HyperX Alloy Elite geniş bir tasarıma, özgün Cherry MX tuşlarına, özel medya kontrollerine ve yazılım gerektirmeyen bir arayüze sahiptir.

Her mekanik tuşlu oyun klavyesi çok fazla fiyat ödemeniz gerektirmez. Aslında, doğru yerlere bakarsanız, sıkıcı, eski bir günlük kullanım tahtasından uzaklaşmak isteyenler için mükemmel olan bazı sağlam ve güvenilir modeller bulabilirsiniz. Bunların başında da HyperX Alloy Elite geliyor.

123

HyperX’in Alaşım Eliti, bir set Cherry MX Kırmızı mekanik tuşlar, büyük bir medya düğmeleri grubu ve altı dinamik aydınlatma efektine sahip bazı çarpıcı arka farlar (ekstra soğutma için 18 LED ışık çubuğu dâhil) ile ince bir giriş seviyesi çevre birimi sunar.

Alloy Elite hepsine sahip: geniş bir tasarım, otantik Cherry MX tuşları, özel medya kontrolleri ve kesinlikle yazılım gerektirmeyen bir arayüz. Kırmızı arka aydınlatma biraz garip ve yazılım eksikliği de programlanabilir düğme eksikliği anlamına geliyor. Yine de, bunlar, ortalama bir oyuncunun ihtiyaç duyduğu her şeyi ve hemen hemen hiç bir şey almayan bir klavye için nispeten küçük tutuşlardır.2019 İncelemelerimiz için aşağıdaki linkleri TIKLAYINIZ!

En İyi Oyuncu Mouse 2019 İncelememiz için TIKLAYINIZ!

En İyi Bluetooth Hoparlör 2019 İncelememiz için TIKLAYINIZ!

En İyi Antivirüs Hangisi 2019 İncelememiz için TIKLAYINIZ!

HyperX Alloy Elite Dizayn

HyperX Alloy Elite zarif bir yapıya sahiptir. Kare tuş başlıkları, klavyenin dikdörtgen şeklindeki gövdesinin çoğunu alır ve eşit boşlukları korumak için sadece birkaç küçük boşluk içerir. İşlev tuşlarının üzerindeki çubukta medya, parlaklık, ışık düzeni ve oyun modu (oyun sırasında Windows tuşlarını ve Alt-Tab’ı devre dışı bırakır) için özel tuşlar bulunur. Ayrıca, benim deneyimim oldukça rahat olan aşağıda bir çıkarılabilir bir bilek dinlendirme var.

Alloy Elite konusunda beni etkileyen şey, üzerinde esas olarak boşa harcanan alan olmaması. Oyun kurulumunuzda tam boyutlu bir klavyeye yer varsa, HyperX Alloy Elite rahatça sığacaktır ve bilek dinlendirmesinden vazgeçmeniz gerekirse, çıkarması kolaydır. Kırmızı arka aydınlatma, odanıza sığmayabileceği anlamına gelir (daha sonraları), ancak tam fiziksel görünüm açısından, HyperX’in Alloy Elite’te nasıl geliştiğini görmek zor.

hyperx alloy elite
HyperX Alloy Elite, kendisinden önce gelen Alloy FPS oyun klavyesinin temiz, çerçevesiz tasarımını alır ve ana anahtar grubunun üzerine yeni bir dizi özel medya düğmesi ekler. Oynatma / duraklatma, susturma, ileri ve geri atlama tuşları, ses rocker gibi büyüktür. Neyse ki, kontrollerin hiçbiri duygusal hissetmiyor.

Bu klavyenin getirdiği bir diğer önemli eklenti, klavyenin standart tuşları ve medya düğmeleri arasına yerleştirilmiş 16 bölgeli bir ışık çubuğudur. Bu, diğer çevre birimlere geldiğimizi gördüğümüz yeni bir unsur.

HyperX Alloy Elite ‘in tasarımından hoşlanmadığımız tek şey kalın örgülü kablo. Diğer oyun klavyelerine taktığımız kablolara, Alloy Elite gibi bir USB 2.0 geçişine sahip olanlara bile, daha belirgin ve daha az esnek.

