PowerDirector Mobile Uygulaması akıllı telefonlar, performansları arasındaki boşluğu kapatan son derece büyük gelişmeler nedeniyle, bas-çek özellikli kameraları yok etti. Daha da etkileyici olan, günümüzün modern akıllı telefonları, video kaydetme konusunda gittikçe daha iyi hale geliyor, çünkü çoğu zengin özellikler, 4K yakalama ve daha önce görmediğimiz derinlik sunan manuel modlarla dolu.

Bir akıllı telefonda video çekimi işlemi, pazardaki yüksek kaliteli telefonların çoğu için bir sorun olmasa da, halen büyük olan akıllı telefonlar anında video düzenlemek için gerekli araçları önermiyor. Genellikle dosyaların bir bilgisayara kopyalanmasına neden oluyor Düzenlemeleri bilgisayar üzerinden yapabilmek için.

CyberLink’teki insanlar PC’ler için kendi fotoğraf ve video düzenleme yazılımlarından imparatorluğunu oluşturan şirketin daha iyi bir yol olduğuna inanıyor. Başarılarını mobil tarafta tekrarlayan PowerDirector uygulaması, gündelik video kayıt cihazlarının bu profesyonel dokunuşla mükemmel bir video oluşturmasını sağlayan az sayıdaki, çok yönlü video düzenleme uygulamalarından biridir.PowerDirector Muhtemelen Android için en iyi video düzenleme uygulaması

PowerDirector Mobile inceleme

Orada bulunan çok sayıdaki alternatif video düzenleme uygulamasının aksine, PowerDirector hakkında en çok sevdiğimiz şey Android akıllı telefonlar, tabletler ve Windows tabletler için geçerli olmasıdır. Bu nedenle, çoğunlukla kırpma işlevleri sunan ve başka hiçbir şey sunmayan cihazınızın yerel video düzenleme uygulamasından memnun değilseniz, PowerDirector zengin bir deneyime sahip olmanızı sağlar. Gerçekten de, Google Play Store‘da seçilebilecek başka uygulamalar var, ancak hiçbiri, bir mobil cihaz aracılığıyla, yani profesyonel kalitede videolar oluşturmak için güçlü araç setini eşleştirmeye yaklaşmıyor. Bizim durumumuzda, PowerDirector uygulamasını Xiaomi Mi 6 ile birlikte kullanıyorduk, telefonun eşit derecede çeşitlendirilmiş video çekim portföyü için dikkat çekici olduğunu görüyoruz.

Basit, Kolay ve Zahmetsiz

İster ilk kez kullanıcı olun, isterse masaüstü düzeyinde video düzenleme yazılımı kullanmaya alışkın olsanız da, PowerDirector uygulaması her zaman hızlı bir şekilde yüksek kaliteli videolar üretmeyi kolaylaştırır. Xiaomi Mi 6 ile çekilen görüntüleri kullanarak, videoları ve fotoğrafları PowerDirector’ın zaman çizelgesine yerleştirebiliyoruz.

Zaman çizelgesinden bahsetmek, kendi başımıza bazı zorluklar yaratan doğrusal bir olaydır, çünkü videomuzu nasıl dikeceğimizi dikkatlice düşünmek zorundayız. Özellikle, katmanların bulunmaması, bir katman üzerinde stok çekimi yapamayacağımız anlamına gel. Yalnızca bir sahnenin hızlıca bazı virajlı çekimlere geçmesi için. Ancak, müzik için ayrı bir katman olduğu unutulmamalıdır, bu nedenle videolarımızın sesi üzerine arka plan müziği yerleştirebildik. Sese ince ayar yapmak isterseniz, hangisinin daha fazla varlık alacağını seçmek için bir ses karıştırma ayarı vardır. Hem arka plan müziği hem de kaydedilmiş ses için. İstediğinizi ön plana çıkartma şansınızı sağlamaktadır.

