

Hızlı canlı sohbet desteği

Güçlü, yapılandırılabilir uygulamalar

Mükemmel indirme hızı

Ücretsiz deneme yok

Siteyi ziyaret et

IPVanish’in ‘Dünyanın En İyi VPN‘i olduğunu iddia ediyor ve tam olarak aynı fikirde olmasak da, hizmetin etkileyici istatistikleri var: 40.000’den fazla paylaşılan IP, 60’dan fazla ülkede 1.100’den fazla VPN sunucusu, sınırsız P2P trafiği, on adet eşzamanlı bağlantı, 7/24 müşteri desteği ve 7 günlük para iade garantisi.

Uygulamalar güçlü bir özellikte. Sadece belirli cihazlar değil bir sürü (Windows, Mac, Android, iOS, hatta Fire TV bile) teknolojik aleti destekler.Bazı gerçek testleri denediğimizde iyi dönütler almaya devam ettik. Sunucular her zaman açık ve hızlı bir şekilde bağlandı; indirme hızları ortalamanın üzerinde idi. Her sunucuda torrentler destekleniyor ve BBC iPlayer ile ABD Netflix’in engellemesini kaldırdık.

Bazı konular da var. Uygulamalar güçlü, ancak bu, öğrenilecek çok şey olduğu anlamına geliyor ve birkaç küçük kullanılabilirlik sorunu fark ettik ve bu servisin fiyatı VPN ürün yelpazesinin en yüksek fiyatıdır.

Genel olarak, on eşzamanlı bağlantıya veya uygulamalarının gücü ve yapılandırılabilirliğine ihtiyaç duyuyorsanız tercih edilebilir fakat bir şekilde mutsuz kalırsanız, 7 günlük para iade garantisi ile korunursunuz.

3. NordVPN

En iyi VPN nord indir

Ultra güvenli bir sağlayıcı

Sunucu sayısı: 5.000+ | Sunucu konumları: 60+ | IP adresleri: Yok | Desteklenen maksimum cihaz: 6

NordVPN‘de:

Kaliteli mobil ve masaüstü istemcileri

Altı bağlantıya kadar destek

İyi performans

Canlı sohbet desteği yok

Siteyi ziyaret et

Orta Amerika’da bulunan bir ülkede bulunmasına rağmen (pek de bir teknoloji merkezi değil) NordVPN‘in mevcut ürünleri hemen hemen her alanda rekabete dahil oluyor.

60’dan fazla ülkede 5.000’den fazla sunucu, 2048 bit şifreleme, standart olarak 6 cihaz desteği, güçlü DNS kaçak koruması, ikiden az sayıda kapatma anahtarı (uygulamaya özel ve sistem genelinde), Chrome ve Firefox tarayıcıları için proxy uzantıları ve Bitcoin, PayPal ve kredi kartlarını içeren ödeme seçenekleriyle.

Ayrıca, coğrafi kısıtlamaları aşmak ve çok sayıda akış ve diğer hizmetlerin engelini kaldırmak için kullanılabilecek hızlı ve akıllı bir DNS benzeri SmartPlay özelliği de bulunmaktadır.

Performans testlerimiz, sunucuya bağlanmada az sayıda zorluklar yaşadı, ancak çevrimiçi olduktan sonra, indirme hızları, en uzaktaki bağlantıların dışında ortalamanın oldukça üzerinde oldu.

Destek nispeten zayıf…bir web sitesi ve canlı sohbet ile bunu yapabiliyorsunuz fakat kesinlikle en iyisi değil. Ancak, test e-postamız 12 saat içinde doğru ve faydalı bir yanıt aldı ve bu, diğer birçok VPN’den beklediklerimize benzer.
NordVPN’de dört hizmet seçeneği bulunmaktadır: aylık bir abonelik, bir ve iki yıllık planlar ve üç yıllık en tasarruflu olan planlar bulunmakta. Taahhütte bulunmadan önce bir sıkıntı olup olmadığını anlamak isterseniz, NordVPN web sitesinde gizlenmemiş, yedi günlük ücretsiz bir deneme sunuyor. Dolayısıyla, en iyi ücretsiz VPN seçeneklerinden birini isterseniz, Nord VPN tercih edilebilir bir seçimdir.

