Google Pixel 4’ün kutusunun tasarımı bile hazırlandı, yani Pixel 4 hazır. İşte Ekim ayında piyasaya sürülecek olan Pixel 4 ve 4 XL hakkında şimdiye kadar öğrendiklerimiz.

Google Pixel 4 ne zaman çıkacak

Google, web sitesinde 7 Mayıs’ta Pixel’e gelen büyük bir özellikle uğraşıyor, ancak bu Google Pixel 4’e ait değil. Aksine, bunun yaklaşmakta olan Pixel 3a ve 3a XL olacağını düşünüyoruz. Google’ın kendi akıllı telefon hattındaki yıllık güncellemesi Ekim ayına kadar burada olmayacak, ancak şu anda dahili olarak kodlanmış olan Alev ve Mercan olarak bilinen Pixel 4 ve 4 XL için beklemeye değer.Temelde çok az kanıt bulabildiğimiz konsept tasarımcıları, tanıdık olduğumuz birkaç gerçekle ve bazı harika tasarımlar üretmek için hayal gücüyle çalışıyorlar. En sonuncusu sadece bir Pixel 4 ve 4 XL değil, küçük bir Pixel 4 mini. Elbette bu sadece bir konsepttir, ancak Telefon Tasarımcıları telefonların yeniden küçülme zamanını hesaba katar.

Aynı kaynaktan elde edilen önceki görüntüler, delinme tarzı selfie kamerasıyla biraz Galaxy S10 esque’den daha temiz bir tasarım ortaya koyuyor.

Google Pixel 4 Telefon Tasarım

Google Pixel 4 ve Pixel XL arasındaki en önemli fark, konsept sanatında gösterildiği gibi, çift lensli bir kameranın daha büyük modelde bulunmasıdır. Arkada iki merceği olan telefon Google’ın ilk telefonu olur, ancak sonraları üçlü ve hatta dört mercek ile birincil kameralara geçmesi belli bir zaman alır.

pixel 4xl tasarımı nasıl olacak

Biraz daha eski bir konsept Concept Creator’dan geliyor. Tamamen bir kavram olmasına rağmen, hayal edilen tasarımın Google’ın tüm ekranın sınırlarını gerçekten zorladığını, çift objektifli bir selfie kamerası ve doğrudan ekrana yerleştirilmiş çift hoparlörle gerçekten ilgi çekmeyi başarıyor. Daha fazla ekran alanı ile standart model için 5.5inch’den 6inch’e, XL sürümünde 6.3inch’den 6.6inch’e yakın bir şeye rastladık.

Pixel 4 VS Pixel 4 XL
Tabii ki, Pixel 3 ve 3 XL’in tasarımda çok az ortak noktası vardı, bu yüzden Google Pixel 4 XL’in Pixel 4’e tasarımda ortak noktası olup olmayacağı bir belirsizlik konusu. Gerçek cihazların sızdırılmış görüntüleri için henüz çok erken. Geçmiş yıllarda tasarımdaki fark, Google’ın telefonları oluşturmak için farklı donanım kullanmasından kaynaklanıyordu. Örneğin, HTC Pixel 2 ve LG Pixel 2 XL’i tasarladı, ancak 2018’de hem Pixel 3 hem de XL bu eski telefonlardan tasarlandı. Bu telefonlar Google ve Foxconn tarafından oluşturuldu.

pixel 4 - pixel 4xl

Kamera Özellikleri

Google, fotoğrafçılığa ve özellikle de teknolojinin arkasındaki algoritmalara güçlü bir odaklanma sağlar. 2x optik zoom’lu ikinci bir telefoto lensi ekleyerek Google Pixel 4 2019’da bu konuda rakipsiz olabilir.

pixel 4 kamera özellikleri

İşlemci

Bunlar Google telefonlarının amiral gemileridir. Zaten Google Pixel 4 ve 4 XL’de göreceğimiz iki şeyi zaten garanti edebiliriz: ilk olarak, Geliştirici Önizlemesinin şimdiden kullanılabildiği Android 10.0’un Ağustos 2019’da yayınlanması ve ikincisi, Aralık ayında piyasaya sürülen yeni Qualcomm Snapdragon 855 yongası… Şimdiki nesil Piksel’de görülen Snapdragon 845’in halefi.

google logo

İlk 5G Destekleyen Telefon5G ağlarını destekleyen bu işlemci entegrasyonuyla, Google Pixel 4’te ilk 5G özellikli Google telefonunu görebiliyoruz, ancak teknolojinin eklenmesinin hem fiyat hem de tasarım üzerinde etkileri var. Bunun, XL modeli için ayrılan bir özellik olabileceğinden şüpheleniyoruz, ancak 2018’de ikisinin özellikleri daha önce gördüğümüzden çok daha yakındı.

renkler

Gerçek gibi gözüküyor, ancak Pixel 4 olabilecek bir cihaz zaten Android Q ve Snapdragon 855 çalıştıran Geekbench’te ‘Google Mercan’ olarak ortaya çıktı. 6GB RAM olduğu ortaya çıktı. Seleflerinin yalnızca 4GB belleği vardı. Bu kombinasyon ile prototip 3296 puan alan tek çekirdekli ve 9235 çok çekirdekli telefonlar birinciliklerini ilan ederler.

Ancak son zamanlarda Google; Apple, Samsung ve Huawei’den gelen yeni telefonların ardından kendi akıllı telefon çiplerini üretmek istediklerini belirten bir konuşma yaptı. Reuters, dahili gChips ekibi için 16 mühendislik gazisini ve dört yetenekli işveren kiraladığını ve ekipte bulunan dört boş kadro ile yıl sonuna kadar 80 kişilik bir güç alabileceğini bildirdi.

Hafıza ve Çift Sim Kart Desteği

Ayrıca Google’ın kullanılabilir depolama seçeneklerini genişlettiğini görüyoruz; birçok telefon artık 256 veya 512 GB kapasiteyle mevcut veya bir microSD yuvası ekliyor.

pixel 4xl

Yeni Google Pixel telefonların, e-SIM’i kullanarak teknik olarak iki SIM’e sahip olabileceksiniz. Ancak her ikisini bir kerede kullanamayacağınız mevcut kurulum üzerinde, bir gelişme olacak şekilde, XDA’ya göre uygun çift SIM desteği sağlamaları bekleniyor.

Google Pixel 4 Çıkış Tarihi

tasarım

Google Pixel 4 çıkış tarihi için Ekim 2019’da bir lansman bekliyoruz. Yıllık donanım etkinliği sırasında önceki tüm Google telefonları açıklandı.

Google Pixel 4 Fiyatı
Fiyatlandırma, Google’ın 5G’li rotadan geçip geçmemesine bağlıdır. Geçmezse eğer, Birleşik Krallık’ta 5G’nin yaygınlaşması biraz zaman alacağına göre, sırasıyla 739 £ ve 869 £ ‘dan perakende satış yapan Pixel 3 ve 3 XL ile benzer bir fiyata mal olacağını düşünüyoruz. 5G desteği olursa, bu fiyatlar 900 sterline veya 1000 sterline daha yakın olabilir. Ülkemizde de maalesef Pixel telefonlar hala satışta değil. Resmi sitesinden bakabilirsiniz.