Garmin Vivosport, smartwatch (akıllı saat) özelliklerini hafif, giyimi rahat ve iyi pil ömrüne sahip aktivite bandı tasarımında bir araya getiriyor. Tamamen su geçirmez ve dahili GPS ve 24-7 kalp atış hızı izleme özelliğine sahip. Ama bazı özelliklere erişmek biraz zor. GPS’in aktif hale gelmesi çok uzun sürebilir. Garmin Vivosport, birçok gelişmiş özelliğe sahip bir etkinlik izleyicisi isteyen kişiler için iyi bir spor arkadaşıdır.

garmin vivosport tasarım

Bakış açınıza bağlı olarak, Garmin Vivosport’u üst düzey bir fitness grubu veya giriş seviyesi bir spor akıllı bileklik (smartwatch) olarak adlandırabilirsiniz. 1500TL çok pahalı bir şekilde piyasaya girdi, ancak birkaç aydır piyasada kaldıktan sonra, fiyatı zamanla düşerek daha iyi bir değer haline geldi.

garmin vivosport etkinlik takibi izleyicisi akıllı bileklik akıllı saat kullananlar yorumlar

Garmin Vivosport, bir fitness grubu için hazırlanmış sağlam bir özelliğe sahiptir ve Garmin’e göre 7 güne kadar pil ömrüne sahiptir. Garmin Vivosport kullananlar GPS kullanmıyorken düzenli olarak 6 gün kullanabildiklerini söylüyorlar. Garmin’in diğer akıllı kol saatleri ve etkinlik izleyicileri gibi, bu Garmin Vivosport da tamamen su geçirmez ve yüzerken kullanılabilir.

TasarımGarmin Vivosport tasarımını ince ve çok rahat buldum. Kayış kısmı belki de büyük, kalın bileği olan insanlar için biraz fazla ince. Bununla birlikte, normalden daha kalın olan bileklerimi ince göstermesini sevdim. Diğer bazı akıllı bilekliklerin bazılarının çok büyük olduğunu hatırlatmak isterim.

garmin vivosport akıllı bileklik fiyatı satın al

Oldukça hassas görünen dahili bir optik kalp atış hızı monitörü (HR – heart rate) ile birlikte, GPS izleme, her zaman açık renkli dokunmatik ekran, bildirim uyarıları ve güç antrenmanından bisiklete ve kardiyoya kadar her şey için 15 dahili spor widget’ı var.

boyutları

Ne yazık ki, ekran küçük olduğu için tüm widget’lar, özellikleri ve ayarlar arasında gezinmek biraz zor olabilir. Ama bununda mevcut şartlarda şarj süresinin uzun olmasını sağladığını unutmamak gerekir. En azından dokunmatik ekran, daha düşük fiyatlı Garmin Vivosmart 3’te bulunan tek renkli dokunmatik ekrandan çok daha duyarlı.

Garmin Vivosport – Vivosmart Karşılaştırma
Birçok yönden Garmin Vivosport, Garmin Vivosmart 3’ün daha iyi bir versiyonudur. İki modelde de benzer özellikler var, ancak Garmin Vivosport yukarıda belirtilen GPS ve LiveTrack5’i ekleyerek etkinliğinizi ve konumunuzu gerçek zamanlı olarak izliyor ve belirtilenlere uyarı gönderiyor web tabanlı bir haritada arkadaşlar ve aile üyelerinize nerede olduğunuzu söylüyor.

gps sorunu

Garmin Vivosport, çıkılan katlar, tırmanılan zeminler, yakılan kaloriler, yoğunluk dakikaları, uyku ve daha fazlası dâhil olmak üzere otomatik olarak etkinliğini izler. 7-24 kalp atış hızı izlemenin bir parçası olarak, cihaz kalp atış hızı değişkenliğinizi ölçecek ve stres düzeyine çevirecek, ardından seviye yükseldiğinde nefes almanızı ve rahatlamanızı isteyecektir.

Garmin Vivosport, farklı bant boyutlarında 3 renk seçeneğiyle sunulmaktadır.

Performans

Garmin Vivosmart 3 gibi, Garmin Vivosport da daha önce sadece üst seviye Garmin koşu saatlerinde mevcut olan aerobik performansın ölçülebilir bir göstergesi olan VO2 max değerini tahmin ediyor. Garmin’e göre, VO2 maksimum puanınız, zayıflıktan diğerine değişen bir fitness seviyesine çevirir ve aynı zamanda Garmin’e göre “bir kullanıcının fitness seviyesini ortaya koyan canlandırıcı bir ölçüm” olan fitness yaşınızı hesaplamak için de kullanılır.

su geçirmez

GPS hakkında bazı küçük şikâyetlerim var. Senkronizasyonu ve konumunuzu bulması biraz zaman alabilir – ilk defa denediğimde iki buçuk dakika sürdü. Telefonunuzla ilk senkronizasyonu yaptıktan sonra kilitleme süresi 20 saniyeden biraz daha az bir süre azalır, ancak yine de biraz durgunlaştı.