Artıları

Uygun fiyatlı ve tam özellikli

Kullanışlı medya tuşları ve ses kadranı

Rahat avuç içi dayanağı

Otantik Cherry MX tuşları

Akıllı tasarım

Eksileri

Cidden kalın kablo

Makro programlama yok

Sınırlı aydınlatma modları

HyperX Alloy Elite ÖzelliklerHyperX Alloy Elite klavye

HyperX’in çevre birimlerinin çoğu gibi, prize taktıktan sonra herhangi bir yazılım yüklemeniz gerekmez. Etki düğmelerine basarak tüm aydınlatma modları arasında geçiş yapabilirsiniz. Ayrıca, arka ışık parlaklığını ve Windows tuşunu devre dışı bırakan bir oyun modunu değiştirmek için klavyenin sol tarafında, ortam tuşlarının karşısında bulunan hızlı erişim düğmesi de vardır.

Bilgisayarlarımıza başka bir uygulama yüklemek zorunda olmamak güzel olsa da, herhangi bir makro desteği sunmuyor. Klavyede yerleşik olarak yalnızca birkaç mod bulunduğundan, aydınlatmayı özelleştirebilmeyi de istedik.

HyperX Alloy Elite herhangi bir tescilli yazılım kullanmadığından, tek gerçek özellikleri birkaç aydınlatma düzeni, oyun modu ve ayrı ortam tuşlarıdır. Aydınlatma düzenleri çok ilginç değildir ve kırmızı arka aydınlatma bölücü bir seçimdir. Kırmızı-siyah oyun kurulumları şu an için tam bir öfkedir (en azından PC üreticilerine sorarsanız), ancak mavi, yeşil, gri veya beyaz renk şemaları aynı derecede yaygındır ve belki de daha fazlasıdır. Kırmızı arka ışık, kendi başına fena değil, ancak oyun kuyruğunuzun uyum potansiyelini sınırlandırıyor.

Klavyeyi taktığınız andan itibaren kullanması iyi olduğundan, yazılımla uğraşmamak bir nimettir. (Kurulumunuza bağlı olarak ya çok faydalı ya da tamamen gereksiz bir USB geçişi bile var.) Öte yandan, makrolarınızı programlayamadığınız ya da anahtarlarınızdan herhangi birini yeniden programlayamadığınız için, Alaşım Elit gibi olmayabilir Logitech, Razer ve SteelSeries gibi şirketlerden gelen benzer klavyeler gibi çok yönlü.

Performans
HyperX Alloy Elite inceleme ünitemiz, oyun oynamak için mükemmel hisseden Cherry MX Kırmızı şalterlerle geldi. Klavye, ikincisi yazmayı tercih ettiğimiz Kahverengi ve Mavi düğmelerle de kullanılabilir. Hangi anahtar tipini tercih ederseniz edin, temel çelik çerçeve tamamen sabit bir platform oluşturur.

Diğer bir güzel olan HyperX, WASD’yi ve ilk dört sayı anahtarını değiştirmek için dokulu bir yüzeye sahip bir dizi titanyum renkli anahtar içerir. Bunlar çoğu oyun klavyesi için standart bir paket haline geldi ve ana oyun tuşlarınızı daha belirgin hale getirmek için harikalar.

Akıllı mizanpaj ve Cherry MX tuşları ile HyperX Alloy Elite hem düşük hem de yüksek bahisli oyun senaryolarında olağanüstü bir performans sergiliyor. Hem öfkeli kilit atma, hem de gevşek dokunuşa nasıl dayandığını görmek için çeşitli oyunlar ile test ettim ve her iki kategoride de mükemmel bir performans sergiledi.

SonuçHyperX Alloy Elite klavyenin birkaç sınırlaması olduğunu söyledi. Yazılım eksikliği, basit kurulum için nimet olarak geliyor, ancak herhangi bir makro programlama veya özelleştirilebilir ışık çalıyor. Bu özellikler sizin için önemliyse, diğer seçenekler sizin hızınız daha yüksek olabilir.

HyperX Alloy Elite Fiyatı

HyperX Alloy Elite akakçe için TIKLAYINIZ!

HyperX Alloy Elite Fiyat 900 Tl civarındadır. Satın almak için TIKLAYINIZ!