Corsair K63 incelemesine başlayalım. Koltuk oyunlarında en iyi taşınabilir kablosuz klavye olabilir.

Koltuk oyunlarında kullanılan kablosuz, Cherry MX tabanlı bir klavyedir.

Parlak mavi arka ışıklandırma, pastanın üzerindeki buzlanmadır.

Corsair, fantastik K63 modelini kullanıyor ve kordonu açmak için neredeyse hiçbir şeyi feda etmeyen kablosuz bir klavye haline getiriyor. Temiz oyun kurulumları ve en üst düzey kanepe PC deneyimi için, daha iyi bir seçenek yoktur.Logitech G613 oyun ve günlük yazma arasındaki farkı kırmaya çalışırken, Corsair K63 Kablosuz oyun en baştan oyun oynamak için tasarlandı. Cherry MX mavi tuşlar, medya düğmeleri ve arkadan aydınlatma ile donatılmış, neredeyse Corsair K63 kablosuz klavyede her şey fantastikdir.

En İyi Oyuncu Mouse 2019 İncelememiz için TIKLAYINIZ!

En İyi Bluetooth Hoparlör 2019 İncelememiz için TIKLAYINIZ!

corsair K63 logitech G613karsilastirma

Corsair K63 Kablosuz Klavye Dizaynı

Burada herhangi bir sürpriz yok, Corsair K63 Wireless, bundan önce gelen kablolu versiyonunun bir karbon kopyasıdır. Aynı şekilde, Corsair’in diğer klavyelerinden birini kullandıysanız veya gördüyseniz, K63 Kablosuz size tanıdık gelmelidir.

Corsair’in klavye tasarımı, endüstrideki en temiz ve modern olanlardan biridir. Çerçevesiz tasarım basittir, özel medya kontrolleri için alanın yanı sıra, sadece yeterli bir yetenek sağlamak için zevkli bir üst çerçeveye sahiptir. Corsair K63 Wireless, şirketin üst seviye Corsair K70 ve Corsair K95 klavyelerinde görülen alüminyum üst çerçeve üzerinde eksik olmasına rağmen, çevre biriminin yüksek kaliteli plastikleri sert ve sağlamdır.

Kayan tuşların altında yumuşak, ancak güçlü bir mavi arka ışık bulacaksınız. Çoğu kablosuz klavyenin arka aydınlatma sistemlerini tamamen daha uzun pil ömrü adına atacağını düşünerek Corsair’in bu özelliği koruduğundan etkilendik. Ayrıca Corsair One’ın aydınlatmasına uygun olan ve mavi renkli aydınlatmalı bir K63 Kablosuz Özel Sürüm de var ve normal sürümden daha pahalı değil.
Yine de aydınlatma kapatmayı hayal etmek zor. Aslında Corsair K63’teki en sevdiğim özellik, çünkü çoğu kablosuz klavye pil ömrünü uzatmak için arka ışıklardan kaçıyor. Klavyeyi oturma odamın karanlığında kullanabilmek anlamına gelirse K63’ü daha sık takacağım. En azından seçeneğe sahip olması harikadır.

Bence tek kusur, onun tek renkli arka aydınlatması ve Corsair’in seçtiği renk parlak mavi. Yarı aydınlıkta bile, karanlık bir odada biraz iğrenç ve keşke daha geleneksel bir kırmızıyla gelsin. Çok büyük bir şey değil ve kesinlikle temiz görünüyor. Oturma odası ortamı için uygun bir renk olduğundan emin değilim.

corsair K63 fiyat

Corsair K63 Wireless Lapboard Performans

İsteğe bağlı aksesuarlar ve olağanüstü aksesuarlar olmasına rağmen, Corsair K63 Wireless Lapboard kesinlikle hoş bir kablosuz oyun klavyesidir. Bazen, klavyenin kablosuz olduğunu unutmaya devam ediyoruz, çünkü deneyimlerimiz tamamen giriş gecikmelerinden ve kesintilerden yoksun.

2.4GHz bağlantısı, NYC’deki kablosuz doymuş şehir merkezindeki ofis ortamımızda tamamen kararlı. Evde bir klavyeden oyun oynadıkça klavyemiz de evimizin diğer tarafında bir PC ile bağlantı kurmakta hiç sorun yaşamadı.

K63 Wireless’ın kablosuz kurulumu ve kompakt tasarımı ve kolayca taşınabilir bir klavyedir. Ancak, kendimizi dost bir LAN partisine getirdiğimizi görmemize rağmen, bu kablosuz klavyeyi Logitech G Pro gibi denenmiş ve gerçek bir kablolu klavyede büyük bir rekabete sokmayı hayal edemiyoruz.Şarj etmek için MicroUSB portunun yanı sıra arka tarafta bir güç düğmesi var. Corsair, 15 saatlik pil ömrünü “artırdığını” iddia ediyor, ancak bu benim deneyimim biraz iyimser. Arkadan ışığı tamamen yukarıdayken 8’e 10’a daha yakın olduğunu söyleyebilirim, ancak karartılması veya kapatılması ömrünü çok uzatabilir. Corsair, “arkadan aydınlatmalı 75 saat” gibi rakamlar etrafında fırlattı, bu da benim için gerçeklikten uzaktadır.

Pil ömrü açısından Corsair K63 Kablosuz’un arka ışığı kapalıyken 75 saate kadar iyi olduğunu iddia ediyor. Klavyenin maksimum parlaklık düşüşünün üçte birine bile sahip olması, çalışma süresini 25 saate kadar sürdürür – arka ışık tam patlamada yalnızca 10 saat. Testlerimiz Corsair’in öngörülen rakamları ile iyi bir şekilde sıralanıyor.

Bu editör Cherry MX Red anahtarları için delice olmasa da, tutarlı, doğrusal olarak çalıştırılan, duyulamayan bir tuş vuruşu ve 4 mm’lik anahtar hareketi sunar. Oyun oynamak için mükemmel, ama bunun ötesinde değil.

corsair K63 inceleme

Sonuç
Gerçek mekanik anahtarlara, arkadan aydınlatmalı tuşlara ve medya kısayollarına sahip tam özellikli bir kablosuz oyun klavyesi arıyorsanız, K63 Wireless eksiksiz sunar.

Daha temiz bir PC oyun düzeni ya da koltukta oynamak için en üst düzey çözüm arıyorsanız , Corsair K63 Wireless, biraz pahalı girişe değer, harika bir seçenek. Her şeyden çok, şimdi Ksa ve Strafe gibi Corsair’in ünlü klavyelerinin daha kablosuz versiyonlarını görmekten heyecan duyuyoruz.

Corsair K63 Kablosuz Klavye: Cherry tuşları, dikkate değer seviyede pil ömrü, dayanıklı ve gizli form faktörü. Rahat bir koltuk oyununa katılmak ya da sadece daha temiz, kablosuz bir masaüstü isteyenler için Corsair K63 sağlam bir seçim gibi görünüyor.


Corsair K63 fiyatı 75 dolar civarındadır. Satın almak için TIKLAYINIZ!