AnyCast M2 Plus – Chromecast inceleme yazımızla karşınızdayız. Üyelerimizden bazıları bu ürünleri incelememizi istedi (sizlerde yorumlarda belirtebilirsiniz). Bu ürünler bizde yok fakat genel olarak bir araştırma yaparak bilgilerimizi aktarmak istiyoruz. Akıllı telefonların hüküm sürdüğü bir dünyada yaşıyoruz. Birçoğumuz, günlük haber başlıklarında bilgilenmek, videolarla eğlenmek veya en sevdiğimiz oyunları oynamak için küçük telefon ekranlarımızı kullanıyor.

anycast m2 plus

Bununla birlikte, en sevdiğiniz TV şovunun keyfini çıkarmak, küçük bir ekranda izlemek zordur. Ayrıca, mobil cihazınızı, ailenizle birlikte film gecesi yapmak, hafta sonunda bir film izlemek ya da arkadaşlarınızla sevdiğiniz spor takımının en son oyununu izlemek için kullanamazsınız.

Chromecast

İyi haber şu ki, bunları yapmanıza izin veren birkaç cihaz var. İlk olarak Chromecast ile başlayalım.

Google ChromecastGoogle Chromecast, filmler, oyunlar ve TV şovları gibi medyaları televizyonunuza aktarabilmenizi sağlayan bir cihazdır.

Chromecast Fiyatı

Chromecast’inizi TV’nizin HDMI bağlantı noktasına takın, Wi-Fi ağınıza bağlayın, telefonunuzda izlemeye başlayın ve ardından TV’nizde içeriği izlemek için mobil uygulamadaki Cast düğmesine dokunun. IOS cihazları, Android cihazları, Mac ve Windows PC’lerin yanı sıra Chromebook ile birlikte çalışan bir aletle karşı karşıyayız.

Chromecast ile telefonunuzdaki içeriği dizüstü bilgisayarınıza veya masaüstü bilgisayarınıza aktarabilir ve daha büyük bir ekranda ve tam çözünürlükte ilgili yayını görebilirsiniz. Veya Android tabletinizi veya telefon ekranınızı yansıtmak için TV’yi kullanabilirsiniz, böylece daha büyük bir ekranın keyfini çıkarabilirsiniz.

Bütün bunlar, artık başınızı eğmek veya başkalarının görmesi için kolunuzu yukarıda tutmak zorunda kalmayacağınız anlamına gelir.

Chromecast ile Kullanılan Uygulamalar

Chromecast’in avantajlarından biri, televizyonunuzdaki içeriği izlemek için ayrı bir uygulamaya gerek duymamanızdır. Chromecast ile uyumlu binlerce mobil uygulama var şunlar dahil:
  • Netflix, iFlix, Hooq, iWebTV ve Dailymotion gibi video yayını hizmetleri;
  • Spotify, SoundCloud ve TuneIn Radio gibi müzik akış servisleri;
  • Twitch, Just Dance Now ve CastNES gibi eğlenceli ve oyun uygulamaları;
  • UFC.TV, NBA, MLB.com ve WWE gibi spor uygulamaları;
  • UDemy, Coursera ve Reuters TV gibi diğer uygulamalar.
Chromecast ultra

Bu, Chromecast kullanımının, büyük ekranda kapsamlı bir içerik kitaplığının keyfini çıkarmanıza olanak sağladığı anlamına gelir. Şimdiye kadar, Chromecast için en az 200.000 film ve TV şovunun yanı sıra 30 milyondan fazla şarkıdan oluşan bir müzik repertuarı var. Başka bir artı? Akıllı telefonunuzu uzaktan kumanda olarak kullanabilirsiniz!

Chromecast Uygulaması

İzlemek istediğiniz içeriği bulmak için Chromecast uygulamasını kullanabilirsiniz. Sadece beğendiğiniz TV şovunu veya filmi arayın ve sonra yayınlayın.

