Kindle Paperwhite 2018 (Amazon) daha dayanıklı ve çoğu insan için en iyi e-kitap okuyucusu halen Kindle.

Amazon Kindle Paperwhite (2018)

Kindle Paperwhite 2018 özellikleri

Artılar:

Yüzde 10 daha ince, tam su yalıtımı ile daha hafif ve daha dayanıklı. Metin görünümü biraz daha keskin ve daha iyi aydınlanma farkı var. Depolama 4GB’tan 8GB’a çıkarıldı. Sesli kitaplar için Bluetooth sesi var. Amazon’un bu küçük güncellemeleri, zaten sınıfının en iyisi olan kindle e-kitap okuyucu deneyimini daha da geliştiriyor.

Eksiler:

Önceki modelden biraz daha pahalı. Reklamsız sürüm 20 $ daha da pahalı.

Yeni Kindle Paperwhite İnceleme

Kindle Paperwhite inceleme örneğimi aldığımda, arkadaşlarımdan birkaçı bir bakış attı. Paperwhite 2013’ten bu yana aynı gözüküyordu, bu nedenle iş arkadaşlarımdan bazıları 2015 modelini satın aldığından, Amazon’un en popüler Kindle Paperwhite 2018 E Ink (e-mürekkep) ekitap okuyucusunun “tamamen yeni” sürümünün satın alımlarını geçersiz kılabileceğinden endişeleniyorlardı. Yani artık yenisi çıktı bizimkisi eskidi mi acaba gibi…Öyle değil. Yeni Paperwhite eski Paperwhite’dan o kadar da farklı değil. Ancak, ciddi bir Kindle hayranıysanız, onu harika bir hediye veya değerli bir yükseltme haline getiren birkaç güzel başlık sıralayabiliriz. Altı yükseltme özelliğine sahiptir.

Kindle Paperwhite 2018 Fiyat

Yeni Paperwhite 130 $ ‘dan başlıyor (120 £ veya 199 AU). Bu, 2015 yılında geliştirilmiş bir ekrana sahip olan önceki sürümden 10 dolar daha fazla. Ancak (ve bu önemli ama) Amazon Kindle Paperwhite, ABD Amazon sitesinde periyodik olarak 100 ABD Doları’na indirgenerek çok daha çekici bir ürün haline geldi.

2018 için yeni Paperwhite yüzde 10 daha ince ve daha hafif, 8.18 mm kalınlığında ve 6.4 ons (182 gram). Selefinin yükseltilmiş çerçevesine sahip değil, sert plastik yerine yumuşak, kıskaçlı bir malzemeden yapılmış bir arkaya sahip “gömme ön” bir tasarıma sahip.

Paperwhite karşılaştırma

Başka değişiklikler de var. En önemlisi, Kindle Paperwhite artık en üst seviye Kindle Oasis gibi tamamen su geçirmez ve Amazon’un kırılmaz ve çizilmeye karşı dayanıklı olduğunu söylediği plastik bir ekrana sahip. Bu, daha dayanıklı ve küçük damlalardan kurtulmayı mümkün kılar, ancak korkmayın: Amazon sizi korumaktan mutluluk duyacaktır. 30 dolardan başlıyorlar, ancak 12 dolarlık Omoton modeliyle iyi bir deneyim yaşadık.

Amazon Kindle Paperwhite 2018 Özellikleri

Yeni Kindle Paperwhite ile uğraştıktan sonra, genel performansın geçmişin Paperwhite’ı gibi göründüğünü söyleyebilirim. Doğrudan güneş ışığında okunabilen aynı keskin, 6 inç, 300 ppi dokunmatik ekran E Mürekkep ekranına sahiptir. Aynı zamanda aynı batarya ömrüne de sahiptir: “Normal” kullanımla tek bir şarjla yaklaşık altı hafta okuma alırsınız. Amazon’un artık bir güç adaptörü içermediğini – sadece bir kablo – ancak herhangi bir USB telefon şarj cihazıyla çalıştığından ve sadece birkaç haftada bir şarj etmeniz gerektiğine dikkat edin, buradaki ihmaliniz çok da önemli değil.

Amazon kindle paperwhite 2018 ekran

Karşılaştırma için yardım için CNET’in video gurusu David Katzmaier ve hevesli bir Kindle kullanıcısı oldum. “Eski” Paperwhite ekranı yeni Paperwhite’ın ekranını karşılaştırdık. Çözünürlük aynı olsa da, metin yeni modelde biraz daha net görünüyor.
Yeni Kindle Paperwhite 2018, önceki sürümün dört ışığına biraz parlaklık katacak olan ekranı aydınlatmak için cihazın üstünde beş LED’e sahip. Her iki lambanın “max” olarak ayarlandığı yeni sürümü eskisiyle karşılaştırdığınızda büyük bir fark yok gibi görünüyor, ancak yeni modelin ekranı biraz daha beyaz görünüyor. Ufacık bir ton farkını fark edebilirsiniz.

Oasis zaten Bluetooth kulaklıklardan veya hoparlörlerden sesli sesli kitapları dinlemek için kablosuz Bluetooth ekledi ve şimdi de Kindle Paperwhite da aynı durumu var. E-kitap ile sesli kitap arasında kolayca geçiş yapabilirsiniz, çünkü kitaptaki kaldığınız noktayla senkronize olurlar, ancak Kindle’ı müzik ya da podcast oynatıcı olarak kullanmayı beklemeyin. Bu kesinlikle sesli kitap için.

