Sophos Antivirüs, web filtrelemeye ihtiyacınız varsa iyi bir seçenektir, ancak Mac internet tehditlerine karşı korunmada çok etkili değildir.

Artıları / Ebeveyn denetimleri birkaç web filtresi kategorisi içerir.

Eksileri / Bu, özellikle manuel temizleme gerektiğinde kullanılması zor bir programdır.

sophos antivirüs indir

Sophos Türkiye Web Sayfası İçin Tıklayın

Son güncellememizden bu yana, Sophos’taki antivirüs ve internet güvenlik programlarına yeni özellikler ve araçlar eklendi. En iyi Mac internet güvenlik yazılımı yan yana karşılaştırmamızı güncellediğimizde bu ilaveleri test edip gözden geçireceğiz.Sophos Antivirüs, gelişmiş fidye yazılımı koruması ve web kamerası izlemesi gibi çeşitli güvenlik araçlarını sınırsız kullanmanızı sağlayan ücretli Mac güvenlik programıdır. Premium ve Free sürümleri arasındaki diğer fark, Premium programına kıyasla üçe kıyasla Premium ile 10 kullanıcı lisansı almanızdır. Her iki program da, Mac ve Windows virüslerini tespit etmek ve korumak için mücadele ediyor. Tüm araçlara ve ayarlara çevrimiçi bir portaldan erişildiğinden, Sophos Antivirüs kullanımının kolay olmadığını gördük.

Sophos indir

home premium

Sophos Antivirüs bağımsız testimizde, malware örneklerimizin sadece yüzde 78’ini tespit etti. Bunların çoğu dosyalar indirilirken otomatik olarak engellendi ve silindi. Ancak, Sophos Antivirüs’ün tespit ettiği ancak kendi başına çıkaramadığı birçok tehdit vardı. Bu gibi durumlarda küçük pop-up mesajlarda sorulmuştu.

Sophos Antivirüs (Tehdidi Temizle)

Evet dersek, Sophos bizi çevrimiçi portala götürdü, burada onları elimizden bilgisayardan çıkarmamız için izlenecek adımlar vardı.

Onların temizlenmesini istemiyorsak, Sophos tehdidin bir kopyasını çevrimiçi Uyarı klasörüne taşır ya da tehdidi tamamen görmezden gelirdi. Tehdit Uyarı klasörüne girdikten sonra, Sophos bize otomatik olarak virüs korumasını devre dışı bırakıp özel bir tarama oluşturarak kötü amaçlı yazılımları manuel olarak kaldırmak için talimatlar verdi. Ancak Sophos bu denemeye çalıştığımız her an yeniden başlatılır ve tekrar çevrimiçi portala ulaşmak için kimlik bilgilerimizi girmemizi ister. Ve program her seferinde varsayılan ayarlarına geri döndü. Sonunda programı kaldırdık ve bizim için her tehdidi bulup tamamen ortadan kaldırmak için Mac için Bitdefender Antivirus programını yükledik.

arayüz inceleme

Sophos Antivirüs, Windows tehditlerini tespit etmek için iyi bir iş çıkardı. Askıya alınan hesaplar, eksik sayfalar veya sunuculardaki sorun hakkında hata mesajları görüntüleyen sitelerdeki kötü amaçlı yazılım indirmelerini engellediğimizde etkilendik. Diğer bazı Mac güvenlik programları bu gizli tehditleri yakalayamadı. Tehlikeli olduğu bilinen yerleri ziyaret etmeye çalıştığımızda, Sophos bizi potansiyel tehdit konusunda uyardı.
Sophos Antivirüs’ün sunduğu en iyi araç ebeveyn kontrolleridir. İçeriğine göre web sitelerini engelleyen birkaç web filtresi vardır. Bu filtrelerden birini seçtiğinizde, Sophos ailenizde o hesabı kullanan kişilerin bu siteleri ziyaret etmesini engeller. Filtre kategorileri cinsiyet, şiddet, alkol, bilgisayar korsanlığı veya hoşgörüsüzlük gibi uygunsuz içerikleri içerir. Ayrıca bloglar ve forumlar için sosyal ağ filtreleri ve hatta çevrimiçi oyun, alışveriş veya din gibi genel ilgi alanı kategorileri vardır.

