Logitech G413 incelemesine başlayalım. Logitech G413 Carbon, piyasadaki en iyi ve en ucuz oyun klavyelerinden biridir; ancak, bazı küçük yollarla, Logitech’in kendisi için ayarladığı yüksek çubuğu karşılamıyor.

Logitech G413 inceleme

Logitech G413 incelemesi, Logitech’in renkli 810 Orion Spectrum‘u kadar güçlü veya tenkeyless G Pro klavyesi kadar kompakt olmasa da , bu ürünlerden daha ucuz, ancak performanstan ödün vermiyor. G413, rahat anahtar düğmelerine ve çekici bir tasarıma sahiptir ve feda etmeniz gereken tek şey biraz özelleştirilebilirliktir.

En İyi Oyuncu Mouse 2019 İncelememiz için TIKLAYINIZ!

Logitech Oyun için alınacak diğer donanımlar ile ilgili incelemelerimiz aşağıdadır.

Logitech G403 ArtılarıSağlam yapı kalitesi

Sofistike, zarif tasarım

Tam mekanik anahtarlar

Ucuz

Kaygan tasarım

İyi performans

logitech g413 fiyatı

Logitech G403 Eksileri

Ayrı ortam anahtarı yok

Sınırlı ay Özel medya düğmesi yok

Yavaş USB 2.0 geçişi

Aydınlatma seçenekleri

Logitech G413 Carbon Dizayn

Çoğu oyun klavyesine veya geleneksel klavyeye kıyasla, Logitech G413 biraz çıplak görünebilir. Geleneksel bir plastik kutu olmadan, klavyenin altındaki taban plakasını tüm ihtişamıyla görebilirsiniz.

Mekanik Oyun Klavyesi

Harici bir kabuğun olmaması, Logitech G413 Carbon’un sertliğini etkilemez. Sert, alüminyum-magnezyum alaşımlı levhası sayesinde, bu klavyede herhangi bir zayıf noktayı bükmeye veya hatta bulmaya çalışırsanız, güdükle karşılaşacaksınız. Logitech G413 karbonunun alt tarafındaki plastik bile, sert, bazik, plastik bir tabanın biraz yukarısında yukarı kaldırırken sertliğini ekleyen çapraz şekillendirilmiş çizgiler kümesi sayesinde sert hissediyor.

G413 tam boyutlu bir klavye olduğundan 17.5 x 4.1 x 1.4 inç boyutundadır. Ancak Logitech, en sevdiğim özelliklerinden birisini diğer klavyelerinden uzaklaştırarak küçük bir yer tasarrufu sağladı: bağımsız medya kontrolleri. Bunun yerine, medya kontrolleri üst fonksiyon tuşları satırına entegre edilmiştir. Adil olmak gerekirse, ayrık ortam tuşları özellikle oyun oynamak için tasarlanmış bir klavyede pahalı bir lükstür, ancak daha pahalı modellere kıyasla neyi bırakacağınızı bilmek istiyorsanız bunların kayda değer bir kayıp olduğunu bilin.
Bazı kullanıcıların sevmeyebileceği tek şey, anahtar kapaklarının temelde yanlarda herhangi bir koruma olmadan tablonun tam üstünde durmasıdır. Kişisel olarak daha basit tasarımı seviyoruz ve temizlik de daha kolay.

Logitech gösterişli tanıttı beri G910 Orion SparkŞirketin klavyeleri giderek daha ince ve daha sofistike bir hale geldi. Logitech G413, yalnızca bir santimetre kalınlık ölçen tamamen çıplak bir çerçeve ile bu yönde son büyük adım gibi hissediyor.

Logitech G413 Carbon Özellikleri

Tüm Logitech‘in diğer klavyelerinden farklı olarak, bu tuş herhangi bir özel medya düğmesi içermiyor. Elbette, kullanıcılar F tuşlarına eklenmiş kısayollar arasında geçiş yapmak için işlev düğmesine basabilirler.

