Fitbit Alta HR İnceleme

Yeni bir inceleme makalemizle sizlerleyiz: Fitbit Alta HR İnceleme. Fitbit markası bizlere günümüze ve modaya uygun olarak tasarlanmış nabız ölçerli giyilebilir şık bir akıllı bileklik sunuyor. Fitbit; Charge 2, Blaze, Flex 2 ve Alta serileriyle gibi fitness bileklikleri konusunda önde gelen isimlerden biridir.Fitbit Alta HR modeli bir yılı aşkın bir süredir piyasalarda mevcut olan Fitbit Alta modelinin bir üst versiyonudur. Farkı nedir? Bu modelde nabız ölçer, uyku takibi ve otomatik aktivite izleme gibi özellikler sunuluyor.

Fitbit Alta HR Çıkış Tarihi Ve Fiyatı

Fitbit Alta HR ülkemizde şuan satışta değil. Şuan için yurtdışı fiyatı 150 dolar. Ama nisan ayı içerisinde ülkemizde de satışa sunulmuş olacak. Önceki modeli 130 dolardı ama kesinlikle 20 dolar farkı fazlasıyla hak ediyor; bunun için özellikle bu model seçilmeli. Belirli renklerin dışında Special Edition (Özel Sürüm) olan “black gunmetal veya Rose Gold” efekti olan renklerini de satın alabileceksiniz. Ekstra bant alıcam derseniz (kordon yani) yine şuan yurt dışındaki fiyatımız 20 dolar. Benim kişisel fiyat tahminim Fitbit Alta HR nin ülkemizdeki fiyatının 1100TL olacağı yönünde çünkü bir alt modeli olan Fitbit alta şuan ülkemizde 900 küsur fiyatlarında satışta. Umarım yanılırım ve daha ucuza bu bileklikleri edinebilirsiniz.

Fitbit Alta HR Tasarım

fitbit alta hr

Fitbit Alta HR tasarımı gayet ince ve kordonundan ayrılabilen bir ekran yapısına sahip. Bu model Fitbit modelleri içerisinde oldukça şık bir tasarıma sahip olan Fitbit Alta HR modelinin kayışları değişik bir malzeme kullanılarak rahatsız edici her yapıdan muaf. Spor görünümlü olan kordon veya kayışların daha resmi biriyseniz eğer deri seçenekli tasarımları da mevcut. Fitbit Alta modelinin yani önceki versiyonunun bileğinizden düşme gibi bir his vermesi güvensizlik vermekteydi fakat bu yeni modelinde tüm bu şikâyetler ortadan kalkmış görünüyor. Kullanım olarak gayet rahat olan bu bilekliğin zamanla Fitbit modelleri arasında en konforlu ve şık olanı olduğunu kendiniz göreceksiniz. Ekranımız dokunmatik tabi ki fakat istatistiklerinizi görmek için ekrana dokunmanız gerekiyor ve yanlarda herhangi bir buton olmayışı ve bu dokunmaların tepkisinin bazen zor olduğu söylenenler arasında. Yani ekranı açıp bir şeyler görebilmek bazen zor olabiliyormuş ben kullanmadığım için parantez olarak belirtmek isterim.

Fitbit Alta HR Fitness Özellikleri

Otomatik fitness takibi özelliğiyle egzersizlere başladım demek zorunda olmadan takibini bilekliğimiz yapabiliyor. Yani mesela bir yürüyüşe çıktığımızda Fitbit Alta HR bunu farkedecek ve kaydetmeye başlayacaktır. Aynı şekilde bisiklet sürmek, koşu yapmak etkinlikler de bu bahsettiğim şekilde takibi yapılacak. Tıpkı diğer bileklerin olduğu gibi Fitbit Alta HR nin de uygulaması mevcut. Uygulamayı gerekli ortama kurarak (Pc, telefon, tablet vs.) mevcut bilgilerimizi girebilir (boy, kilo, yaş, cinsiyet vs.) ve genel sağlığımız hakkında bilgiler edinebiliriz. Yine gün içindeki nabız sayımız etkinlik sırasında veya normal zamanlardaki kalp atışlarımızı da HR(Heart Rate – Nabız) özelliği sayesinde öğrenebiliyoruz. Tüm bu bilgiler ışığında yine diğer bilekliklerdeki gibi bu uygulama bizlere hangi yönde ne yapmamız gerektiğinin bilgisini de verebiliyor. Mesela bazı etkinliklerde kendimizi zorlarsak nabız çok yüksek seviyelerde dolaşması halinde bizleri uyarabiliyor.

Fitbit Alta HR Diğer Özellikler

Alta HR ayrıca, gece uykunuzu tam olarak görmek için gece boyunca kalp atış hızınızı izleyerek REM’de geçirmiş olduğunuz süreyi, hafif uyku veya ağır uyku modunu gösterebilir, böylece gecenizin ne kadar iyi olduğunu izleyebilirsiniz.

Gece gündüz 24 saat kullanım için tasarlanmış olan herhangi bir teknoloji için güçlü bir pil gerekiyor, bu nedenle Fitbit Alta HR’de yedi günlük bir pil ömrü vaat ediliyor.

Fitbit Alta HR’de bildirimler de mevcut, ancak yalnızca çağrılar, metinler ve takvimle ilgili bildirimlerle sınırlı olduğu söyleniyor.

İstatistiklerinizi ayrıntılı olarak görmek için Fitbit uygulamasını kullanacaksınız. Uygulama Android, IOS ve Windows Phone işletim sistemlerine uyumlu olacak. Fitbit uygulaması, tüm bilgileri açıkça sağlar ve mümkün olduğunca eksiksiz bir görünüm elde etmenizi sağlar.

Sonuç

Fitbit Alta HR yi herkese kullanmamış olmama rağmen öneriyorum fakat piyasaya çıkar çıkmaz değil üç beş ay sonra. Çünkü daha piyasaya sürülmemiş bir cihaz için erken karar vermek hata olur diye düşünüyorum. Ama yine de Blaze ve Charge 2 modellerinden daha küçük bir tasarıma sahip olan ve uyku takibi ve nabız ölçer gibi özellikleri barından bu modelin Fitbit markasına yakışır durumda önümüze geleceğinden şüphem yok. Yine bu modelin özelliklerine sahip benim bizzat kullandığım ve önerdiğim Garmin Vivosmart HR modelinin incelemesini alttaki butonu tıklayarak okuyabilir, detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

 

Garmin Vivosmart HR İnceleme Diğer Akıllı Bileklikler

www.bilgilinet.net