Dyson Pure Hot + Cool incelemesine başlayalım. Muhtemelen şu ana kadar bildiğiniz gibi, Dyson sadece elektrikli süpürgeler değil, aynı zamanda ev için başka şık cihazlar da üretiyor. En son, bir fan, ısıtıcı ve hava temizleyici bir arada. İşte Dyson Pure Hot + Cool incelememiz.

Orada bir çok mülayim jenerik tasarıma sahip bir vantilatör veya ısıtıcı seçmek zor olabilir. Zaten hepsi aynı, değil mi? Öyle olmadıklarını ve Dyson, fan ısıtıcı dünyasının Bugatti’sine benziyor.

Dyson Pure Hot + Cool incelemesi

Dyson Pure Hot + Cool nedir?

Dyson Pure Hot + Cool, üçü bir arada bir cihazdır. Bu fan kışın ısınır, yazın serin ve yıl boyu hava temizleyicidir. Mükemmel bir uygulama olan Amazon Alexa desteği ve üstün performansı ile Dyson Pure Hot + Cool, üç ürünün işini kolayca değiştirerek fiyatı haklı gösterebilir.

Dyson Pure Hot + Cool : Özellikleri

  • Sıcaklık 0-37 derece
  • 10 fan hızı
  • 350 derece salını
  • 62dB ses seviyesi
  • Uzaktan kumanda
  • LCD ekran
  • Dyson Link uygulaması uyumlu
  • 764x248x248mm boyutlu
  • 4.8 kg ağırlığındadır.

Dyson Pure Hot + Cool Tasarım ve Dizaynı

Dyson Pure Hot + Cool

Dyson’ın diğer fanlarını veya ısıtıcılarını gördüyseniz, Dyson Pure Hot + Cool formu izler. Gerçek Dyson tarzında oldukça zarif ve farklı bir tarzdır.Dyson Pure Hot + Cool, kolunuzu tüm merkezi kafaya geçirmenize olanak tanıyan kendine has bladless tasarıma sahiptir. Dyson ürününün tüm özelliklerine sahiptir. Beyaz ve gümüş rengi ile bitişik hoş görünümlü arındırıcı bir fandır.

248 x 248 mm tabanlı, 764 mm yüksekliğinde duran Dyson Pure Hot + Cool, Dyson’ın masaüstü modellerinden biraz daha uzun ve sadece soğuma yapan Dyson Pure Cool Kulesi’nden biraz daha kısadır.

Uzun, ancak kompakt ve şimdi merkezin tamamen boş olduğu ikonik döngü tasarımına sahip. Bu bir sihir numarası değil, elini doğrudan sokabilirsin.

Dört Mevsim Kullanın!

Dyson Pure Hot + Cool’un tüm yıl boyunca kullanacağınız bir ürün olduğu ve istediğiniz yere koyma esnekliğine sahip olduğu göz önüne alındığında, zarif tasarım ekranda iyi göründüğü anlamına gelir.

Dyson Pure Hot + Cool’un öne çıkan özelliklerinden biri, selefine (Sıcak + Soğuk Bağlantı) göre tasarım açısından küçük bir LCD ekranın önüne oturmasıdır. Bu, size cihazla etkileşimde bulunmak için güzel bir yol sağlayan gerçekten faydalıdır. Aynı zamanda Pure Cool Tower’da.

Diğer modeller gibi bir mıknatısla üste takılan uzaktan kumandayı kullanarak, ekrandaki çeşitli ekranlar arasında gezinebilirsiniz. Size mevcut ve hedef sıcaklık gibi temel şeyleri, hava kalitesiyle ilgili çeşitli detayları ve daha fazlasını söyleyebilir.

Bunların hepsi gerçek zamanlı olduğundan, akılda tutulması gereken tek şey, hava test edilirken bazı ekranların bilgi yüklemek için zaman almasıdır, bu nedenle bir süre dönen bir ok gösterebilir.