4. Hotspot Shield

En iyi VPN hotspot shield bedava

Özel olarak çevrimiçi gezinmek için harika VPN hizmeti

Sunucu sayısı: 2,500+ | Sunucu konumları: 25 | IP adresleri: Yok | Desteklenen maksimum cihaz sayısı: 5

Hotspot Shield şirketinde:

Düşük fiyat

Mükemmel indirme hızı

Süper kolay kullanım

Sadece resmi uygulamalarla çalışır

Siteyi ziyaret et

Hotspot Shield iyi bir ücretsiz VPN‘dir, ancak ticari Hotspot Shield Premium çok daha iyidir. İki yıllık plan için ayda sadece 2,99 ABD Doları ödeyerek size sınırsız bant genişliği, 25 ülkede 2500+ sunucuya tam erişim, 5 cihaza kadar bağlantı kurma desteği, 24/7 destek sağlar ve elbette hiç reklam olmadan.

Hotspot Shield’in tescilli Catapult Hydra protokolü, en uzak yerlerden bile, gördüğümüz en iyi indirme hızlarından bazılarını sağlamaya yardımcı olmasıyla, performans testlerimizde önemli bir yer buldu.

Fakat bir sorun var. Hotspot Shield yalnızca kendi Catapult Hydra protokolünü kullandığından ve artık OpenVPN gibi standartları desteklemediğinden, yönlendiricinizde, oyun konsolunuzda, Chromebook’ta veya hizmeti kullanmak isteyebileceğiniz başka hiçbir yerde manuel olarak kuramazsınız. Bu, servisin yalnızca Windows, Mac, Android veya iOS uygulamalarını çalıştırabileceğiniz cihazlarda çalışabileceği anlamına gelir.Bitcoin desteği yok, uygulamalarda yapılandırma seçeneklerinin azlığı ve en azından testlerimizde ABD Netflix’in engellemesini kaldırmamak gibi diğer birkaç sorunu var.

Yine de, bu herkes için önemli olmayacak ve eğer çok düşük bir fiyatta sadece ham hız arıyorsanız, o zaman Hotspot Shield bir bakıma buna değer ve 7 günlük deneme hizmeti bunu kendiniz için test etmeyi kolaylaştırıyor.

Her zaman olduğu gibi, ömür boyu plan satın almak istemediğiniz sürece, paranın karşılığının en iyi değeri 1 yıllık aboneliktir.

5. CyberGhost

En iyi VPN cyber ghost ücretsiz bedava

Özellik dolu istemciler ve etkileyici yapılandırılabilirlik

Sunucu sayısı: 3.000+ | Sunucu konumları: 60+ | IP adresleri: Yok | Desteklenen maksimum cihaz sayısı: 7

CyberGhost VPN servisi:

Müşterilerin çok sayıda akıllı özelliği var

İyi performans seviyeleri

Torrlar desteklenir

Arayüzle ilgili bazı sıkıntılar

Siteyi ziyaret et

Rum ve Alman merkezli CyberGhost, güç ve kullanım kolaylığı 10 milyondan fazla kullanıcıya sahip olan popüler bir VPN sağlayıcısı.

Şirket, 60 ülkeye yayılmış 3.000’den fazla sunucu, Windows, Mac, iOS ve Android uygulamaları, izin verilen torrentler ve hızlı canlı sohbet desteği ile temelleri iyi bir şekilde ele alıyor.

Görev tabanlı uygulama arayüzü önemli bir nokta. CyberGhost, örneğin bir web sitesinin engellemesini kaldırmak için hangi sunucunun kullanılacağını tahmin etmenize izin vermez. Yalnızca listeden bir coğrafi engellenmiş hizmeti seçin (Netflix, Hulu, BBC iPlayer, YouTube, ve daha fazlası) Uygulama otomatik olarak en iyi sunucuya bağlanır ve hedef sitede bir tarayıcı penceresi açar.

Bir sürü ekstra var. Cyber Ghost VPN; reklamları, izleyicileri ve kötü amaçlı web sitelerini engelleyebilir. Otomatik HTTPS yönlendirmesi, her zaman en güvenli bağlantıyı kurmanızı sağlar. İsteğe bağlı veri sıkıştırma, mobil cihazlarda tasarruf sağlayabilir.

Tabi eksiklikleri de mevcut. Masaüstü arayüzü karmaşık görünebilir, destek sitesi zayıf, masaüstü deneme süresi 24 saat kadar cimri ve ABD ve Avrupa hızları iyi olmasına rağmen, uzun mesafeli bağlantılarımızdan birkaçı 10 MB’a zorlukla ulaştı.

Genel olarak, CyberGhost çok uygun bir fiyat için size sıradışı bir işlevsellik sunuyor.

VPN servisleri ne işe yarar ve ne izlememe izin verecekler?

