SteelSeries Rival 310 Oyuncu mouse almalımıyım? İlk olarak Oyuncu Mouse alırken nelere dikkat etmeliyim? Hangi Oyuncu Mouse almalıyım? Tüm bu soruların yanıtı için En İyi Oyuncu Mouse 2019 yazımızı inceleyebilirsiniz.

SteelSeries Rival 310 Mouse incelemeye başlayalım. Mükemmel bir sensöre, ergonomik bir tasarıma ve iyi tasarlanmış bir yazılıma sahip olan SteelSeries Rival 310, çoğu oyuncu için sağlam bir seçenektir.

Sağlam, hafif bir fare arıyorsanız, bu modeli göz önünde bulundurmalısınız. Plastik biraz ışık hissetmesine rağmen, yine de küçük ve sert bir faredir.

Rekabetçi oyuncuların hızlı tempolu aksiyona ayak uydurabilecek bir fareye ihtiyacı var. Sağ elini kullanan ergonomik SteelSeries Rival 310, diğer birçok oyuncunun yanı sıra, escort kalabalığına duyarlı performans sunmayı vaat ediyor.

Rival 310, Sensei 310’ın zarif tasarımına ya da programlanabilir sekiz düğmesine (Rival’in altı tane) sahip değil, ancak her ikisi de SteelSeries’in yeni TrueMove 3 optik sensörlerini kullanıyor ve 12.000’e kadar inç başına nokta (DPI) hassasiyetine sahiptir. Sağlam SteelSeries Motoru yazılımı ayrıca oyuncuların aydınlatma efektlerini kolayca kontrol etmelerine ve oyun profillerini kurmalarına izin verir. Kullanım kolaylığı ve tutarlı çalışması göz önüne alındığında, Rival 310’ı hem ciddi oyunlar hem de günlük kullanım için eğlenceli ve güvenilir bir çevre birimi olarak buldum.SteelSeries Rival 310 Mouse Dizaynı

SteelSeries Rival 310 mouse fiyat

SteelSeries Rival 310, mütevazı bir mat tasarımı çok sayıda özellik ile birleştiriyor. Düğmelerinin altı tanesinin tümü programlanabilir, ancak büyük olasılıkla kaydırma tekerleğinin yanı sıra sağ ve sol düğmeler için varsayılan eylemleri korumak isteyeceksiniz. Aksi takdirde, DPI değiştirici ve iki yan gezinme düğmesi özelleştirme için iyi fırsatlar sunar.

Konturlu şekil ile her iki taraftaki konforlu kauçuk tutacaklar arasında, Rival 310 kullanımı çok rahattır. Temiz bir yüzeye ve orta derecede dar boyutlara ( 4,9 x 2,4 x 1,7 inç ) sahip Rival 310, hem pençe tutucusu hem de avuç içi tutuşunu denediğimde ortalama ellerimi tutuyor. 4.3 ons hafif bir tarafta biraz hissediyor, ancak ciddi esports oyuncuların hareket kolaylığı takdir edebilir.

Birincil tıklama düğmeleri belirgin ve sağlam geri bildirim sunsa da, aralarında ve tabanları arasında, uzun ömürlerini etkileyebilecek önemli bir boşluk vardır. Sol taraftaki açısal gezinme tuşları tercihim için yanlara biraz yukarı konumlandırılmış olsalar da büyük ve sağlamdır. Farenin arka yarısındaki kaydırma tekerleği ve SteelSeries logosu hem canlı bir şekilde aydınlanır hem de gösterişli olmadan vurgulanır.

Yan tutamaklar silikondan yapılmıştır ve tırnaklarla açılmayacakları için oldukça sağlamdırlar. Farenin gövdesi mat siyah plastikten yapılmıştır.

Farenin çerçevesi düzgün eğrilerden oluşur, yapıya bir şekil dokunuşu içeren ani kenar değişikliklerine sahip birkaç nokta vardır, ancak bu kenarlar bile yuvarlaktır, böylece farenizi tutarken eliniz rahatsız olmaz.

Etkili olan en hassas özellik

Sol ve sağ düğmeler arasındaki boşluktur; bu, bir şeylerin içine sokulması ve düğmelerin çıkarılması için çok fazla alan bırakır.

Ancak, düğmeler kolayca takılabildiğinden bu bir sorun olmamalıdır. Fare üzerindeki düğmeler çok güvenilirdir ve ön düğmelere dokunduğumuz her yerde hareketlilik tutarlı olur.
Farenin plastik yüzeyinin Steel Series Rival tarafından parmak izine dirençli olacağı vaat edildi ve parmak izi baskıya ve avuç içi terine karşı dirençli olma konusunda iyi bir iş çıkardı.