PowerDirector Mobile nasil kullanilir

Doğrusal formata rağmen, bazı yaratıcı düşünceler herkesin videoları profesyonel kalitede bitirmek için hızlı bir şekilde birleştirmesini sağlar. Çeşitli geçiş efektlerini, başlıkları ve özel efektleri kullanarak, kaydedilen çeşitli görüntüleri birleştirici bir görüntüye dönüştürebiliriz. Elimizde, kırpma ve bölme gibi temel düzenleme araçları var, ancak bunun ötesine geçerek videolarımızı yavaşlatma gibi seçeneklerde vardır. Elbette, bu araçların tümü, mobil cihazlarımızda yerel video düzenleme uygulamalarıyla elde edilemeyen daha üst düzey bir sonuç elde etmenize yardımcı oluyor ve özellikle tek başına video üretmekten bahsettiğimizi düşünerek, akıllı telefon tek başına paha biçilemez bir deneyim sunmaktadır
PowerDirector mobil uygulamasının bir başka tatlı özellik de videonuza benzersiz başlıklar ve görüntüler ekleyebilmenizdir. Dediğimde benzersiz başlıklar İstediğin ancak tam metin özelleştirebilirsiniz anlamına gelir. Herhangi bir rengi, herhangi bir yazı tipini ve istediğiniz herhangi bir boyutunu kullanabilirsiniz. Ayrıca metni videonun herhangi bir yerine taşıyabilirsiniz. Ayrıca, videonuzda istediğiniz bir logo veya açılır bir pencere varsa, bir fotoğrafa yapıştırabilir ve ekranda herhangi bir yere taşıyabilirsiniz

PowerDirector Mobile indir

Kendi ses kaydınızı eklemek, seslendirme işlemlerinin bir seçenek olduğunu görmek de basit bir işlemdir. Bu, özellikle hikâyenin tamamını anlatmak için videolar bir araya getirildiğinde kullanışlıdır. Ve eğer istersen, bir videonun sesini tamamen susturma yeteneği de vardır, böylece seslendirme bunun yerine konur.

Cyberlink PowerDirector

PowerDirector’da Video Üretmek

Bir kez yaptığımız ve istediğimiz her şeyi yaptıktan sonra, son videoyu çekmeye devam edebilmelerini sağlayabiliriz. Şu anda, PowerDirector çıkışı 720p veya 1080p olarak sunuyor. Bu, sabit bir 30FPS’de çıkardığı düşünüldüğünde, büyük bir sorun değil; ancak, 4K çıkışını da desteklemek daha kolay olurdu. Günümüzün en gelişmiş telefonlarının çoğu 4K UHD yakalama özelliği sunar, ancak 4K’da çıkabilen mobil video düzenleme uygulamaları yoktur. Teknik olarak, Xiaomi Mi 6 (inceleme yazısı için tıklayın) tarafından çekilen 4K videoları düzenleme sürecinde kullanabiliyoruz, ancak PowerDirector onları 1080p’ye dönüştürecek.

Neyse ki, son videoyu çekmek o kadar uzun sürmüyor. Aslında, 3 dakikalık bir videonun tamamlanması 5 dakikadan biraz daha uzun sürüyor. Ve evet, telefonumuzun dâhili hafızasına mı yoksa yuvadaki microSD karta mı kaydedileceğini seçebiliriz.

PowerDirector – SonuçAkıllı telefonlarımızla anında video düzenlemek hiç bu kadar kolay olmamıştı. PowerDirector uygulaması, profesyonel kalitede videolar üretmek için özel bir kamera ve bilgisayar kullanma ihtiyacını ortadan kaldırarak günümüzün akıllı telefonlarının gücünden yararlanır. Bunun yerine, akıllı telefon ve PowerDirector uygulaması, tipik fotoğraf makinenizi ve dizüstü bilgisayarınızı bağlamanıza gerek kalmaması için hepsi bir arada bir çözüm sunar ve yalnızca bir tür projeyi ele alır. 

Projemiz için ihtiyaç duyduğumuz stok görüntülerini yakalamak için akıllı telefonumuzu kullanan PowerDirector uygulaması, diğer video düzenleme uygulamalarından alamadığımız yön ve yaratıcılık katıyor. Bütün bunlar, doğal olarak, akıllı telefonumuzun gücü kullanılarak yapılır. Ve bu pek çok düzeyde gerçekten paha biçilemez. Baktığımız en iyi mobil video editleme programı PowerDirector uygulaması olduğunu kesinlikle söyleyebiliriz.


Uygulamayı İndirmek İçin TIKLAYINIZ!