VPN servisleri İnternette gezinirken sizi güvende tutmanın yanı sıra, ülke dışındayken en sevdiğiniz TV şovlarını ve canlı sporları izlemek için de kullanışlıdır. Tatildeyken tabletinizde bir şey yayınlamayı denediyseniz  IP adresinizi ülkeniz adına değiştirmek problemi çözecektir.

Belirli şovların ve etkinliklerin izlenmesi konusunda kişisel rehberler hazırladık:
    Nerede olursak olalım bir NBA oyununu nasıl izlenir?

    Her ligden bir futbol maçını her yerden canlı izleyin

    Nerede olursanız olun, Şampiyonlar Ligi canlı yayınını izleyin

    Six Nations 2019 canlı yayınını her yerden ücretsiz nasıl izlerim

    Friends nasıl izlenir – her bölümün her yerinden çevrimiçi olarak akışını izleyin

Eğer ‘VPN‘ harfleri sizin için hala bir anlam ifade etmiyorsa, aşağıdaki yazılım hakkında sık sorulan bazı soruları cevapladık, böylece indirmeniz gerekip gerekmediğine karar verebilirsiniz.

VPN servisleri: gerçekte bunlar nelerdir?

VPN bu teknik terimlerden biridir ve son yıllarda internetin çeşitlenmesi ve daha da büyük boyutlara ulaşması nedeniyle çok fazla popülerlik kazanmıştır.

VPN, popüler bir internet güvenlik yöntemi olan “sanal özel ağ” anlamına gelir. Hem özel hem de kamu ağlarına bir güvenlik katmanı eklemeyi amaçlayan teknolojiler içerir. Bunlara geniş bant ve internet noktaları da dâhildir. Bir VPN (sanal özel ağ) bu nedenle daha geniş bir internetin içinde, ister şahıs ister bir kuruluş (veya bir kuruluşun veya bir işletmenin parçası olsunlar) özel bir ağın gizliliğini koruyarak veri gönderip almalarına izin veren daha geniş bir internet içinde güvenli ve özel bir çözümdür.

Bu, şirket içi ağınıza özel iç sistemlerde erişimin keyfini çıkarmak için güvenli bir “tünel” oluşturmak için kullanabileceğiniz anlamına gelir, ayrıca çevrimiçi gizlilik içinde tam olarak gezinebileceğiniz ve Netflix veya BBC iPlayer anlamına da gelir.

VPN bağlantınızdan geçen tüm trafik güvenlidir ve teorik olarak başka biri tarafından ele geçirilemez, böylece web’e özel olarak göz atmak için en güvenli yoldur (her zaman anonim olarak değil).

VPN kurulumlarının güvenli olmasına rağmen, cihazınız zaten kötü amaçlı yazılımdan zarar görmüşse, iyi bir virüsten koruma yazılımı yokken bir VPN kullanmak sizi casusluktan kurtarmaz.

VPN servisleri: bunları ne için kullanabilirim?

Teknoloji ve interneti kullanma konusunda endişe duyuyorsanız, ki bu gizliliktir bir VPN servis sağlayıcısı kullanarak, teorik olarak internet servis sağlayıcınızın (ISS) ve devletin internet geçmişinizi görmesini önleyebilirsiniz.

En iyi VPN gezginler

VPN’ler ayrıca konuşma özgürlüğü konusunda popüler bir araç olarak ortaya çıkmıştır. Kurumlar ve üçüncü şahısların sansüründen kaçınabiliyorsunuz. Örneğin, işvereninizin önceliklerine aykırı bir görüşünüz varsa, işvereninizin onları bulma konusunda endişelenmenize gerek yoktur.

İnsanlar ayrıca, konumlarını “coğrafi sahtekarlık yapmak” için VPN teknolojisini kullanıyor. Bu, kullanıcıların yurtdışı hizmetlerini kullanabilmeleri için konum ayarlarını özelleştirmelerine neden olur. Buna güzel bir örnek, belki de yasal veya lisans sorunları nedeniyle yalnızca belirli bir ülkede bulunabilen bir TV programını veya çevrimiçi ürününü izlemek gibi. Bu yüzden Netflix için bir VPN kullanmanın bu kadar popüler hale gelmesinin nedeni budur.

Kendinizi bilgisayar korsanlarından da korumak için bir VPN’e başvurabilirsiniz. Dışarıdaysanız ve halka açık bir internet bağlantı noktasını kullanmak için kaydolursanız belki bir kafede veya kütüphanede birinin cihazınıza girme şansı vardır. Bu, şifreler gibi değerli verilerinizi kaybetmenize neden olabilir.