Henüz Alexa Yok

Amazon, Alexa ses kontrolünü henüz Kindle’a entegre etmeyi başaramadı, ancak hafif düzeltilmiş tasarımı, tam su yalıtımı, Bluetooth ve artan bellek ile bu tatmin edici bir yükseltme. Neredeyse iki katına mal olan Kindle Oasis daha büyük, 7 inç ekrana sahip, ancak iki cihaz neredeyse aynı ağırlıkta ve şimdi benzer özelliklere sahip. Oasis’in bir yükseltme için mi, yoksa fiyat düşüşünden mi kaynaklandığını merak ediyorsanız, bu size satın almanız için daha fazla neden verebilir.

paperwhite fiyat satın al

Işıklı bir ekrana sahip olmayan giriş seviyesi Kindle’ın fiyatının 80 $, 60 £ veya 109 $ AU için olduğunu ve hala mevcut olduğunu unutmayın. Amazon olmayan bir alternatif istiyorsanız, Walmart Kobo okuyucularını hızlandıracak ve Barnes & Noble Nook hala yüzde 2,1 pazar payı olmasına rağmen hala yaşıyor.

Belirtildiği gibi, yeni Kindle Paperwhite, yalnızca Wi-Fi özelliği olan sürümü için 130 ABD Doları’ndan başlar ve 32 GB sürümü için 160 ABD Doları’na ve hücresel işletim sistemine sahip 32 GB sürümü için 250 ABD Dolarına kadar çıkar. Kilit ekranında ve ana ekranda “özel teklif” reklamlarını kaldırmak için kasada veya gelecekte herhangi bir zamanda 20 ABD doları ekleyebilirsiniz (ancak hiçbir zaman gerçek bir okuma deneyimine engel olmaz). Amazon, sınırlı bir süre için abonelik okuma hizmeti olan Kindle Unlimited‘in altı ayını ücretsiz olarak dahil ediyor (normalde ayda 10 dolar tutuyor). Servis size bir milyon e-kitap başlığına ve binlerce Sesli kitaba erişme imkanı sunar.

Son Düşünceler

yeni paperwhite 2018 su geçirmez

Eğer önceki Kindle Paperwhite ürününe zaten sahipseniz, bu sürümü almak için acele etmeniz gerekmez. Bununla birlikte, banyoda, havuzun etrafında veya herhangi bir su kütlesinin yakınında okumak isterseniz, su yalıtımı bu yeni Kindle Paperwhite’ı yatırıma değer kılabilir. Aynı şey, büyük bir Audible kullanıcısıysanız ve telefonunuz olmayan özel bir cihaz istiyorsanız da geçerlidir.Eğer zaten bir Kindle sahibi değilseniz veya dahili ışıksız çok daha eski veya giriş seviyesindeki bir Kindle’dan yükseltme yapıyorsanız, yeni Kindle Paperwhite’ı önermek kolaydır – özellikle Amazon bunu 100 $ ‘a düşürdüğünde. Kindle, serisindeki en iyi marka ve çoğu insan için en iyi e-kitap okuyucu.

Amazon’a göre yeni 2018 Kindle Paperwhite’ın ana özellikleri:

    6 inç 300 ppi E Mürekkep görüntüleme

    182 gram (6.4 ons)

    8,18 mm kalınlığında

    IPX8 su geçirmezlik derecesi, 2 metreye kadar suya batmaya karşı korumak için 60 dakika

    Paramparça olmaya dayanıklı, gömme önü, plastik dokunmatik ekranlı ekranı ile düşmeye karşı korumalı tasarım

    8GB dahili hafıza (önceki modelde 4GB vardı)

    32GB belleğe sahip yükseltilmiş sürümler

    Beş LED aydınlatma sistemi (önceki model dört tane vardı)

    Sesli sesli kitapları dinlemek için Bluetooth (müzik akışı yok)

    “Normal” kullanımla tek şarjla yaklaşık altı hafta okuma (önceki modelle aynı)

    Özel Teklifler içeren yalnızca Wi-Fi sürümü için 130 ABD doları (120 £) (önceki modelden 10 ABD doları daha)

    32GB versiyon için 160 ABD Doları (150 £)

   Hücresel özelliği olan 32GB sürümünün fiyatı 250 $ (220 £)

    Amazon, sınırlı bir süre için ücretsiz abonelik okuma hizmeti olan Kindle Unlimited‘ı da içeriyor (normalde ayda 10 dolar tutuyor)

Orijinal olarak 8 Kasım 2018’de yayınlandı.

Amazon’un, ürün piyasaya sunulduğundan bu yana fiyatı sık sık düşürdüğünü not ederek dikkate almanızı öneririz.

Amazon Yeni Kindle Paperwhite 2018 satın almak için tıklayınız.

amazon kindle e-kitap okuyucu

Önemli Bir Not:

E-kitap indir, E-Kitap satın almak, Epub mobi gibi formatlar Kindle’a nasıl yüklenir gibi teknik sorularınız varsa yorumlar kısmında belirtirseniz sizlere çok kısa sürelerde yardımcı olacağımızı bilmenizi isteriz. Uzun zamandır bir Kindle kullanıcısı olarak sizlere temin ve teknik konularında yardımcı olabilirim.