Aynı şekilde, USB geçidini takdir ederken, daha yavaş veri aktarım hızları ile gelen sadece USB 2.0.

Logitech G413 özellikleri

Orion Spectrum veya G910 Orion Spark gibi tam bir RGB klavye olmasa da, G413, Logitech’in oldukça yetenekli Oyun Yazılımını çeşitli başka işlevler için kullanmaya devam ediyor. İşlev düğmeleri üst satırını yeniden programlayabilir, ışığın yoğunluğunu ve desenini kontrol edebilir ve profilleri tek tek oyunlarla bağlayabilirsiniz.

Logitech g413 mekanik oyun klavyesi ek anahtarlara veya RGB özelliklerine sahip olmadığından, yazılımın faydası, yapılması gereken her şeyi yapmasına rağmen sınırlıdır. Öte yandan, arka aydınlatma, bir aşk yada nefret meselesi olacaktır.

Klavyenin alt kısmında, kulaklık kablonuzu yönlendirmek için kullanabileceğiniz bir kablo yolu vardır – daha önce sadece Corsair K95 RGB Platinum’da gördüğümüz bir özellik . Aynı zamanda, ek bir “U-şekilli” kanal, kablolu oyun fareniz için bağlantı noktası görevi görür.

Logitech G413 Carbon Performans

Logitech’in son birkaç bütçe klavyesi teklifleri gibi membran tuşlar veya Cherry MX anahtarları ile gitmek yerine, G413 tam bir Romer-G anahtarları tamamlayıcısıyla birlikte geliyor. Onları kendiniz kullanma şansınız olmadıysa, bilmeniz gereken tek şey, duyarlı ve nispeten sessiz mekanik anahtarlar olmalarıdır.Romer-G mekanizmaları üzerindeki 2.5 mm’lik anahtar hareketin dibine vurduğunuzda güçlü bir dokunsal çarpma var. Uzun çalıştırma mesafesine rağmen, diğer klavyelere göre daha hızlı ve daha güvenilir bir şekilde çalışmaya başladık. Bunun nedeni Logitech’in bilime cevap verme zamanını düşürmesidir.

Logitech G413 Carbon Sonuç

Logitech, dikkatinizi çekecek ucuz ve muhteşem, tamamen mekanik bir oyun klavyesini tanıttı. Piyasadaki en uygun fiyatlı çerçevesiz seçenek, fiyat ve duyarlılıkta HyperX Alloy FPS ve Roccat Suora’yı geride bırakıyor.

en iyi mekanik oyun klavyesi

Ancak, yavaş USB 2.0 geçidi ve özel ortam tuşlarının eksikliği, bu düşük fiyatla kabul etmeniz gereken iki ödündür. Logitech G413 rakipleriyle karşılaştırıldığında tam anlam ifade ediyor gibi hissediyor. Bununla birlikte, Logitech’in diğer teklifleriyle karşılaştığınızda, şirketin kendi giriş seviyesi seçeneğinden aşağı doğru bir adım attığını söyledi.

Süslü ekstra özellikler sizi heyecanlandırmazsa, G413 ucuz ve yeni bir kabuğa sahip olan tanıdık, güvenilir bir üründür. Sadece kendinize bir iyilik yapın ve yapabiliyorsanız Silver modelini alın; beyaz arka ışık sıkıcı olabilir, ancak hiçbir zaman modası geçmez.


Fiyat Bilgisi Aşağıdadır.

Logitech G413 Vatan bilgisayardaki Fiyatı 700 TL civarındadır. Satın almak için TIKLAYINIZ!

Logitech g413 Carbon mediamarkt Fİyatı 600 TL civarındadır. Satın Almak İçin TIKLAYINIZ!

Logitech g413 en ucuz nerede bulabileceğiniz konusunda da takip edebileceğiniz siteler bulunmaktadır. En ucuzunu Bulmak için TIKLAYINIZ!