Steam Link Nedir? Nasıl kullanılır? Fiyat Nedir? Steam Link android, ios apk indir. Beta versiyonu nedir? Samsung Tv, Lg Tv, Philips Tv, Vestel Tv ayarları nasıl yapılır?

Steam Link Apk

Steam Link PC bağlantısı, mevcut Steam oyuncularının, kendi ağları üzerinden oluşturdukları mevcut oyun alanlarını genişletmelerini sağlar. Sadece Steam kullandığınız PC’nizi veya Steam Makinenizi ev ağınıza bağlayın daha sonra bir TV’ye bağlayın ve oyunlarınızı 1080p’deki Steam Link’e aktarın.

Ürün Hakkında

Kablolu ağ şiddetle tavsiye edilir.

Steam Link ile uyumlu kontrol üniteleri: Steam Kontrol Cihazı, Xbox One USB kablolu, Xbox 360 USB kablolu, Xbox 360 kablosuz, PS4, PS3 kablolu ve Wii-U Pro. Birçok üçüncü taraf Xbox denetleyicisi de desteklenir. Steam Link, evinizde sahip olduğunuz beygir gücünden yararlanarak mevcut oyun bilgisayarınızdan deneyiminizi TV’nize yansıtarak kullanmak için tasarlanmıştır. Denetleyici girişi gerçek zamanlı olarak geri gönderilirken video ve ses verileri bilgisayarınızdan Steam Link’e gönderilir. Hemen hemen bilgisayarınızda çalışan her oyun TV’nizde oynatılabilir.

Steam Link Oyun Akışı UygulamasıBeklenenden daha iyi, idealden daha az… Valve’ın TV’lere, telefonlara ve tabletlere oyun akışı uygulaması tam olarak bunu yapıyor, ancak “mobil” yönü bir yere bağlı olduğunuzda pek bir anlam ifade etmiyor.

Bu, bulut oyunları için büyük bir yıl olarak ortaya çıkıyor. Nvidia’nın GeForce Now hizmeti hala beta sürümünde ama güçlü bir hale geliyor ve Valve şimdi oyun dağıtım platformunu Steam’in ev içi oyun akışı özelliğini, ana sistemle aynı ağa bağlanan iOS ve Android cihazlara genişletti.

Valve’ın bugün başlattığı Steam Link uygulaması, bir Steam sunucunuz olduğu sürece oyun kütüphanenizi bir Android telefona, tablete veya TV’ye veya iPhone, iPad veya Apple TV’ye (Walmart’ta 179 $) bağlama imkanı sunar. Sistem, cihazınızla aynı şebekeye bağlı durumdadır. Birçok bulut hizmeti gibi, Steam ana bilgisayar ve yönlendirici arasında veya ana bilgisayar (Mac veya PC olabilir) ile aygıt arasında 5 GHz veya Ethernet bağlantısı gerektirir.

Steam Link baglanti ayarlari

Uygulamanın yayın öncesi sürümünü denemek için sadece birkaç saatim vardı, bu yüzden Android sürümü gibi önemli özellikleri test edemedim (MotoG5 stop gap’ımı seviyorum ama 5GHz’i desteklemediğini öğrendim. Wi-Fi), sesli sohbet kullanımı, çok ve üçüncü taraf denetleyici özelliği (yalnızca Steam Denetleyicisi kullandım) veya tablet performansı; son Android uygulaması kullanıma sunulduktan ve iOS uygulaması Apple tarafından onaylandıktan ve App Store aracılığıyla kullanıma sunulduğunda bunu güncelleyeceğim.

Steam Link Nasıl çalışır

Valve, şu anki Steam mobil uygulamasıyla (hem Android hem de iOS’ta) konuşacak olursak; sıkıntılı, çirkin ve bazı yetenekleri eksik. Bu anlamda temiz, kullanımı kolay ve Steam Link arayüzü hoş bir sürpriz oldu.

Steam Link kutu iceriği

Sistemi kurmak için üç adım vardır. İlk olarak, Steam’in ev içi akış özelliğini ağınıza bağlı bir ana bilgisayar sistemindeki masaüstü Steam uygulamasında etkinleştirir ve ayarlarsınız. Steam’in akışını hiç kullanmadıysanız, akışlı oyunu eşzamanlı olarak görüntüleyerek sisteminizi tamamen devraldığını unutmayın. Bunun nedeni, ekran kartından çıkanları uygulamaya göndermesidir. Ayrıca, akış kutunuzun veya telefonunuzun aynı ağa bağlı olması ve bant genişliğinin oldukça sabit olması gerektiği anlamına gelir.

