Sennheiser HD 202 Kulaküstü Kulaklık

Sennheiser HD 202 Kulaküstü Kulaklık sadece bir kablo takarak kullanabileceğimiz bu kulaklık ortamdaki gürültüyü izole ederek size hissettirmez. Son derece hafif olan bu ürünü belli bir süre sonra varlığını unutabilirsiniz. Bass ve tis seslere baktığımızda inanılmaz derecede derin bass lara sahip olduğunu gördüm. Teknik olarak düşünürsek tam dinamik aralıklarla çalıştığını görmekteyiz. Keskin bas tepkisi sunan ve güçlü modern müzikler için uygun olan kulaklığımız DJ ler için idealdir.

Sennheiser HD 202 Kulaküstü Kulaklık

Sağlam yapısıyla dikkat çeker öyle ki Sennheiser ürünleri için 2 yıl boyunca birebir değişim imkânı sunuyor. Pcler, tabletler, mini hi-fi sistemleri veya mobil kullanım için tasarlanmıştır. Fakat mikrofon özelliği barındırmamaktadır. Yani kulaklığı telefona takıp ondan konuşayım diyemezsiniz. 3 metre kabloya sahip olan kulaklığın DJ ler için uygun olduğunu söyledik iyi de biz ne yapacağız. Sennheiser bunu da düşünerek kablo üzerinde var olan askı aparatı sayesinde hem uzunluğunu kendimiz ayarlayarak cebimize yakamıza takabiliyoruz. Bu şekilde de şık bir görüntü sağlamış oluyoruz.

Sennheiser HD 202 Kulaküstü Kulaklık Özellikler:

Kapalı, kulaküstü, dinamik hi-fi stereo kulaklıklar
DJ’ler için hem mobil kaynaklar hem de ev mini hi-fi sistemleri için ideal
Ortam sesini izole eder
Özel olarak tasarlanmış parçalarla bas yanıtını güçlendirir
Son derece düşük bas için kabartmalı “türbin” ile hafif diyafram malzemesi
Yüksek ses seviyeleri için güçlü neodymium mıknatıslar ve hafif diyaframlar
Modern ritim odaklı müzikler için güçlü bas ve artan sinyal seviyeleri
Klips: Hareket halindeyken kablo uzunluğunu ayarlamak için kablo takma
Uzun süreli dinleme için bile ultra hafif tasarım sayesinde son derece rahat bir kullanım
Son derece esnek kafa bandı ile dayanıklı dış mekan tasarımı
3 m yüksek iletken OFC bakır kablo
Frekans tepkisi (Kulaklıklar): 18 – 18000 Hz
Ses basıncı seviyesi (SPL): 115 dB
Ağırlık: 130 gr
Nominal empedans: 32 Ω

Sennheiser HD 202 Kulaküstü Kulaklık

Sonuç:

Evet, bende almadan önce birkaç kulaklık araştırdım. Aynı fiyatlarda 3-4 kulaklığı bizzat o an cep telefonuma bağlayarak denedim. Ki bence en doğru yöntem budur. Sennheiser HD 202 Kulaküstü Kulaklık, Sony MDR-XB450APB Kulak üstü Kulaklık, Philips SHL3165BK/00 Mikrofonlu Kulaküstü Kulaklık karşılaştırma yaptığım kulaklıklar bunlar. İnanın aralarında dağlar kadar fark var. Ben ses kalitesi istiyorum arkadaş bir de dayanıklılık olsun diyorsanız şuan yaklaşık fiyatı 150 TL olan bu kulaklığı tek geçerim. Yine karar sizin tabi.

Eksileri de var tabi. Mesela gerek özelliklerinde gerekse denediğim andaki konforu uzun süreli kullanımdan sonra bulamıyorum. Benim kafa yapım biraz büyük belki sebebi odur. Sennheiser HD 202 Kulaküstü Kulaklık ı 2-3 saat kesintisiz kullanımda yanlardan baskı yaptığını farkettim. Yanlış anlaşılma olmasın belki de size çok rahat gelecektir öyle bariz bir rahatsızlığı yok. Görünüşe bakacak olursak bu konuda da Sony’nin bahsettiğim Sony MDR-XB450APB Kulak üstü Kulaklık modeli çok daha şık duruyor ama sade yapısıyla Sennheiser HD 202 Kulaküstü Kulaklık da yine şık. Bas ve tizleri de güzel olmakla birlikte(karşılaştırma yaptığımda bu kulaklık diğerlerinin 10 adım önündeydi bu benim fikrim tabi) ses yükselince bas etkisini çok az da olsa kaybediyor. Sanırım kulaklar zara görmesin diye yapılmış bir özellik. Yine bu yüzden açıklamalarda “derin bas” deniyor olabilir.

Ben bu işin teknik yönünden detaylı bir şekilde anlamam fakat günlük kullanım deneyimlerimi sizinle paylaşıyorum. Ben 1 sene önce Sennheiser HD 202 Kulaküstü Kulaklık yaklaşık 130 TL civarında satın almıştım şuanda da bu fiyata yakın gördüğüm kadarıyla. Kesinlikle fiyat performans ürünü! 1 senedir kullanıyorum ve çok memnunum. Bu fiyata alınabilecek en iyi kulaklık Sennheiser HD 202 Kulaküstü Kulaklık diyebilirim. Görüş ve önerileriniz bizim için değerlidir yapılan yorumlara anında cevap vereceğimizi bildirir iyi günler dilerim. Diğer ürün incelemelerimiz için alttaki teknoloji butonuna tıklayabilir, ya da ürünün resmi sitesini incelemek için yine alttaki linki takip edebilirsiniz.

Teknoloji Kategorisi Resmi Sitesi

www.Bilgilinet.net