Ciddi bir koşucuysanız, muhtemelen Garmin’in Forerunner veya Fenix ​​serisi saatlerine geçmek isteyeceksiniz. Ama benim gibi daha rahat koşucular için, Garmin Vivosport kesinlikle tercih edilebilir.Genel olarak, Garmin Vivosport’u çok sevdim ve bence çok sayıda gelişmiş özelliği olan bir etkinlik izleyicisi isteyen daha küçük bilekleri olan insanlar için iyi bir seçenek.

Garmin Vivosport’un önemli özellikleri

Her zaman açık, renkli dokunmatik ekran.

7 güne kadar pil ömrü (GPS modunda 8 saat).

Yüzerken veya duş alırken (su geçirmez) giyilebilir.

7/24 kalp atış hızı izleme.

VO2 max gibi üst düzey fitness izleme araçları ve tüm gün stres takibi ile fitness yaşı ve sağlıklı yaşam izlemesi.

boyutları large xlarge

Basamaklar – adımlar, tırmanılan katlar, yakılan kaloriler, yoğunluk dakikaları, uyku ve daha fazlası dahil olmak üzere tüm etkinliği otomatik olarak izler.

Yeni güçlendirilmiş antrenman etkinliği, serbest ağırlık ve vücut ağırlık egzersizleriniz sırasındaki yaptığınız tekrarları, setleri ve hatta dinlenme zamanlarını takip eder.

Dahili GPS kullanarak egzersiz yaparken gerçek zamanlı olarak belirlenen aile üyelerini ve arkadaşlarınızı uyaran bir özellik olan LiveTrack5‘i içerir.

Move IQ, yürüyüş, koşu, bisiklet, yüzme ve eliptik antrenmanı gibi etkinlikleri otomatik olarak tanır ve etkinliği kaydeder.

Garmin Connect ile bir kez senkronize edildiğinde, bu kaydedilmiş etkinlikler detaylı bir zaman çizelgesinin bir parçası olarak görülebilir.

Garmin Vivosport kutu içeriği

İstatistiklerden tasarruf etmek için gün boyunca Garmin Connect mobil uygulamasıyla otomatik olarak senkronize olur.

Siyah / kayrak (küçük / orta ve büyük), siyah / fuşya (sadece küçük / orta) ve siyah / limelight (yalnızca büyük) olarak bulunur.
Telefonunuzdaki müziği Vivosport’tan kontrol edebilir, yakınlardaki kaybolmuş bir akıllı telefonu bulmak için bir uyarı gönderebilir ve Garmin VIRB kamerasını uzaktan kumanda edebilirsiniz (ayrıca satılır).

Garmin Vivosport Temel Özellikler

modeller
3 Farklı Model – 2 Farklı Boyut
 • Sensörler: VO2 max, ivmeölçer, altimetre, kalp atış hızı
 • Titreşimli uyarı: Evet
 • Renk Kategorisi: Siyah
 • Renk: Arduvaz
 • Gövde Malzemesi: Elyaf takviyeli polimer
 • Su Direnci Maksimum Derinlik: 164 ft
 • Koruma: Su geçirmez
 • Önceden Yüklenmiş Yazılım: VO2 Max, Spor Çağı, IQ Taşı
 • Garmin Vivosport Haberleşme: Kablosuz arayüz, ANT + / ANT, Bluetooth

Garmin Vivosport Pil Ömrü

 • Çalışma Zamanı: 7 gün
 • Çalışma Zamanı Detayları
 • GPS modu: 8 saate kadar
 • Teknoloji: Lityum iyon

Garmin Vivosport Stil, Boyutlar ve Ağırlık • Ürün tipi: Fitness monitörü, Etkinlik İzleme
 • Yazılım Tipi:  Fitness Yaşı, Hareketli IQ, VO2 Max
 • Large Boyutu: 148-215 mm bileklere uyar
 • Genişlik: 0,8 inç
 • Derinlik: 10,9 mm
 • Yükseklik: 0,4 inç
 • Ağırlık: 0,95 oz
 • Boyut:  .38 “x.76”
 • Giyilebilir akıllı bileklik, akıllı saat
 • Saat Ekranı: Evet
 • Entegre Bileşenler: Kalp atış hızı sensörü, navigasyon
 • Hedefler belirleme: Evet
 • İzleme Verileri: etkinlik, yakılan kalori, mesafe, tırmanılan katlar, kalp atış hızı, uyku etkinliği, atılan adımlar, güç, stres seviyesi, zaman
 • Üretici firma: Garmin
 • Ekran: Dokunmaya duyarlı ekran

Garmin Vivosport Türkiye Distrübitörü: Baytekin

Garmin Vivosport Fiyatı: 1197TL Satın Al

Desteklenen Platformlar: Android, iOS

Bağlantı: Bluetooth, ANT + / ANT