Sony XB40 bluetooth hoparlör almalımıyım? İlk olarak Bluetooth hoparlör alırken nelere dikkat etmeliyim? hangi Bluetooth hoparlör almalıyım? Su geçirgenliğine nerden bakarımm gibi aklınızda sorular olabilir. Tüm bu soruların yanıtı için En İyi Bluetooth Hoparlör 2019 yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bir Bluetooth hoparlörden bas istiyorsanız, o zaman bu hoparlör en iyilerinden biri. Sony’nin baslara odaklanan ve disko ışıklarıyla odaya ortam katan hoparlörler yaptığı biliniyor. Sony XB40 Hoparlör, her ikisi de ışıklarda ve baslarda olduğu gibi bir hayal kırıklığı değil. Aslında, XB “Xtra Bass” anlamına geliyor ve ses için mükemmel olan 61 mm sürücülerle geldiğinden emin. Ancak, hoparlör ne çekici bir tasarıma, ne de piyasadaki diğerleri gibi pek çok akıllı özelliğe sahiptir. Bununla birlikte, karmaşıklığı ile neye sahip olmadığı, bas kalitesi ile telafi ediyor.

sony

Öyleyse, Hoparlörün Paketlediği Bazı Özellikler Nelerdir?

Sony XB40 Bluetooth Hoparlör taşınabilir olmasına rağmen, diğer Bluetooth hoparlörler ile karşılaştırıldığında oldukça büyük ve arabanıza sırt çantanızdan daha iyi oturacak kadar büyüktür.

Birkaç su sıçramasına maruz kalan Sony XB40 Bluetooth Hoparlör yağmurlu bir günde çalışacak ve IPX5 olarak derecelendirildiği için su birikintisine bile uzanabilir. Ancak, tamamen su geçirmez olmadığı için suya batırılmasını tavsiye etmem.

Sony XB40 Bluetooth Hoparlör, sağlam görünümünü, onu kaplayan kauçuk malzemeden alır, bu da suya dayanıklı özelliklerini verir. Ancak bir dereceye kadar su geçirmez tamamen değil. Hoparlörün ön tarafı bir ızgara ile kaplanmıştır. Izgara, ışığı veren ışıklandırılmış bir tüpün etrafını çevreler. En iyi şey, ışıkların sıklığını ve düzenini kontrol edebilmenizdir.Hoparlör ayrıca üstte çok kullanışlı kontroller ile birlikte geliyor. Güç açma / kapama düğmesini, oynat / duraklat, ses kontrol düğmesini ve diğer XB hoparlörleri ekleyebileceğiniz ekle düğmesini içerir. Üstelik bas sesinin çok fazla olduğunu veya dinlemekte olduğunuz şarkı basla iyi gitmediğini duyarsanız, fazladan bir bas düğmesi vardır. Düğmeye basıldığında, hoparlör çok fazla bas üretmez.

SONY XB40 tus takimi

Aynı zamanda, aramayı cevaplayabileceğiniz özelliği de vardır.

XB40 Bluetooth Hoparlör dikkat çekecek şekilde tasarlanacak ve etrafına gizlenmeyecek şekilde tasarlanmıştır. Bu, yine de sorun değil çünkü yaydığı ışıklardan dolayı fark edilecektir.

Sony‘nin hoparlörlerindeki ışığı kullandığı bilinmesine rağmen, XB40 Bluetooth hoparlörü ile bu geleneğe devam ediyor. Her üreticinin ürünlerinde kendi imzası ya da çekim noktası vardır ve Sony, bu hoparlörü için beni heyecanlandıran ışık yolunu seçti. Ancak zaman zaman evde disko ışıkları istemiyorsunuz, ancak müziğin keyfini çıkarmak istiyorsunuz, üretici bunu düşünüyordu ve bu yüzden ekstra bas düğmesine bir kez daha basmak suretiyle ışıkları kapatabilirsiniz.

sony XB40

Veya hala ışıkları istiyorsunuz, ancak yanıp sönen ışığı istemiyorsunuz; Işıkları kontrol etmenizi sağlayan Sony Müzik merkezi uygulamasını kullanarak ayarları değiştirebilirsiniz. Hoparlörü telefonunuza kolayca bağlarsınız ve konuşmacınızın ayarlarını da değiştirebilirsiniz.

Sony XB40 Bluetooth Hoparlör Batarya Ömrü

Sony XB40 Bluetooth Hoparlör etkileyici bir batarya süresi 24 saattir. Üstelik hoparlörün arkasında, telefonunuzu şarj etmek için kullanabileceğiniz bir USB var, çünkü muhtemelen o kadar uzun sürmeyecek!

Telefonunuzu hoparlöre bağlamak için normal Bluetooth’u kullanabilir veya daha net bir ses elde etmek için LDAC‘ı kullanabilirsiniz. Ancak, LADC uygulaması bazı atlamalarla karşılaşır ve tüm telefonlarla iyi çalışmaz.

Daha önce belirtildiği gibi, XB ekstra bas anlamına gelir ve hoparlör bası budur. Yüksek olduğunda, hoparlör titremez, bu nedenle bas açıkken bile net ses verir.

Sony XB40 Bluetooth Hoparlör özellikle bas için tasarlandıklarından, Mid bas basıldığında net bir şekilde görünmüyor, karmakarışık ve vokaller o kadar net değil. Bunun nedeni, bas tarafından gölgelenmeleridir.

XB40 Bluetooth Hoparlör, Düşük frekanslı şarkılar için mükemmeldir. Sesler çok net ve düşük ses seviyelerinde bile bas sesinin tadını çıkarıyorsunuz.
Bass özellikli bir Bluetooth hoparlör arıyorsanız, başka yere bakmayın. XB40 Bluetooth Hoparlör, diğer Bluetooth hoparlörlerin çoğundan daha büyük olmasına rağmen, özellikle pil çalışma sürelerinde de mükemmel hizmetler sunar. Ayrıca evinize veya arka bahçenize yanıp sönen ışığıyla disko hissi verir.

SONY XB40 Bluetooth Hoparlör Artıları

Çok uzun süreli pil ömrü

Telefonunuzu şarj etmek için kullanabilir ve bu nedenle bir güç bankası olarak çalışır

Ses için mükemmel 61mm sürücüye sahiptir

Başka XB hoparlörler ekleyebilirsiniz

SONY XB40 Bluetooth Hoparlör Eksileri

Hoparlörleri ve ışığı kontrol etmek için Sony müzik uygulamasını kullanmanız gerekir.

Pil durumu göstergesi yok

Tamamen su geçirmez değildir.


Bluetooth hoparlör fiyatı 999 TL civarında olup satın almak için Tıklayınız!