Gerçekten sevdiğimiz şey, fanın kendisinde bulunan bazı düğmelerdir, böylece uzaktan kumandaya veya uygulamaya gerek kalmadan temel ayarlamalar yapabilirsiniz. Sadece sıcaklık ve fan hızı bile yardımcı olabilir.
Dyson Pure Hot + Cool’u neden satın alalım?

Alerjiniz varsa veya havayı evinizde temiz tutmak istiyorsanız, hava temizleyici çok mantıklı olur. En iyi hava temizleme listemdeki modellerden herhangi birini satın alabilirsiniz. Bununla birlikte, kullanımı kolay ve harika bir uygulamaya sahip bir arıtma cihazı istiyorsanız, Dyson Pure Hot + Cool daha iyi bir seçimdir.

O zaman Dyson Pure Hot + Cool’un En iyi hayran listemdeki her şeyle kolayca rekabet edebilecek mükemmel bir soğutma fanı olması avantajı var. Hepsini kapatmak için, herhangi bir odayı ısıtmak için güzel bir ılık hava üflemesi sağlayarak da ısınabilir. Bu üçü bir arada hareket, Dyson Pure Hot + Cool’u gerçekten çekici kılan şeydir. Ayrı özelliklerin tümünü ekleyin; bu fan, tüm yıl boyunca kullanabileceğiniz bir ürün için uygun bir değerdir.

Dyson Pure Hot + Cool -Kullanımı

crose
crose

Kutuyu açarak, gerekli kurulum yolunda çok az şey var. Ana fan ünitesi önceden monte edilmiş şekilde gelir, bu nedenle tek iş iki parçalı filtreyi yerine yerleştirmektir. İçteki karbon filtresi gazlar içindir, dış HEPA filtresi küçük partikülleri yakalamak için yapılmıştır. Filtreler, evinizdeki kirleticilerin kullanımına ve seviyesine bağlı olarak bir yıl kadar dayanmalıdır. Uygulama değişiklik yapma zamanı geldiğinde size bildirir.

Pure Cool Tower’da olduğu gibi Dyson Pure Hot + Cool da önünde bir LCD panele sahip. Varsayılan ekran size havanızın genel olarak ne kadar temiz olduğunu gösteren bir grafik gösterir.

Daha fazla ayrıntı istiyorsanız, farklı okumalar arasında geçiş yapmak için uzaktan kumandayı kullanabilirsiniz. PM2.5 (ciğerlerinize girebilecek ince parçacıklar) için okumaları görebilirsiniz; PM10 (astım ataklarına neden olan ve solunum sorunlarına neden olan partiküller); VOC’ler (temizlik ürünlerinden eski mobilyalarda kullanılan tutkallara kadar her şeyde olabilecek sert kimyasal maddeler olan uçucu organik bileşikler); ve NO2 (solunum problemlerine neden olabilen, arabalardan ve fosil yakıtlardan kaynaklanan gaz halinde bir kirletici olan azot dioksit).Okumaların artması yararlıdır, çünkü okumaların ne zaman yükseldiğini ve buna göre değişiklikler yaptığını görebilirsiniz. Örneğin, bir temizlik ürünü kullanmaya başladığınızda VOC okumalarının yükseldiğini fark ederseniz, daha az müdahaleci bir markanın yerini değiştirmeyi araştırabilirsiniz.

Sıcaklık ve Nemi Ölçebilmesi

Bir şeyleri kapatmak için, Pure Hot + Cool aynı zamanda sıcaklığı ve nemi de ölçebilir, böylece odanın genel rahatlığını izleyebilirsiniz. Bir CO2 ölçümü görmek güzel olurdu, çünkü bu, bir pencereyi açarak odadaki havayı ne zaman yenilemeniz gerektiğini planlamanıza yardımcı olabilir.

Doğrudan kontrol için, uzaktan kumandayı kullanabilir veya fanı mükemmel Dyson Link uygulamasına bağlayabilirsiniz. Diğer Dyson fanlarında olduğu gibi, uzaktan kumanda fan kafasının üstüne manyetik olarak tutturulur. Uzaktan kumandayı kaybetmediğinizden emin olun, çünkü fan yalnızca açılıp kapanmak için fiziksel bir güç düğmesine sahiptir.