Ardından, Bluetooth denetleyicinizi cihaza bağlayın. Bu haftanın başlarında belirtildiği gibi, Steam bu denetime hazırlanmak için Steam Denetleyici’de Bluetooth desteğini sessizce etkinleştirdi. Bu, özellikle Bluetooth özelliğinden dolayı cihazdan cihaza taşırsanız zorlaşabilir.
Cihazınızda Steam uygulamasını başlattığınızda – bir Sony XBR-65A1E‘ye ve bir iPhone 8 Plus‘a bağlanmak için bir Samsung TV kullandım – bağlanmak için bir ana bilgisayar seçmenize, bir denetleyiciyi eşleştirmenize izin veriyor eğer henüz yapmadıysanız ağ bağlantısını test edin. Varsayılan bant genişliği gereksinimi 15Mbps ve en iyisi 30Mbps’dir. İkincisi kısmen yeterli çünkü 1080 / 60fps’de kapatılmışsınız. Hem tam ekranda hem de posta kutusunda olsa da, 4K TV’de şaşırtıcı derecede iyi görünüyor ve daha küçük telefon ve tablet ekranlarında da durum gayet iyi.

Oyuna bastığınızda, tıpkı ev içi yayın akışı gibi görünür ve davranır: Büyük Resim modu ana bilgisayarda başlatılır ve oradan da hedef aygıtta her zamanki gibi Steam üzerinden Steam kullanılır.

Bağlantı Ayarları Nasıl?

TV’de oynamanın Steam Link kutusunun yerine geçmesi mükemmeldir; Şimdi flamalar ortak olduğu için, ekstra kutu gereksizdir (eğer uygulama bu platformda mevcutsa). Eğer ana bilgisayar sisteminin ekranı farklı bir en boy oranına veya çözünürlüğe sahipse, en uygun ekran ayarlarını bulmak biraz zor olabilir, ancak deneme yanılma uzun sürmez.

Steam Link Nasil Kullanilir

Ağ içi düşük bant genişliği gereksinimleri de, yerel ağı kullanan diğer kişilerin neden olduğu gecikmeye daha az duyarlı hale getirir. Letterboxed bile oyun Ori ve Blind Forest çarpıcı görünüyor ve tam ekran Cuphead retro-modern bir şaheser.

Telefonda Steam oyunlarını oynamanın bir yolunu bulmak için daha az hevesliyim, çünkü birçok PC oyunu hem küçük ekrana hem de kontrollere iyi bir şekilde çevrilemiyor. Metin kenar çizgisi çok küçük. Fortnite gibi birçok şirket için, mobil uygulamayı direkt kullanmakta muhtemelen daha iyisiniz, ayrıca Gorogoa gibi bilinmeyenler mobil cihazlarda Steam’de olduğundan çok daha ucuz.

Steam Link Oyunları Mobil Yapar Mı?

Ne yazık ki, Steam Link oyunlarınızı gerçekten mobil oyun yapmaz. Ana bilgisayar sistemiyle aynı erişim noktasına bağlı olduğunuzdan, yapabileceğiniz en uygun şey, kendi başına zorlayıcı olmayan bir oyunu başka bir odada oynamaktır.

Steam Link Nedir

Benzer bağlantı seçenekleri gibi Link de diğer tüm sorunlardan muzdariptir. Bluetooth kontrolleri yavaşlıyor ve zaman zaman ses kesilmeye ve patlamaya ve bunun yanı sıra biraz hayal kırıklığı yaratan yırtılma gibi gecikme ve eş zamanlama işlemlerine de maruz kalıyor; unutmayın, GPU telefonunuzun ekranı hakkında hiçbir şey bilmez, bu nedenle optimizasyon için daha fazla çaba sarfeder.

Steam Link Performans

Steam Link performansı aynı zamanda ana sisteminize de bağlıdır. 16 çekirdekli, çift GTX 1080 bir sistemle, Core i7-7700HQ ve GTX 1060 ile çalışan diğer bilgisayarın performansı aynı olmayacaktır.Ve temelde KBM’nin sadık kalmasını sağlayacak klavye ve fare için optimize edilmiş oyunlar için bir kontrol cihazı kullanmak zorundasınız. (Bluetooth’unuz aynı anda klavye ve fare oyun hızı girişini gecikmeden işleyebiliyorsa, sizi selamlarım).

İdeal deneyim, en azından şu andaki teknoloji durumu göz önüne alındığında, oyunların mobil kontrolle optimize edilmiş versiyonlarını, yüksek güçlü bir sunucu grubundan herhangi bir erişim noktasına aktaran herhangi bir ağdan (GeForce Now benzeri) oturum açarsanız sorunsuz olabilir. O zaman oyunlar gerçekten mobil olurlardı. Ayrıca, bir oyunun mobil ve masaüstü sürümleri ilerlemeyi, tercihleri ​​vb. Senkronize edebilirse, bu genellikle gerçekleşmeyecek olsa da asla olmayacak olsa da harika olurdu.

Ancak Steam Link doğru yönde bir bebek basamağıdır. Steam Link Fiyat nedir diyenleri duyar gibiyim. Ücretsiz, bu yüzden denemeniz için hiçbir sebep yok. Aşağıdaki linklerden size uygun olanları indirebilirsiniz:


Steam Link Android indir

Steam Link Beta İndir

Steam Link On Steam