Kindle Touch E Kitap Okuyucu

Bugün benim zevkle kullandığım bir aracı anlatacağım size: Kindle Touch E Kitap Okuyucu. Kindle markası Amazon firmasının ürettiği Amerikan menşeili bir cihazdır. Dijital dünya şartlarında günümüzde gittikçe yaygınlaşan bir cihaz türü bu. Her ne kadar ülkemizde kitap okuma oranı hala düşük olsa da yine de kitap okumamak için bahane üreten bizlerin, kitap okuma alışkanlığı kazanmak için bir seçenektir bu cihazlar.

Dış Görünüş

Kindle Touch E Kitap Okuyucu

Kindle Touch E Kitap Okuyucu nun dış görünüşünden başlayacak olursam; gayet estetik, ince ve hafif ki olması gerekenler de tam da budur. Ekranı parlama önleyici teknolojiye sahip bu cihazı tam olarak elinize almadan keşfedemezsiniz. Yani ekranı şöyle böyle diye tarif edeceğim fakat siz bu aleti elinize aldığınızda tam anlamıyla vaaauuuvv! Diyeceksiniz 

Tabletlerden Farkı

Tabletleri hepimiz biliriz. Gündüz güneş ışığında parlama yapar ve ekranda ne var ne yok görmekte güçlük çekeriz. Kindle Touch E Kitap Okuyucu öyle bir alet ki gün ışığında zerre kadar zorlanmayacağınızı garanti ederim. İşte cihazda arka plan ışıklandırma olayının olmayışının sebebi tam olarak budur. Bu cihazlar E-ink teknolojisine sahip. Yani bu teknolojiyle sanki elinizde gerçek bir kağıt varmış gibi görür bu rahatlıkta kelimeleri seçer zevkle okursunuz. Yazımın başında anlattığım gibi tepki verme sebebiniz işte budur.

Özellikleri

Kindle Touch E Kitap Okuyucu nun (bendeki modeli bu) arka plan ışıklandırması yok. Ama bu sorunu da yine benim yaptığım gibi ışıklı kılıflar alarak çözebilirsiniz. Işıklı kılıfların ışığı sizin gözünüze gelmeyecek şekilde ekranını yeterli düzeyde aydınlatma özelliğine sahip. Ekran ışıklandırması tabi “ben geceleri de yatağımın başında kitap okurum” diyenler için gerekli. Yine yatağınızın başına koyabileceğiniz bir abajur, ampul gibi ışıklar da bu cihazı kullanabilmenize olanak sağlıyor.

Mp3 Player

Kindle Touch E Kitap Okuyucu nun diğer özelliklerine gelecek olursak; mp3 player özelliğinde ki bu özellik “ben kitap okurken müzik de dinlerim” diyenlere özel. Yani kulaklığınız olmadığında az seviyede hoparlör gücüne sahip olan bu cihaz kulaklık takıldığında (ki girişi mevcut) gayet mp3 player kullanıyor gibi bir his veriyor. Tabi bunu ben cep telefonumdan da yaparım diyenler için sorarım: iki aleti aynı anda kullanmak mı? Yoksa tek bir alet kullanarak birden çok işlev sağlamak mı?

Wifi

Kindle Touch E Kitap Okuyucu aynı zamanda wifi donanımına sahip Ne yani tablet gibi mi? Hayır. Basit düzeyde yine Google da arama yapabilir sitelere girebilir başka şeyler de yapabilirsiniz fakat sayfa yenileme hızı düşük olduğu için bu çok da kullanışlı olmaz. Hem de renkli ekrana sahip olmadığı için (e ink teknolojilerinde böyle bir durum yok) her şeyi siyah beyaz görürsünüz. Eğer bu imkânlar mümkün olsaydı adı e kitap okuyucu olmayıp tablet olurdu ki böyle bir tablet ekranında da kitap okuyarak gözlerinizi yeterince yorardınız.

Taşınabilir

Çok kitap okurum türlü türlü kitaplara sahip olup hepsini her an her yere (plaja, gittiğiniz başka şehirlere, iş yerinize, otobüslere) taşımak istiyorsanız, ya da ben kitap okumaktan sıkılıyorum teknolojik adamım ben diyorsanız mutlaka almanız gereken bir ürün. Kindle Touch E Kitap Okuyucusunda normal kağıt üzerine yapabildiğimiz şeyleri yapabiliriz: kelimelerin altını çizebilir, kaldığımız sayfanın üst köşesine dokunarak kıvırabilir veya anlamını bilemediğimiz kelimeye basılı tutarak anında sözlükten(sonradan yüklemeniz gerekir ki yardımcı olabilirim) anlamını öğrenebilirsiniz. Bunun tam aksi de olabilir yani ben kâğıt seviyorum arkadaş kitap kokusunu seviyorum elimde kitapların varlığını hissetmeliyim diyenlere bir sözüm yok ama tam olarak kitap okuma için tasarlanan bu cihazdan zevk alacağınızı garanti ederim.

Fiyatlar

Kindle Touch E Kitap Okuyucu

Kindle Touch E Kitap Okuyucu nun fiyatı (yaklaşık altı yedi yıl önce) 250 TL civarıydı ve bu zamana kadar üst modelleri(ışıklı olanlar gibi) de çıkmış. Şuanki model ve fiyatlara baktığımda 300 ila 1000 TL civarlarında satıldığını görmekteyim ki yine doların yükselişini hesaba katarsak çok normal. O zamanlar tuşlu olanlar da vardı ki hala var görüyorum, ben dokunmatik olanını tercih etmiştim ki doğru şeyi yapmışım diyebilirim. Tavsiyem yine dokunmatik ve hatta gücünüz yetiyorsa ışıklı versiyonlarını tercih etmenizdir. Yorumlarınız her yazımızda belirttiğimiz gibi öncelikli olup sorduğunuz her soruya anında cevap vereceğimizi söylemek isterim. Gerek teknik destek (güncellemeler gibi)konusunda gerekse burada atlamış olduğum konularla ilgili sorular sorarsanız yardımcı olmaya hazırım. İncelediğimiz diğer ürünler için alttaki teknoloji butonuna tıklamanız ya da fiyatları görmek için Hepsiburada dan aldığım linke tıklayabilirsiniz. Tabi bu ürünü sadece hepsiburada nın satmadığını belirtip birçok sitede ürünün modellerine ulaşmanız mümkün olduğunu söylemek zorundayım.

Diğer İncelemeler  Hepsiburada Fiyatları

www.Bilgilinet.net