Bu teknoloji aynı zamanda iş dünyasında popüler bir güç olarak ortaya çıkmaktadır. Her zaman toplantılar için dolaşıyorsanız, üçüncü taraf ağlara bağlanmak normaldir. Bir VPN ile siber suçlular tarafından hedef alınmasından endişe etmeden firmanızın intranetine erişebilirsiniz.

Pek çok VPN servisi (mobil ve masaüstünde yaklaşık 400 tane var) farklı avantajlar ve dezavantajlar sunuyor, bu nedenle farklı bir bölgeden Hulu veya BBC iPlayer’a erişmek istiyorsanız, ülke ağınızı arayın ve çevrimiçi olarak güvende kalın, tam olarak ihtiyaçlarınıza göre hazırlanmış bir servis bulacaksınız.

Dahası, internet bağlantınızı boğmaktan kaçınmak için bir VPN kullanılabilir ve bu, Verizon’un ABD’de ne yapmakta olduğu konusunda kesinlikle alakalı. Raporlara göre, ISS (internet servis sağlayıcıları), Netflix akışını 10 Mbps hızında sınırladığını ve aynı zamanda sınırsız planları olan videoları sınırlandırdığını ve akıllı telefon görüntüleyicilerinin 480p’den daha iyi bir kaliteye ulaşamayacağı anlamına geliyor.

Bir sağlayıcı, NordVPN, bazı kullanıcıların Netflix akış hızını, Verizon’un kısıtlamasını atlamak için bir VPN kullanarak üç katına çıktığını düşünüyor.

Kimlik avı çevrimiçi olarak büyük bir tehlike olmaya devam ederken, VPN’de web’de gezinirken sizi kötü amaçlı yazılımlara veya hilelere karşı korumanıza yardımcı olabileceğini de unutmayın.

Ücretsiz ve ücretli VPN: En iyi VPN Hangisi daha iyi?

Bazı şirketler size hiçbir maliyeti olmayan temel bir hizmet sunuyor. En iyi ücretsiz VPN servisleri, en iyi ücretli vpn versiyonları kadar iyi midir? Çok hızlı değiler.

Avira Phantom VPN‘in ücretsiz uygulaması sizi ayda 500 MB ile sınırlandırıyor, PrivateTunnel 2GB sunuyor, oysa ZPN cömert bir 10GB ödeneğe sahip. Hiç de fena değil.Ücretsiz ürünler ayrıca genellikle kullanım kısıtlamalarına sahiptir. Çoğu şirket, tüm bant genişliklerini tabir-i caizse emmenizi istemez, bu nedenle ZPN P2P’i engellemede klasiktir.

Hide.me‘nin 2GB ücretsiz planının bazı ortak sınırları da var. “En iyi çaba” bant genişliği var; bu, müşterilere ödeme yapanların hız önceliğine sahip olduğunu ve geriye kalanları elde edebileceğinizi gösteriyor. Yer seçimi üç ile sınırlıdır: Kanada, Hollanda ve Singapur.

Hola‘nın kişisel kullanım için ücretsiz planı aynı tür kısıtlamalara sahip değil, ancak burada bile bir çekişme var. Servis trafiği özel sunucular yerine ücretsiz kullanıcıları üzerinden yönlendirir; bu nedenle kaydolmadan sonra, başkalarının bant genişliğinizin ve kaynaklarınızın küçük bir bölümünü paylaşmalarını sağlar (torrent gibi).

Sonra, reklamlar ve oturum limitleri (CyberGhost) ve genel servis seviyesi anlaşması eksikliği: ücretsiz VPN’lerde yaşanan sık durumlardan biridir.

Sonuç

O zaman basit ihtiyaçlar için ücretsiz planlar iyi durumda olabilir. Belki de dizüstü bilgisayarınızın kablosuz erişim noktası trafiğini ara sıra yolculukta koruyabilirsiniz ancak daha gelişmiş bir şey arıyorsanız, ticari bir ürün en iyisidir.

VPN kullanmanın faydası, halka açık bir Wi-Fi ortak erişim noktasında olsanız bile kişisel verilerinizin güvende olduğunu bilmenizdir. Yerel snooperlar bağlantıyı görebilir, ancak ne olduğunu veya nereye gittiğini öğrenmenin bir yolu yoktur.

En iyi VPN 6

VPN’ler ayrıca size başka bir ülkeden IP adresi şeklinde yeni bir dijital kimlik verir. Bu, web sitelerinin veya başkalarının sizi izlemesini zorlaştırır, bazı kişilerin devlet sansürünü atlamasına olanak tanır ve geri kalanımızın YouTube’da veya diğer akış sitelerinde “ülkenizde bulunmuyor” mesajlarından kurtulmamıza yardımcı olur.

