Akıllı Saat Bileklik

Akıllı Saat Bileklik ler fiyat özellikler karşılaştırma. Artık teknolojiye yetişemez olduk. Gün geçmiyor ki bir ürünün son versiyonunu aldığımızdan hemen sonra daha yenisi çıkmasın. Bu yazımızda akıllı saat bilekliklerin gerekliliğini ürün tiplerini ve bazı genel özelliklerinden bahsedeceğiz. Yakın zamanda (bundan yaklaşık 3-4 sene öncesine kadar) akıllı saatler ya da bileklikler ortaya çıktığında vaay demiştik ama gel gör ki o zamanın fiyatıyla 1000 tl ve üzeri olan fiyatlarıyla ortaya çıktıklarında sadece bakmayla yetinmiştik.

Şimdi öyle mi evet şimdide aynı hatta daha da üst fiyatlarda aynı modeller seyretmekte. Ama teknolojideki bu alana olan yoğun ilgiden sonra başta çin markaları olmak üzere işe yarar veya yaramaz, stabil veya değil her bütçeye uygun onlarca model mevcut. Gerekli midir? Benim gibi teknolojiyle az çok aşinaysanız veya ilgi duyuyorsanız, ya da teknolojiye ayak uydurayım veya en şık ben olayım diyorsanız, sporcuysanız, günlük haftalık bazda aktiviteleriniz varsa veya sağlık sorunlarınız varsa (nabız gibi) gerekli hatta ihtiyaçtır.
Peki, bu saatleri veya bilekliklerin ne gibi özellikleri var ya da bunları neye göre seçmeliyiz? Bir önceki paragrafta da belirttiğim gibi önceliğimiz ne yönde ilk aşama onu belirlemeli ondan sonra bütçe ayırmalı ve bu aranılan özelliklerin olduğu bilekliklerden seçimimizi yapmalıyız.
Bilekliklerin genel özelliklerinden bahsedecek olursak:

Dijital – Analog Saat
Hava Durumu
Gps Takibi
Adımsayar (Pedometre)
Çıkılan kat sayısı
Haftalık – günlük yoğun aktivite süresi
Yakılan kalori
Yapılan mesafe (km-metre)
Müzik dinleme
Cep telefonlarıyla bağlantılı olarak bildirimler (mesaj, whatsapp, facebook vs) alabilme
Nabız Sayısı
Uyku Takibi

Vs… Gibi birçok özelliklerle akıllı saat bileklik ler karşımıza çıkar ve sizde hak vereceksiniz geleneksel olan günümüz saatlerinde yukardaki bahsettiğim çoğu özellik bulunmamakta.

akıllı saat bileklik
30 tl den başlayıp 4-5 bin tl lere kadar fiyatlarıyla piyasada yüzlerce model mevcut. Fakat size önerim ucuza kaçacağım diyerek teknolojiden soğumamanız olacaktır. Bir kere alacağınız marka bilindik sağlam, ürününün ardında durabilecek bir marka olsun. Çünkü kaliteli alıyorum diyerek aldığınız ürün bile sizin sonradan moralinizi bozabilir (teknik sorunlar, fiziksel ya da yazılımsal sorunlar gibi). Onun için yine söylüyorum bileklik ya da saatin markası güvenilir olsun.

Sonra İhtiyacınız belirleyin. Mesela örnek verecek olursak “ben çocuğumun güvenliği için onu devamlı takip edeceğim diyorsanız gps takipli bir bileklik tercih edin. Ya da doktor bana “nabzını ara sıra kontrol et 50 nin altına düşerse tekrar gel” dediyse nabız ölçer özelliği olanları tercih edin. Hayır, benimkinin ekranı renkli olsun büyük olsun ben göremiyorum derseniz ona göre tercih edin. Bazı seçeneklerin dezavantaj getireceği de göz ardı edilmemeli mesela biraz önce bahsettiğim ekranı renkli ve büyük bazı modellerde pil fazla tüketileceğinden şarj sorunu ortaya çıkabilir. Ya da yok şarjı da uzun gitsin derseniz bütçenin sınırını biraz daha zorlamanız gerekebilir.

Buna benzer bir çok örnek vermek mümkün. Benimde bir akıllı bilekliğim var. Ve bu bilekliğimi de inceleme yazısı olarak yine sitemizde paylaştım okumak incelemek isterseniz hemen alttaki butona tıklayarak bilekliğimi sizde inceleyebilirsiniz.
“Garmin Vivosmart HR”
Bilgilinet ailesi olarak beğendiğiniz herhangi bir marka ürün varsa, özellikleri hakkında bilgi almak ya da şu ihtiyaçlarımız var neyi önerirsiniz derseniz aşağıdaki yorumlar bölümüne yazdığınız takdirde kısa zamanda cevaplar alacağınızı belirtir bol teknolojili günler dileriz…