Sophos Kaldırma Yönergesi İçin Tıklayın

Sophos Antivirüs Mac tehditlerini iyi tespit etmekte ancak işin çoğunu kendiniz yapmanız gerektiğinden bunları ortadan kaldırmayı karmaşıklaştırmaktadır. Tüm ayarlar ve talimatlar, bir masaüstü gösterge panosu yerine çevrimiçi portaldadır ve takip edilmesi kolay değildir. Ancak, S Sophos Antivirüs Windows tehditlerini tespit etmede iyidir ve çocuklarınızı tehlikeli sitelerden engellemek için en iyi filtre kategorilerinden bazılarını içerir.

Sophos Antivirüs Ebeveyn İçeriği Filtresi

Sophos Home Free (Mac için) gibi, bu antivirüs çok basit bir ebeveyn kontrolü içerik filtresi ile birlikte gelir. Yapılandırmak için çevrimiçi konsola giriş yapın ve Web Filtreleme sekmesini seçin. Filtreleme, cihaz başınadır; bir kullanıcı hesabı için filtreleme seçeneği yoktur, diğerleri için değil.

Sophos Türkiye

Filtreleme sayfası, üç gruba ayrılmış 28 içerik kategorisini listeler: Sophos Antivirüs Yetişkin ve Potansiyel Olarak Uygunsuz, Sosyal Ağ ve Bilgi İşlem ve Genel İlgi. Her kategori veya grup için, Sophos’u erişimi engelleyecek veya erişime izin veren bir uyarı sayfası görüntüleyecek şekilde yapılandırabilirsiniz, ancak Sophos’un etkinliği kaydedeceğini unutmayın.

Sophos Nedir Resmi Sitesi İçin Tıklayın

Test sırasında, içerik filtresi, denediğim yaramaz alanların çoğunu engelledi ve bazı modası geçmiş ebeveyn kontrol sistemlerini bulan üç kelimelik bir ağ komutuna yetmedi. Son incelememden beri HTTPS sitelerini ele alıyor. HTTPS kullanan kötü amaçlı ve sahte sitelerde olduğu gibi, Sophos Antivirüs de tarayıcıdan bir hata mesajı görüntülemek üzere ayrılırken işlem hakkında bir bildirimde bulunur. Sophos Antivirüs’ü sadece uyarmak yerine uyarmaya ayarladıysanız, HTTPS sitelerini görmezden gelir, bu sayede akıllı bir genç, güvenli bir anonimleştirme proxy’sinden geçerek filtreyi alt edebilir.Sophos Vpn indir

HTTPS siteleri üzerindeki bu kısmi kontrol, en kötü problem değildir. Neredeyse diğer tüm içerik filtrelerinin aksine, Sophos tarayıcıdan bağımsız değildir. Chrome, Edge, Firefox, Internet Explorer, Opera ve Safari’yi destekliyor, ancak hepsi bu. Vivaldi’yi kurdum ve Sophos Antivirüs’ün bunun üzerinde hiçbir gücü olmadığını doğruladım.

Sophos Free indir

Küçük bir çocuğu İnternetin çirkin yüzüyle karşılaşmaktan korumak istiyorsanız, Sophos Antivirüs’ün Sophos Firewall içerik filtresinden biraz yararlanabilirsiniz. Filtrelemeye itiraz eden bir çocuk olsa da, etrafta dolaşmakta zorlanmayacaktır. Evet, bu merkezi bir virüsten koruma bileşeni değil, yine de iyileştirilmiş olduğunu görmek isteriz.

Sophos free vpn

Sonuç

Sophos Antivirüs Home Free uygulamalı sınavlarımızda çok başarılı, ancak bağımsız test laboratuvarlarından herhangi bir puan alamaması, özellikle diğer ücretsiz antivirüs araçları dört laboratuarın hepsinde mükemmel puanlar aldığında bir sorun teşkil ediyor. Sophos Antivirüs, son değerlendirmemizden bu yana antiphishing puanını yükseltirken, rakipler de Sophos’tan daha iyi bir performans sergileyerek barı önemli ölçüde artırdı. Ve sonradan web içerik filtresi deliklerle doludur.

Kaspersky Free ve Avast Free Antivirus, takip ettiğimiz dört bağımsız laboratuvarın hepsinin test sonuçlarında görünür ve skorlar çok iyi ile mükemmel arasındadır. Bu ikisi bizim seçimimiz olan ücretsiz antivirüs programlarıdır.