Uzaktan kumanda, önceki modellere göre biraz daha doludur, çünkü sıcaklık kontrolleri de içerir. Fan doğru sıcaklığa ulaştığında, Isıtma modunu otomatik olarak kapatır.

Yalnızca fan modunda olmasını tercih ediyorsanız, Soğuk moduna geçmek için mavi düğmeye dokunmanız yeterlidir. Hem soğutma hem de ısıtma modlarında, fanın yoğunluğunu ayarlayabilmenizi sağlayan fan hızı üzerinde doğrudan kontrol sahibi olursunuz.

Otomatik mod en iyi seçenek olabilir. Bu kirleticileri izler ve ardından bir odayı temizlemek için fan hızını otomatik olarak değiştirir ve fan sıcaklığını da doğru sıcaklığa vuracak şekilde ayarlar. Hava temiz olduğunda ve oda ayarlanan sıcaklıktayken, fan otomatik olarak kapanır. Bu çok zekice ve fanı ayarlayıp unutabileceğin anlamına geliyor.

Arıtıcının açılmasını istiyorsanız, ancak soğuk veya ılık hava patlamasını istemiyorsanız, hava akışını Diffused modunu kullanarak geri yönlendirebilir ve bunun yerine fanın arkasından yönlendirebilirsiniz. Bunun ısıtıcıyı kapattığını ve bir odayı ısıtamayacağınızı ve ters hava akışının olamayacağını unutmayın. Buna rağmen kullanışlı bir moddur ve Dyson Pure Hot + Cool’u standart bir hava temizleyici olarak uygun kılar.

Hava Akımı Otamatil Yönlendirmesi

Akıllıca, eğer fan Isı modundaysa ve oda doğru sıcaklıktaysa, Pure Hot + Cool sensörleri havanın temizlenmesi gerektiğini algılarsa hava akımı otomatik olarak yönlendirilir.
Salınım bu fan üzerinde zekicedir. Açılarını ayarlayabilirsiniz (45, 90, 180 ve 350 derece). Uygulamayı kullanarak, istediğiniz alanı kaplamayı gerçekten kolaylaştıran salınımın başlangıç ​​noktasını seçebilirsiniz. Bu özellik genellikle diğer fanlarda bulunmuyor

Çalışma zamanını ayarlamanı sağlayan bir zaman seçeneği var. Zamanlayıcı saat başı 15 dakikalık aralıklarla, ardından saat başı en fazla dokuz saat kadar artar. Ayrıca, ekranın parlaklığını düşüren ve fan hızını maksimum 4 olarak ayarlayan Gece modu vardır.

Uygulamadan, fan hızını, modunu ve sıcaklığını ayarlamak da dâhil olmak üzere farklı günler için bir program ayarlayabilirsiniz. Bu şekilde, Dyson Pure Hot + Cool, listelediğim En iyi akıllı termostatlardan biriyle aynı şekilde programlanabilir.

Uygulama sensörlerden daha ayrıntılı okumalar sağlar ve hatta tarihe dalmanıza izin verir, böylece zamanla hava koşullarını da izleyebilirsiniz.

Sonuç

Bu, elbette, çok pahalı bir fan ısıtıcısı ama aynı zamanda bir soğutma fanı ve hava temizleyicisinin yanı sıra yıl boyunca hiçbir yere kaldırmadan tüm mevsime uygun kullanabileceğiniz bir üründür.

Sizi serin, kışın sıcak tutan akıllı, güçlü bir fan. Tüm yıl boyunca saf havayla, Dyson Pure Hot + Cool ihtiyacınız olan tek cihazdır. Hot + Cool Link ile karşılaştırıldığında ana eklenti, öndeki küçük LCD ekrandır; bu nedenle, eğer olmadan yapabileceğiniz sadece lüks ise, biraz tasarruf edebilirsiniz.


Dyson Pure Hot + Cool Fiyatı 4000TL civarındadır. Satın almak için TIKLAYINIZ!