Chromecast bağlantı

İyi haber şu ki, mobil uygulamanın artık uygulama içi entegrasyona sahip olması, farklı yayın hizmetlerinden içerik gösterebilmesi anlamına geliyor. Roku’nun sunduğu gibi.

İçeriği aradığınızda veya içeriklere göz attığınızda, Hulu, Crackle, HBO Go ve diğer servislerden gelen sonuçları göreceksiniz.

Google Home İle ÇalışırBir Google Home cihazınız varsa, Chromecast’inizi sesli komutlarla kontrol etmek için kullanabilirsiniz. Mobil uygulamanızı açmanız bile gerekmez; çünkü Google’a yalnızca tatilinizin Antalya’daki fotoğraflarını göstermesini veya TV’de House of Cards dizisini oynatmasını söyleyebilirsiniz.

Chromecast performans

Diğer özellikler

Chromecast’in yapabileceği başka şeyler var. Örneğin, TV’nizi bir fotoğraf stüdyosuna dönüştürebilir. Ayrıca, yeni teklifler ve fırsatlar, uygulamalar ve özellikler öneren Google Home uygulamasıyla yeni içerikler keşfetmenize yardımcı olabilir.

Chromecast audio ultra

Google Chromecast Eksileri

Google, akıllı telefonunuzu Tv, bilgisayar gibi sistemlere entegre etmeyi başarsa da, birkaç dezavantajı var.

Örneğin, ayrı bir ekrana sahip olmak, akıllı telefonunuzun her zaman erişilebilir durumda olması veya çevresinde bir PC veya dizüstü bilgisayar olması chromecastı kullanmanın başlıca şartlarındandır.

Chromecast 1

Bu, kendi akıllı telefonlarına sahip olmayan küçük çocuklu haneler için ideal olmayabilir. Fiziksel bir uzaktan kumandaya sahip olmak çok daha uygun olur.

Diğer bir dezavantajı, kendi mobil uygulamasına sahiptir ancak Chromecast’i kullandığınız farklı servislerden farklı uygulamalar yüklemeniz gerekecek. Bunun sebebi içeriği aktarabilmek için belirli bir uygulamayı açması gerekmesidir.

Google Chromecast

Örneğin, Chromecast uygulamasında Orange New New Black’i arıyorsanız, diziyi yayınlamak için Netflix uygulamasını açması gerekir. Ardından içeriğin televizyonunuzda gösterilmesi için “cast” (yayın) simgesine basmanız gerekir.
Google Chromecast ayrıca 4K kalitesinde içerik işleyemez. Ayrıca, akıllı telefonunuzdaki yayın simgesine dokunduğunuzda ve TV’nizde bir şey göründüğü zaman gözle görülür boşluklar oluyor.

Google Chromecast Kutu İçeriği

Chromecast kutu içeriği
  • Güç kablosu
  • Güç adaptörü

Google Chromecast Alınır Mı?

35 $ ​​’lık bir fiyat etiketi ile Chromecast, çok uygun fiyatlı bir cihazdır. Sadece 2,04 inç çapında ve 0,53 inç kalınlığında, çok taşınabilir ve cihazı gittiğiniz her yere kolayca götürebilirsiniz.

chromecast dongle

Ayrı bir fiziksel uzaktan kumandası olmayabilir ancak açık olmak gerekirse, çoğu insan bu günlerde akıllı telefonlarını taşımak zorunda olduğu için buna da çok gerek olduğunu düşünmüyoruz.

Ayrıca, Wi-Fi’yi kullanan çok sayıda cihazın bulunduğu bir evde yaşıyorsanız, 5 GHz ağlarla uyumluluğu nedeniyle bir Google Chromecast’e sahip olmak istersiniz. Bu, 2,4 GHz bandını kullanan çoğu cihazla rekabet etmek zorunda kalmayacağı anlamına gelir.