En iyisi de, ülkemizde dâhil olan düşük seviyeli ağ teknolojisine rağmen, VPN’lerin çalışması için herhangi bir uzman olmanıza gerek yok. Çoğunlukla yapmanız gereken tek şey istediğiniz ülkeyi seçmek, başlamak için bağlana basmak, bitirdiğinizde bağlantıyı kesmek işte bu kadar.

En iyi Ücretli VPN servisini Nasıl Seçersiniz

Servis sağlayıcılar tarafından kullanılan teknik dilde iyi bilgi sahibi değilseniz, en iyi VPN servisini seçmek zor olabilir.

Ücretli bir VPN seçerken dikkat etmeniz gereken birkaç faktör var. İşte altı ipucu.

1. VPN servisinin, ihtiyacınız olan her ülke ve bölgede sunucuları var mı? Bir ülkede birden fazla sunucunun bulunması, yükün yayılmasına yardımcı olabilir, ancak performansın artmasını garanti etmiyorlar, bu nedenle 500 sunuculu bir planın 100 sunuculu olanını otomatik olarak geçeceğini varsaymayın.

2. Desteklenen eş zamanlı bağlantıların sayısını kontrol edin. Tipik olarak, bu 3-5 PC, mobil ve tabletin aynı anda bağlı olmasını sağlar. Ancak, dikkat edin birçok şirket bunun yalnızca tek bir kullanıcı için olduğunu ve insanların kaynak salgılamasını önlemek için adil kullanım politikalarına sahip olduğunu söylüyor. Tüm ailenin ayrı ayrı videoları indirip yayınlamasına izin verirseniz, başınız belaya girebilir.

3. Bazı sağlayıcılar kullandıkları bağlantı protokollerini listeler. OpenVPN ve IKeV2 hızlı ve güvenli, iyi seçeneklerdir. SSTP‘yi ve daha eski PPTP‘yi ve ayrıca protokol seçeneklerini (OpenVPN için TCP veya UDP) görebilirsiniz. Düşük seviye detaylarını anlamanıza gerek yok, ancak fazladan seçeneğe sahip olmak, servisin daha hızlı ve / veya daha güvenilir bağlantılar kurmasına yardımcı olabilir.
4. Tüm VPN şirketleri, çevrimiçi yaptığınız her şeyi kaydetmediklerini, ancak kaçınılmaz olarak küçük bir veri topladıklarını söylüyorlar. Bazı servisler hesabınızın oturum açtığı günü, kullandığınız veri miktarını kaydeder ve oturum kapandığında önceki bir şeyi siler. Bazıları, gelen IP adresiniz ve kullandığınız sunucu gibi öğeler ekler ve verileri aylarca, hatta yıllarca saklar. Endişeleniyorsanız, daha fazla bilgi edinmek için Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları’nı kontrol edin.

5. Müşterinizi, bağlantılarınızı yöneten yazılımı düşünmek önemlidir. Bunların hepsinde bir sunucu listesi ve bir Connect / Disconnect düğmesi var, fakat daha fazlasını kullanabilir misiniz? Bazı istemciler arayüzde sunucu yükünü ve ping süresini görüntüleyerek doğru sunucuyu seçmenize yardımcı olur. Düzenli kullanıcılar, belirli sunucuları kaydetmek ve geri çağırmak için “Sık Kullanılanlar” sistemini takdir edebilir. Ne yaptığınızı biliyorsanız, düşük seviye ağ ayarlarına erişiminiz tüm sistemi ayarlamanıza yardımcı olacaktır.

6. Sonunda, fiyat var. Görünüşte ucuz anlaşmalar yapmaktan kaçının: Bunlar sınırlı özelliklere sahip olabilir, vergileri hariç tutabilir, yalnızca ilk faturalandırma dönemi için iskonto edilebilir ve otomatik olarak yenileyebilir, böylece bir kereye mahsus olmak üzere 3,99 £ bir ay sonra neredeyse 10 euro olur. Bir ‘Fiyatlandırma’ bağlantısı arayın, küçük yazıları okuyun ve mümkünse aboneliğinizi kendiniz kontrol edip iptal etmek için PayPal gibi bir şey kullanın (sanal kartlarda olabilir).

İyi bir VPN adayı bulduktan sonra, herhangi bir büyük para harcamadan önce denemeye katıldığınızdan emin olun. Kısa bir deneme size çok şey gösterebilir, bu yüzden süresi dolduktan sonra bir ay ödeyin, mümkün olduğunca çok test yapın, sonra hala mutlu olursanız daha iyi bir fiyat politikasına geçin (genellikle yıllık olarak).