Nedir?

Videoder genellikle Youtube, Facebook, instagram, Tiktok ve Twitter gibi birçok sosyal medya sitelerinde bedava müzik, video ve videoların ses kayıtlarını indirmemizi sağlayan bir araçtır.

Videoder Resimli Anlatım

Apk kurulumunu gerçekleştirdikten sonra videoderi açtığımızda ilk çıkan sayfa aşağıdaki gibidir. Youtube uygulamasından herhangi bir farkı yoktur. Aşağıdaki resimde görüldüğü üzere görünen kısımda müzik, spor, oyunlar, haberler ve canlı yazan kısımdır ve youtube aynıdır. Onun altındaki sekmeler ise birden çok sosyal medyanın olduğu ve hepsinden video, ses kaydı ve müzik indirebileceğiniz kanallardır. Aşağıda da müzik kategorisinden alınan bir diğer fotoğrafı da görebilirsiniz.

videoder ana sayfavideoder muzik

Gelelim şimdi yukarıdaki fotoğraftaki sol üst köşede kırmızıçizgilerle kutu içene alınan alt alta bulunan 3 çizgi yani giriş yap, ayarlar, videoder’i paylaş gibi bulunan göstergeler tanımaya. Görselde aşağıdaki gibidir. Bu göstergelerin nasıl işlem yaptığını alt tarafta tek tek anlatacağım.

videoder sol ust menu cubugu

Videoder Giriş Yap

Videoder’in ilk olarak giriş yap kısmını inceleyelim. Giriş yap kısmı youtube ile giriş yapılan kısmıdır ve zorunlu değildir. Giriş yapmadan da herhangi bir video, ses, müzik gibi dosyaları indirebilirsiniz. Giriş yaptığınız takdirde ise sizinle bağlantılı olan daha önce izlediğiniz veya sonra izlemek için listeye aldığınız videoları görüntüleyebilirsiniz. Kısacası youtube resmi uygulamasında yaptığınız her şeyi bu uygulama ile de yapabilirsiniz.

videoder giris yapma

Videoder Kullanımı Nasıl Olduğunu Anlatalım

Videoder youtube uygulamasının video, ses, müzik gibi dosyaları indirmeye yarayan araçtır. Youtube de olan bütün özellikler aynıdır. Arama kısmı giriş yaptıktan sonra ise videolara yorum yapabilme beğenip beğenmeme gibi bütün her şeyi yapabilme imkânı sunuyor. Ana özelliği youtube olan ama diğer bütün sosyal medya ağlarından da video, ses, müzik gibi dosyaları çok kolay şekilde indirebilmektedir. Birden fazla indirme seçeneği sunan videoder bu yönüyle de çok güzel bir araçtır.
Videoder kurulu olan cihazınızdan youtube’dan indirmek istediğiniz videoyu tıkladığınız zaman karşınıza çıkan ekran aşağıdaki fotoğraftaki gibidir. Fotoğrafta da görüldüğü gibi kırmızıçizgilerle alınan aşağı bakan ok kısmı indirmek için kullanılan kısımdır.

videoder indir

Videoder’i kullandığınız cihazınızla indir butonunu tıkladıktan sonra ise çıkan ekran aşağıdaki gibidir. Gördüğünüz gibi videoyu değişik boyutlarda, ses dosyası olarak veya farklı kalitede videolar şeklinde kaydetme imkânı sunmaktadır.

videoder indirme formatları

Videoder programıyla indir dedikten format seçme kısmı bulunuyor. Seçtiğiniz formata göre indirmeye başla butonu aşağıdaki görüldüğü gibidir.

videoder indirmeye basla butonu

İndirmeye başla butonuna bastıktan sonra telefonunuzun bildirim kısmına aşağıdaki gibi bir görüntü düşmektedir.

videoder telefon bildirim yeri

Telefonunuza düşen bildirimi tıkladığınızda ise videoder indirmeler kısmına sizi getirecektir. Buradan indirmeye başladığınız videoyu göstermektedir. Burada indirmeye başlanan videoda indirmeye duraklat, indirme yerini göster gibi seçeneklerle size yardımcı olacak şekilde tasarlanmıştır.

videoder inen video goruntusu

Videoder de indir butonuna tıkladıktan sonra seçtiğiniz formatta indirilen dosyaların hangi durumda olduğunu gösteren, kesilen, devam eden, tamamlanan videoları aşağıdaki fotoğrafta kırmızı içine alınmış ok ile gördüğünüz gibi ana ekranın sağ üst köşesinde aşağı ok ile gösterilen butonu tıklayarak görebilirsiniz.