Mükemmel değil, ancak Chromecast telefonunuz veya bilgisayarınızdan TV’nize içerik akışı sağlamanıza izin veriyor ve bunu oldukça iyi yapıyor.

AnyCast M2 Plus Wi-Fi Ekran Alıcısı

AnyCast M2 Plus Wi-Fi Ekran Alıcısı, Android veya iOS cihazınızın ekranını yansıtarak televizyonunuzda görüntüleri, web sitesini, filmi veya akıllı telefonunuzun ekranında ne olduğunu görmenize izin verir.

Anycast MP2 Plus

AnyCast M2 Plus ile TV’nizde YouTube, Hulu, Netflix ve Quickflix gibi çevrimiçi akış sitelerini gösterebilirsiniz.

TV ekranınızı, işteki bilgisayar ekranınız gibi, Word belgelerinizi, Excel çalışma sayfalarınızı ve PowerPoint sunumunuzu yüksek çözünürlükte göstererek de kullanabilirsiniz. HDMI ara birimli bir projektöre de bağlayabilirsiniz.

AnyCast M2 Plus’ın kurulumu çok kolaydır; güç kablosunu ana dongle gövdesine takmanız, dongle’ı TV’nize takmanız ve ardından mevcut herhangi bir güç kaynağına takmanız yeterlidir.

anycast kurulum

Cihazlarınıza herhangi bir mobil uygulamayı indirmenizi ve yüklemenizi gerektirmez. Aslında, flash sürücülere ve bunların nasıl çalıştığına aşina iseniz, cihazınızın ekranını TV’nizde yansıtmakta sorun yaşamayacaksınız.

Taktıktan sonra, yapmanız gereken tek şey akıllı telefonunuza veya bilgisayarınıza AnyCast cihazını eklemektir ve anında görüntüler TV’nize aktarılır.

anycast bağlantı

AnyCast ile kullanabileceklerinizle sınırlı olmadığınız için, daha esnektir ve telefonunuzun yapabileceği her şeyi halledebilirsiniz. Telefonlarında mobil uygulamalarla uğraşmak istemeyenler için de iyi bir seçimdir.

AnyCast iki farklı teknolojiyi kullanır. iPad’leri, iPhone’ları ve Mac bilgisayarlarını yansıtmak için Apple Airplay teknolojisi ile uyumludur. Ayrıca Android cihazları ve Windows PC’leri yansıtmak için Miracast teknolojisini kullanır.

AnyCast M2 Plus EksileriMiracast kullanırken cihaz ile televizyon arasında bir saniyelik gecikme yaşanıyor (ve aralarındaki mesafeyi artırırsanız muhtemelen daha da kötüye gidecektir), ancak iOS ile Ekran Aynalama işlemi tereyağı gibi akıyor.

AnyCast Performans

Miracast gecikmesiyle ilgili olarak, bir sunum için kullanıyorsanız ya da sadece film izliyor ve fotoğraf izliyorsanız sizi çok fazla etkilemeyecektir, ancak fps gibi yoğun gerçek zamanlı oyunlar oynarken mutlaka sorun yaşarsınız. Bu kadar gecikmeyle, telefonun ekranına bakmadığınız sürece oynamayı denemek anlamsız. Bu tür oyunlarda düşünebildiğim tek kullanım telefondan oynayıp, büyük ekranı yalnızca oyununuzu izleyebilecek bir izleyici için kullanacak olmanız olur.

