Logitech G403 Prodigy Oyuncu mouse almalımıyım? İlk olarak Oyuncu Mouse alırken nelere dikkat etmeliyim? Hangi Oyuncu Mouse almalıyım? Tüm bu soruların yanıtı için En İyi Oyuncu Mouse 2019 yazımızı inceleyebilirsiniz.

Logitech G403 Prodigy Mouse rahat, işlevsel ve mükemmel kablosuz performans sunuyor ancak tasarımı çok tanıdık geliyor.

Logitech, G403’ü kullanarak acemi PC oyuncuları için uygun bir fare yapmayı başardı.Diğer tüm modern Logitech oyun cihazları gibi, Logitech G403 de Logitech oyun yazılımını kullanmaktadır.

Logitech G403 Prodigy kablosuz olarak kullanılan ve Logitech G403 Prodigy Mouse kablolu olarak da kullanılan 2 türü bulunmaktadr.

Logitech G403 Prodigy MouseDizayn

logitech G403 prodigy inceleme

Fare 4,9 x 2,7 x 1,7 inç boyutundadır ve sağlam ve kullanımı kolaydır.

Logitech G403 Prodigy, yalnızca altı düğme ile işleri basitleştirir: sağ düğme, sol düğme, tıklatılabilir bir kaydırma tekerleği, inç başına nokta sayısı (DPI) hassasiyet kaydırıcı ve iki başparmak düğmesidir.

Kullanıcılar, farenin DPI değerini (200 ila 12000 arasında) yazılımla ayarlayabilirler. Özellikle başparmak düğmeleri, Logitech’ in G Pro oyun faresinde pozitif olarak görkemli olanlardan sonra bir hayal kırıklığıydı.

İki ince plastik düğme çürük hissediyor ve gerçekten tatmin edici olandan ziyade omuz silkmeye değer bir tıklama sunuyor. Yine de birbirlerinden ayırt etmek büyük ve kolaydır, bu yüzden bu iyidir.

Logitech G403 Prodigy MouseÖzellikleri

logitech G403 prodigy fiyat

G403, diğer tüm modern Logitech oyun çevre birimleri gibi Logitech Gaming Software ile de çalışıyor. Geçmişte yazılıma olan hayranlığımı, sağlam, kullanımı kolay ve sistem kaynakları için çok fazla talep etmediği için ifade ettim.

Logitech g403 prodigy kablosuz oyuncu mouseun göze çarpan özelliklerinden biri renk, tam bir RGB fare olduğundan renk ve uyumlu bir renk tasarımı için diğer Logitech öğeleri ile eşleşebilir.

Ayrıca, aydınlatmanın rengini değiştirebilir, profilleri tek tek oyunlara bağlayabilir ve G403’ün kablosuz sürümündeki pil ömrünü izleyebilir.
Bahsetmeyi hak eden bir diğer önemli özellik, sensörün pil ömrüdür. Tek bir şarjla, batarya 20 saatten fazla sürebilir. Sensör siyah ve küçük olduğundan, kolayca kaybedebilirsiniz. Bu nedenle, dikkatli olmanız ve saklamanız önemlidir.

İki sol ve sağ düğme, bir kaydırma düğmesi, orta düğme ve iki yan düğme vardır. Düğmeler kolayca tıklanabilir ve düzgün çalışması için fazladan kuvvet gerektirmez. Fare kablosuz olduğundan, kablo sürüklemesinden endişe duymadan fareyi serbestçe hareket ettirebilirsiniz.

Logitech G403 Performansı

logitech G403

Oyun için farenin performansı iyidir. Düğmeleri kullanmak kolaydır ve fare kolayca avucunuza sığar. Logitech’ in tasarımı hafiftir ve ayrıca fare üzerinde uygun bir tutuş ve tam kontrol sağlamak için kullanabileceğiniz 10 gr ağırlık içerir.

Oyun oynamaya gelince, Birinci şahıs nişancı, gerçek zamanlı strateji, aksiyon / macera ve çok oyunculu çevrimiçi oyunların tam spektrumunu sunmak için Overwatch, StarCraft II, Tomb Raider’in Yükselişi ve Marvel Heroes ile denedim.Performans, Overwatch’da D-Va kadar ateş ya da Marvel Heroes’ta Kaptan Amerika gibi kötü adamlara karşı kalkanımı fırlatıp atmama rağmen, oyun boyunca iyiydi. Belirli bir göze çarpan türü yoktu; G403’ün programlanabilir düğmeleri, TomC Raider’in Yükselişindeki gemi enkazlarını keşfetmeye başlamak için StarCraft’taki komutanlara eşit derecede uygun hale getirdi.

Piyasada bulunan rekabetçi alternatifleri ile karşılaştırıldığında, bu fare oldukça makul bir fiyata geliyor. Gecikme ve çok iyi bir performans olmadan, Logitech G403’ün Logitech farelere en iyi katkılardan biri olduğu kolayca söylenebilir. Fare çok iyi bir performansa sahip olsa da, alıcıların bilmesi gereken bazı eksiklikler var. Aşağıda bahsedilen bu modelin artıları ve eksileridir.

logitech G403 prodigy kutusu

Artıları

Fare rahat tutuş sunar.

Sezgisel bir yazılımı var.

Eşsiz bir kablosuz performansa sahiptir.

20 saat süren şarj süresi vardır.

Eksileri

Logitech’in aydınlatma efektlerinin işe ihtiyacı var, Sensör küçük ve siyahtır ve kolayca kaybolabilir.


Logitech G403 Fiyatı 400 TL civarındadır. Logitech G403 vatan ve Logitech G403 Prodigy Mouse mediamarkt‘te de satın alabilirsiniz.

Satın almak için TIKLAYINIZ!