Manyetik koşu bandı, manyetik kuvvet kullanarak direnç oluşturan motorsuz bir koşu bandıdır. Manyetik çekişi arttırarak veya azaltarak, daha zorlu veya daha az yorucu bir egzersiz yaratabilirsiniz. Bu tür koşu bandının hayranları çok çünkü saklanması ve bakımı kolaydır.

Manyetik Koşu Bandı satın al fiyatları yorumları özellikleri

Manyetik Koşu Bandı Nasıl Çalışır – Türleri

Üç temel koşu bandı tipi vardır: motorlu, hidrolik ve manyetik. Hem hidrolik hem de manyetik koşu bantları, kayışı ileri almak için ileri doğru harekete geçirilerek çalıştırılır. Buna karşılık, bir motor koşu bandı, ayarladığınız hıza bağlı olarak otomatik olarak ilerler. Bir motorlu koşu bandı sizi sabit bir tempoda tutmaya zorlayacaktır, oysa manyetik veya hidrolik bir koşu bandı kendi irade gücünüze bağlıdır.İnsan Enerjisi İle Çalışan Koşu Bandı

Çoğu manyetik koşu bandı, kemerin momentumunu başlatmayı kolaylaştırmak için hafif eğimlidir ve çalışmaya başlamak başlarda biraz pratik yaptırabilir. Sonuç olarak, bu tür bir sistemi kullanmaya uyum sağlamak biraz zaman alabilir ve onu kullanırken hissettiğiniz şeyler, gerçek bir yürüyüş veya koşudan farklı olabilir. Ancak, bir kez usta olduğunuzda, bu koşu bantları zorlu ve tatmin edici bir egzersiz sağlayabilir.

nasıl çalışır - yararları - zararları

Manyetik Koşu Bandı Yararları – Zararları

Bu tür koşu bantları birçok avantaj sunar. Herhangi bir elektriğin çalışmasını gerektirmediği için çevre dostudur ve ekolojik olarak sağlamdırlar. Ayrıca daha küçük, daha hafif ve saklaması daha kolaydır. Makine ayrıca çalıştırıldığında daha az ses çıkarır ve daireler veya dar alanlar için daha uygun olabilir. Ayrıca, manyetik koşu bandı motorlu versiyonlardan genellikle daha ucuzdur. Ülkemizde Altis Parana Plus Manyetik Koşu Bandı kullananlar bir hayli artmış durumda. Yorumlara bakmanız da karar vermenizi sağlayabilir. Yada kullananlar buradan yorum olarak deneyimlerini belirtirse herkese faydalı olacağını düşünüyorum. Farklı marka önerisi olan varsa da lütfen alt kısımda belirtin.

insan enerjisi ile çalışan katlanabilir koşu bandı

Diz, kalça veya eklem ağrıları veya önceden var olan herhangi bir durumunuz varsa, bir manyetik koşu bandı seansına veya başka bir antrenmana başlamadan önce doktorunuza danışın. Manyetik bir koşu bandındaki kayış başlatmak için bir miktar güç harcadığından başlaması biraz zor olabilir ve vücudunuz ileri hareketini tetikleyecek veya devam ettirecek kadar güçlü değilse, eklemlerinizde gerginlik yaratabilir veya yaralanmaya neden olabilir.

Manyetik Koşu Bantları Güvenli mi? (Emniyet)

Koşu bandı düz ve düz bir yüzeyde kullanılmalı ve etrafını en az 2 eşit alana sahip olacak şekilde konumlandırılmalıdır. Tüm somunları ve cıvataları periyodik olarak kontrol edin ve gevşek olabilecek herhangi birisini sıkın. Makineye sıkışabilecek gevşek veya sarkan kıyafetler giymekten kaçının. Çocukları ve evcil hayvanları kullanımdayken makineden uzak tutun. Makineden olağandışı sesler geliyorsa, derhal durun ve sorun çözülene kadar makineyi kullanmaktan kaçının.
Manyetik Koşu Bantlarının Avantajları

Bir koşu bandı satın almak istiyor ancak ne seçeceğinizi bilmiyor musunuz? Satın alabileceğiniz birçok koşu bandı türü vardır ve bazıları belirli ihtiyaçlar için diğer koşu bantlarından daha iyidir. Bir koşu bandına sahip olmak istiyorsanız, bu tür koşu bantları ihtiyacınız olan şey olabilir. Bu koşu bantlarından birine sahip olmanın geleneksel koşu bantlarına göre avantajlarını öğrenmek için okumaya devam edin.

motorlu koşu bandı ile manyetik koşu bandı arasındaki farklar

Manyetik dirençli koşu bandı motorsuz çalışır. Onlar üzerindeyken koşarsınız ve onları çalıştırmanız gerekir. Bu, birçok nedenden dolayı daha iyi olabilir. Hareket etmelerini sağlamak için efor sarf etmek zorunda kalacaksınız ve bunu yaparak daha fazla kalori yakmanızı sağlayabilir.

Bu koşu bandı hafif ve saklaması kolaydır. Bir koşu bandı istiyorsanız, işiniz bittiğinde katlayabileceğiniz bir manyetik dirençli koşu bandı satın almayı düşünebilirsiniz. Ağır olmadıkları için katlanması ve saklanması kolaydır. Onları evinizdeki farklı yerlere taşımak istiyorsanız da güzeldirler.

Manyetik Koşu Bandı Fiyat – Satın AlManyetik dirençli koşu bantları, geleneksel koşu bantlarından daha ucuzdur, ancak size aynı sonuçları verir. Bu koşu bantlarında daha çok çalışmak zorundasınız ve kilo vermek söz konusu olduğunda kullanmak sizin için daha iyi olabilir. Paradan tasarruf etmek istiyorsanız, kullanmak için bu koşu bantlarından birini satın almayı deneyin. Ülkemizde yaygın olan model aşağıdaki resimde de görülen altis parana plus modelidir.

altis parana manyetik koşu bandı

Manyetik dirençli bir koşu bandı satın almanın birkaç avantajı vardır. Hafif ve saklaması kolaydır. Ayrıca içinde motor bulunan normal koşu bantlarından daha ucuzdurlar. Bunlar, yürüyebilecekleri ve bittiğinde kolayca saklayabilecekleri bir koşu bandı arayanlar için harika bir seçenek. Fitness ihtiyaçlarınız için mdüşünüyorsanız hepsiburada, ikinci el, sahibinden, tekzen, n11 ve letgo gibi sitelere bakarak bunlardan birini satın almayı düşünebilirsiniz.