AnyCast M2 Plus Kutu İçeriği

  • Wi-Fi, 2’si 1 arada USB girişli USB
  • İngilizce kullanım kılavuzu
  • Andover Kutusu

AnyCast Easy Sharing M2 Plus Wi-Fi Ekran Alıcısı ve Google Chromecast arasındaki farklar?
Chromecast Fiyat: 368 TLAnycast Fiyat: 109 TL

Chromecast Renk: siyah – Anycast Renk: siyah

Chromecast Boyutlar: 2,04 x 0,53 x 2,04 (inch) – AnyCast Boyutlar: 6,1 x 1,18 x 3,94 (inch)

Google Chromecast Güç kablosu uzunluğu: 69 inç – AnyCast: Belirtilmemiş

Chromecast Ağırlık: 39,1 gram – AnyCast Ağırlık: 19 gram

Chromecast Çözünürlük: 1080 piksel – AnyCast Çözünürlük: 1080 piksel

Anycast Uygulama

Chromecast, öncelikle bir akış aygıtıdır. Başlangıçta bir şeyler ayarlamak için akıllı telefonunuza veya bilgisayarınıza ihtiyaç duyacaksınız ancak yayınlanmaya başladığında, akıllı telefonunuzu uyku moduna geçirebilir veya üzerinde çoklu görev başlatabilirsiniz.

AnyCast M2 Plus – Chromecast: Hangisi?

Hangi cihazın satın alınacağına karar vermek, onu neyle kullanmayı planladığınıza bağlı olacaktır. AnyCast, Chromecast’in yarı fiyatına daha ekonomik olma avantajına sahiptir. Ayrıca AnyCast m2 Plus işteki sunumları veya okuldaki raporları için kullanmak isteyenler için iyi bir seçenek olacaktır.

Anycast yayın

Bu arada, evde daha fazla eğlence ve video ve film izliyorsanız, telefonunuzun pili bitmeden izlemek istediğiniz tüm içeriği izlemenizi sağlayan Chromecast’i göz önünde bulundurmak gerekiyor.

Ayrıca, küçük çocuklar gibi kendi akıllı telefonları olmayanlara Google yalnızca görüntülemek istedikleri içeriği göstermelerini söylediğinde bunu yaptığı için, zaten Google Home cihazlarına sahip olanlar için de uygundur.Pil tasarrufu açıkken, Chromecast yayınlayabileceği içeriği de sınırlandırır: içeriği yalnızca uyumlu uygulamalardan yayınlayabilirsiniz. Chromecast’in yansıtma yetenekleri de sınırlıdır: içeriği yalnızca Android cihazınızdan ve herhangi bir Web sitesinden bir “Chrome tarayıcısında” yansıtabilirsiniz.

Bir film izlerken, AnyCast akıllı telefonunuza uyanık kalmasını söyler. Yani telefon ekranı yayın süresince açık kalır (Chromecast’te bu yoktur). Bu nedenle, temel olarak, akıllı telefonunuz bataryanın şarjını tüketerek çalışır durumda olacaktır.

Anycast fiyatı

AnyCast çalışırken bir arama gelirse veya telefonunuzda bir şey yapmanız gerekirse, TV ekranınızda görünecektir. Genel olarak kısa bir cümleyle AnyCast’i tanımlamak gerekirse, AnyCast kablosuz bir HDMI kablosu gibidir.

AnyCast ile Chromecast arasındaki temel fark, bu cihazların çalışma şeklidir. Basitçe söylemek gerekirse, AnyCast akıllı telefonunuza veya bilgisayarınıza büyük ölçüde ipleri veriyor. AnyCast kullanarak cihazlarınızı bağladığınızda, telefonunuz uyku modundayken TV ekranı kararır. Google Chromecast bunu yapmaz.

Fiziksel Karşılaştırma
Dışarıdan, AnyCast ve Chromecast arasındaki farkı bulmak kolaydır.

chromecast anycast karşılaştırma

Her ikisi de siyah ve bir dongle (Tv gibi cihazlara portlardan bağlanan cihazlar) olarak çalışırken, Chromecast 2.04 inç çapında bir hokey diski gibi görünürken, AnyCast daha çok eski flash belleklere ve Wi-Fi adaptörlerine benziyor. Boyutlar ise 6.1 inç ise 3.94 inç. Chromecast, AnyCast’ın 19 gramına kıyasla 39,1 gram daha ağır.