videoder indirilenleri gösterme

Videoder İndirmeler
Videoder ’de indirdiğiniz videoların bulunduğu kısımda ise hepsi, devam eden, tamamlandı ve kesilen bölümlerden oluşan sekmeler bulunmaktadır. Bu sekmelerden videolarınızın veya indirdiğiniz ses müzik dosyalarının durumlarını takip etme olanağı sağlamaktadır.

videoder indirmeleri gosterme

Videoder ‘de indirmeler kısmında kırmızıçizgi içine alınmış sağ üst noktada bulunan alt alta 3 nokta ile gösterilen kısımda ise videolarla ilgili olarak birden fazla indirme seçeneği sunduğu için tüm indirilen kısımla alakalı işlemleri yapabileceğiniz kısımdır. Hepsini devam ettir, hepsini duraklat, tümünü sil gibi seçeneklerin yanında telefonunuzda ne kadar yerinizin kaldığı gösteren kısmında olması çok güzel bir özelliğidir.

videoder indirmeler icerigi


Şimdi ise videoder ana sayfasında olan sol üstteki kırmızı çizgi ile gösterilen yerden ayarlar menüsünü inceleyelim.

videoder menu cubugu

Videoder Ayarlar

Videoder ayarlar kısmını tıkladığımız zaman çıkan görüntü aşağıdaki gibidir. İçerisinde içerik ayarları, temalar, indirilenler, video oynatıcı ve diğer ayarların bulunduğu kısım vardır.

videoder ayarlar menusu

Şimdi yukarıdaki ayarlar kısmının içeriğini anlatalım. İlk olarak içerik ayarları yazan kısımda uygulama ve içerik dili vardır. Başka diğer ayarlar da var ama çok önemli olan içerikler değildir, içerisine girerseniz görürsünüz.İkinci olarak temalar yazan kısıma gelelim.  Temalar kısmında ise tema rengini seçeceğiniz bir bölüm bulunmakta ve gece modu diye bir seçenek bulunmaktadır bunlar da göze hitap eden seçenekler olarak sunulmaktadır.

videoder tema secimi
videoder gece modu

İndirilenler kısmına geldiğimizde ise; indirme yolu, max. İndirme sayısı, indirmeleri otamatik devam ettir, sadece wi-fi üzerinden indir, indirme hızını göster gibi seçenekler bulunmaktadır. Bunlardan güzel ve önemli olanları sadece wi-fi üzerinden indir seçeneği ve otamatik devam ettir seçeneğidir.

videoder indirilenler

Yukarıdaki resimde bulunan sadece wi-fi üzerinden devam ettir seçeneği sizin mobil internetinizden hiçbir şekilde kullanmaz ve wi-fi bulduğu zaman telefonununuz otomatik olarak indirmeye devam eder. Bu butonu açıp kapayabilirsiniz yani kapattığınız zaman mobil internetinizi de kullanarak indirmeye devam eder.

videoder de indirmeleri otomatik devam ettir seçeneğinde durdurduğunuz videoları indirmeye devam eden kısımdır. Bu kısımda 3 seçenek karşımıza çıkmaktadır. Bunlardan ilki otomatik devam etme, ikincisi mobil veri veya wi-fi ile otomatik devam etme, üçüncüsü ise sadece wi-fi ile devam etme seçeneğidir. Burada da size yine farklı seçeneklerle indirdiğiniz video, müzik, ses dosyası gibi öğelerin indirme esnasından değişik seçenekler sunarak sizin için en iyisini sunmaktadır.

Özet

Videoder video, müzik, ses dosyası gibi dosyaları indirme seçeneği sunan çok güzel bir programdır. Size tüm sosyal medya üzerinden indirme seçeneği sunması ve benzer programlarla karşılaştırdığımızda çok daha güzel yönleri ile bu programın çok öne çıktığını görüyorsunuz. Videoder programı apk olarak indirip kurmanız gerekecek ama kurduğunuzda anlayacaksınız ki çok güzel ve çok fazla reklam çıkıp insanı sınama gibi bir durumda da bulunmamakta, zaten reklamsız kullanma seçeneği de mevcut olup 7 tl civarında bir ücretle reklamsız rahat bir şekilde kullanma seçeneği sunuyor. İndirmeye başladığınız da değişik formatlarla, videoları ses dosyası olarak indirme imkânı ile ve sadece wi-fi bulunduğunuz ortamda direk indirmeye başlamasıyla, telefonunuzda ne kadar yerin kaldığını göstermesiyle gerçekten çok güzel bir programdır.
Videoder’i indirmek için tıklayınız. Android ve Windows için ister bilgisayarınıza ister telefonunuza rahatlıkla kurup kullanabileceğiniz indirmeler mevcut olup uygulamalar ücretsizdir.