Garmin Vivosmart

Merhaba Garmin Vivosmart Hr modelini inceledikten sonra bu kez Garmin Vivosmart modelini incelemek istedim çünkü bu modeli de kullandım. Ürün yine Baytekin distribütörlüğünde ülkemizde satılmakta. İlk olarak piyasayı araştırıp 250 tl civarı akıllı bileklik arıyordum. Birçok araştırma sonucunda bu modelde karar kıldım. Sorun yaşadım mı? Evet… Pişman mıyım? HAYIR…

Garmin gibi büyük firmalar sorun yaşasanız bile arkanızda duruyor. Şöyle anlatayım; bu ürünün renk versiyonları (pembe, mor, mavi, siyah) ve bileklik boyutları (small, large) için versiyonları var. Ben eşim ve benim için large siyah özelliğinde iki adet bu bilekliklerden aldım. Ürünü elinize daha ilk aldığınızda kaliteyi hissediyorsunuz. Şık, sağlam, su geçirmez…

garmin vivosmart

Ürün resimde de görüldüğü gibi ekrana çift tıkladığımızda beliren, daha sonra belli bir süre geçince yok olan bir ekrana sahip. Bu şekilde ekrana sahip olması bileğinizde güzel şık bir bileklik gibi dururken aniden insanların yanında ekranını açarak onları şaşırtmanız mümkün. Ekran kapalıyken bu bilekliğin bir ekranının olduğu farkedilmiyor demek istediğim bu. Şarj olayı ekran parlaklığını düşük tutarsanız yaklaşık 7 gün sizi götürür.
Velhasıl bayıla bayıla bu bilekliği kullandık… Yaklaşık 6 ay kadar sonra eşimin kullandığı bileklikte piksel kaybı yaşadık. Yani üst köşelerden solma belirtileri gördük ve bunun şarjının az olmasından dolayı olduğunu sandık. Ta ki pikseller çoğalana ve aynı sorunun benim bilekliğimde de ortaya çıkmasına kadar.

Üzüldük. Çözüm aradık beklettik şarjını iyice doldurduk ama nafile. Ürünü Türkiye distribütörü olan Baytekin’den almamış olsakta garantörün yine Baytekin olduğunu öğrenir öğrenmez telefonla ulaştım ve durumu anlattım. Onlarda hiç sorgulamadan onlara bileklikleri göndermemizi ve yenileriyle değiştirileceğini öğrenerek havalara uçtuk. Ürünleri yolladık ve ve eşimle konuşurken eşim bilekliğin ona biraz büyük geldiğini ve small versiyonunu yollayıp yollayamayacaklarını öğrenmemi istedi ve bende aradım. Durumu izah ederken beyefendi ile aramızda şu konuşma geçti:

– Acaba birini small versiyonuyla değiştirmemiz mümkün mü? Çünkü eşimin bileğine biraz büyük gelip bol duruyor.
– Efendim yollayacağımız ürün tek tip. Yani saat kordonu gibi olacak.
– Nasıl yani? iki türü yok muydu bu bilekliklerin?
– Hayır, efendim size yollayacağımız ürün Garmin Vivosmart ürününün bir üst modeli olan HR modeli…
– Gerçekten mi? Artı ne özelliği var?
– HR modeli efendim. Yani Heart Rate (Nabız ölçme) özelliği de var. Sizin yolladığınızdan biraz daha büyük ve istenilen bilek ölçüsünde kullanılabilir.
– Çok sevindim teşekkür ederim!

Yazımın başına sorun yaşamaktan pişman olmayışımın sebebi işte bu konuşmadır. Garmin gibi büyük firmalardan alışveriş yaparsanız paranızın karşılığını sonuna kadar alır ve arkanızda duran bir firma bulursunuz.
Sonra ben hemen araştırdım tabi özellikleri ve fiyatını. Hatta bu bahsettiğim Garmin Vivosmart HR adlı ürünü şimdi 1 yıldır kullanıyoruz ve bu ürünü de inceledim. Alttaki butona tıklayarak okuyabilirsiniz.

Garmin Vivosmart HR İncelemesi

Ve öğrendiğim 300 tl ye aldığım (iki sene önceydi) bilekliği, yaklaşık 650 tl olan modelle ücretsiz değişim yaptılar daha ne diyeyim ki. Haa alırsınız sorun çıkmaz ne güzel gayet memnunduk biz. Ama sorun çıkarsa da Garmin’in aynı desteği size de vereceğinden şüphem yok.
Bunca anlattığım olaylardan sonra Garmin Vivosmart ‘ ın özelliklerinden bahsedecek olursak:

garmin vivosmart

Özellikler

– Akıllı bildirimler (saat, pedometre, kalori, mesafe)
– Telefonunuzla bağlantıda kalıp titreşerek bildirimde bulunma (arama, mesaj, e-mail)
– Dokunmatik ekran (dokun kaydır özelliği)
– Hareketsiz kalınca sizi uyaran hareketsizlik uyarısı
– Günlük hedef koyarak (7000 adım gibi) sizi motivasyonlu kılar ve günlük bu hedefleri günceller.
– Cep telefonu programıyla sosyalleşip diğer insanlarla yarışabilir kendinizi karşılaştırabilirsiniz.
– 7 – 24 kullanılabilir, su geçirmez (5 atm)
– Uyku takibi

Bunlar aklıma ilke gelenler… Bunun dışında telefonunuzla senkronize olarak müziklerinizi kontrol etme gibi özellikleri de mevcut.
Bu bilekliği de kullandığım için aklınıza gelen her şeyi sorabilirsiniz mümkün olduğunca cevaplamaya çalışırım. Buradan Baytekin’in resmi sitesine ulaşabilirsiniz. Bol aktiviteli günler 🙂