Garmin Vivosmart HR (Heart Rate)

Trend olan yeni bir bileklikle karşınızdayız: Garmin Vivosmart HR ! Günümüzde giyilebilir teknoloji süratle ilerlemeye devam ediyor. Bugün benimde yine yakın zamanlarda alıp halen kullandığım bir bilekliği inceleyeceğiz. Öncelikle Garmin şirketi kullanıcıya ne kadar değer veriyor bunu anlatmak istiyorum. İlk olarak Garmin’in HR modeli olmayan yani sadece Vivosmart modelini aldım.Gayet estetik, ince şık duran işlevli ve HR modeline göre daha ince bir yapı ve ekrana sahipti. Fakat nedendir bilinmez aylar sonra ekranında piksel kaybı denilen durumu yaşadım. Yani küçük olan ekranı ust ve alt köşelerden solmaya ve kaybolmaya başladı. Yaklaşık 6 ay önce almıştım ve o zamanki fiyatı 310 tl idi (şuan 400 tl civarında). Böyle olunca Türkiye distrübitörünü aradım ve bana yollamamı ve üst modeli olan Garmin Vivosmart HR ile değiştireceklerini söylediler ve yaklaşık 10 gün sonra fiyatı 600-700 tl arasında değişen bu bilekliği gönderdiler. Sorgusuz sualsiz bu işi hızlı bir şekilde gerçekleştirdikleri için teşekkürlerimi borç bilirim. Gelelim Garmin Vivosmart Hr modeline…

garmin vivosmart hr

Bileklik boyutundan başlarsak gayet esnek ve çoğu yetişkin için ayarlanabilir şık bir bilekliğe sahip. Ekran özellikleri ise geniş ve arka ışıklandırması sayesinde gece gündüz her saat yansımaya mahal vermeden görülebilir bir özelliğe sahip…Bu arada görseldeki tuş sizi yanıltmasın bilekliğimiz dokunmatik ekrana sahip !

Garmin vivosmart hr nabız

HR Özelliği (Heart Rate) : Vivosmart HR modelini Vivosmart modelinden ayıran en büyük özellik yani bilekten nabız ölçer. Gün içerisinde sürekli veya aralıklarla (sizin tercihiniz) nabzınızı ölçüyor ve size o anki, dinlenirken, ortalama ya da son dört saatteki nabız istatistiklerini kaydediyor ve gösteriyor. Bu modelin öne çıkan özelliği bu. Tabi genel olarak bir akıllı bileklikten bekleyebileceğimiz çoğu özelliğe de sahip.

garmin vivosmart hr nabız ölçer
garmin vivosmart hr adım
garmin vivosmart hr çıkılan kat

Özellikleri

garmin vivosmart hr yoğun dakika

Kalori , mesafe, attığınız adım sayısı (pedometre), uyku takibi, aktivite izleyici, yoğun dakikalar, çıkılan kat sayısı, smart bildirimler(çağrılar mesajlar sosyal platformlardaki bildirimler(titreşim destekli)), hava durumu özellikleri arasında yer alıyor. Standart olanları atlayıp öne çıkanlardan bazılarını ele alacak olursak koşu, kardiyo gibi çalışmalarınızın istatiklerinin tutulduğu aktivite izleyicisi, gün içerisindeki yoğun kalori yaktığınızın bilgilerini barındıran yoğun dakikalar bölümü, içerisindeki barometreye dayalı olarak çıkılan kat sayısını belirleyen özelliği, geceleri hangi dakikalarda ağır ya da hafif uykuda olduğunuzun takibini yapan uyku takibi özelliği, telefonun bluetooth uyla eşleşerek alarm ayarlanabilmesi, hava durumu, gelen mesajlar ya da sosyal platformlardaki bildirimler ya da çağrı durumunda titreyerek uyarılar vermesi bu modelimizi diğer bilekliklerden kat ve kat öne çıkarıyor.

garmin vivosmart hr kalori

Garmin Connect Uygulaması

garmin vivosmart hr mesafe

Son olarak Garmin Connect uygulamasını tabletinize telefonunuza indirerek bu kayıtların takibini detaylı olarak yapabiliyorsunuz ve günlük hedef koyma(7500 adım gibi) , hedefi sizin başarınıza göre güncelleme(artırma ya da azaltma), Connect uygulamasında sosyal platformu sayesinde diğer kullanıcılarla yarış, karşılaştırma yapma ya da sosyalleşme özelliklerini de unutmamak gerekir.

Peki hiç olumsuz özelliği yok mudur bu bilekliğin? Bluetoothla eşleştirerek sürekli kullanırsanız ki kullanmadan bildirimleri alamazsınız 2 gün ortalamayla şarj etmenizi gerektiriyor. Ve bileklikten nabız ölçmek için saatin arka kısmına yeşil ışık yayan kare şeklindeki çıkıntı eğer çok sıkarsanız bileğinizde iz yapıyor ve gevşetmek zorunda kalıyorsunuz. Başka ? bence başka yok… Yani bence üst kısımdaki saydığım özelliklerin yanında bu eksiler kocaman bir hiç gözümde…
AKILLI BİLEKLİKLER SAATLERLE İLGİLİ DİĞER YAZIMIZ İÇİN TIKLAYINIZ

Günlük kullanıcılar da dahil olmak üzere spor aktivitelerini detaylı bir şekilde incelemek isteyenlere ısrarla tavsiyedir. Garminin sitesinden daha detaylı incelemek için buraya , ya da Türkiye disturubitörü olan baytekindeki sayfasını incelemek için buraya tıklayabilirsiniz. Kullanım konusunda ya da daha başka konularda bilgi edinmek için sorularınızı ya da sorunlarınızı (güncelleme gibi) yorumlarınızla ulaştırırsanız mutlaka cevap vereceğimi belirtir bilgilinet.net ailesi olarak sizlerin görüşlerinin birinci önceliğimiz olduğunu tekrar hatırlatmak isterim…

Bu Arada Garmin Vivosmart bilekliğinide ( HR modeli değil daha ucuzu) inceledim ilgili yazıya alttaki butonu tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İletişim :  [email protected]