SteelSeries Rival 310’ın alt tarafında, ön kısmında uzun sürgülü bir ped ve arkada iki kısa açılı olanlar bulunuyor; bunlar fare altlığı olmadan bile pürüzsüz hareketler sağlıyor; ancak bunları korumak için yine de bir tane satın almak isteyeceksiniz. Kaidenin ortasındaki optik algılayıcıyı barındırırken, bir başka SteelSeries logosu da arka yarıyı süslüyor. Sökülemez USB kablosu her iki ucundan da güçlendirilmiştir ve SteelSeries, teli hem esnek hem de hafif olarak tanıtır. Yine de, çürük taraftaki bağlantıları, özellikle de potansiyel olarak yüksek gerilimli bölgelerde buldum. Örneğin, telin fare ucundaki dolgulu bağlantısı, sert plastik kenarlara çok fazla zorlama olmadan sıyrılır ve bu da zamanla aşınmasına neden olabilir.

SteelSeries Rival 310 Mouse Özellikleri

SteelSeries Rival 310 oyuncu mouse

SteelSeries Rival Rival 310’ın teknik özelliği çekici tasarımıyla eşleşiyor. Esports oyunları için özel olarak tasarlanan yeni SteelSeries TrueMove 3 Sensörü, 100 ile 3,500 DPI arasında 1’e 1 izleme olanağı sağlıyor ve 3,500 ile 12,000 DPI arasında azaltılmış bir azaltma vaat ediyor. Bu yeni sensör ve onun kablolu bağlantısı sayesinde herhangi bir giriş gecikmesi yaşamadım ve tüm uygulamalardaki hareketler yumuşak ve doğal geldi.

SteelSeries Engine yazılımı, küçük bir üretici yazılımı güncellemesinden sonra Rival 310 ile hızlı bir şekilde eşleştirildi ve çok çeşitli özelleştirme seçeneklerine sorunsuzca erişebiliyorum.

Yazılımda, her bir düğmenin işlevlerini özelleştirebilir, ayrıca logonun aydınlatma modunu ve renk düzenini ayarlayabilirsiniz. Ayrıca yoklama oranının yanı sıra (fare bilgisayarla ne sıklıkta iletişim kurduğu) arasında geçiş yapmak için iki DPI düzeyi de ayarlayabilirsiniz. Temiz bir yüzeye ve orta derecede dar boyutlara sahip olan Rival 310, hem pençe hem de avuç içi kulpları denediğimde ellerimi iyi yerleştirdi.

SteelSeries Rival 310 Mouse Performans

SteelSeries Rival 310 mouse kutusu

Beklendiği gibi, SteelSeries Rival 310 oyunda olağanüstü iyi bir performans sergiledi. Counter-Strike: Global Offensive ve Overwatch gibi en popüler oyunlardan bazılarını oynadığımda, tüm hareketlerim iyi izlendi ve cephanenin sonunda ateşlenirken veya özel yetenekler kullanırken hiçbir gecikme yaşamadım. Farklı silah türlerine sahip karakterler farklı seviyelerde hedefleme hassasiyeti gerektirdiği için, özellikle Overwatch’ta DPI oranları arasında geçişi özellikle faydalı buldum.

Her iki oyunda da basit kontrol şemaları var, bu yüzden iyi performans göstermek için SteelSeries Rival 310’ın altı düğmesinden daha fazlasına ihtiyacım olduğunu hiç hissetmemiştim. Ancak, birkaç ekstra düğmenin, çok oyunculu çevrimiçi rol yapma oyunları gibi diğer oyunlarda daha karmaşık eylemler için yararlı olacağı senaryoları hayal edebiliyorum.Yoğun fare bağımlı Stardew Vadisi de dahil olmak üzere daha rahat oyunları test ettiğimde, bitkileri sulamak ve mayınlardaki düşmanlarla savaşmak gibi zaman alan işleri çok yorulmadan tamamladım. Benzer şekilde, hızlı tempolu Galaxian tarzı arcade shooter 1982’de hızlı takip, gemimi bir yandan diğerine taşımama ve hızlıca füze patlamaları ateşlememe yardımcı oldu.

SteelSeries Rival 310, oyunda olağanüstü iyi bir performans sergiledi. Oyundaki soyağacına rağmen, SteelSeries Rival 310, kelime işlemesi ve internette gezinme gibi günlük ofis işleri için fazlasıyla yeterliydi. Canlı ışık efektleri bile bir ofis çalışma alanına karışacak kadar çekiciydi.

Karar

Bu modelde fark ettiğimiz en küçük sorun, CPI anahtarının sadece iki ayar arasında dönebilmesidir ve seçili olan hiçbir gösterici yoktur.

Hem spor hem de gündelik oyunlar için iyi tasarlanmış, yüksek performanslı bir fare istiyorsanız, SteelSeries Rival 310’u edinin. Ancak, solaksanız veya daha fazla özelleştirme seçeneği istiyorsanız, Sensei 310 gibi başka fareleri de düşünebilirsin

Şimdi, SteelSeries rival 310’ın artılarına ve eksilerine bir göz atalım.

Artıları

Tasarım çok basit ve rahat

Rakiplerine göre iyi bir fiyata geliyor

İzleme Hareketi çok yumuşak bir his verir

Elyaf Takviyeli Plastikler

Canlı aydınlatma

Eksileri

Sadece 2 DPI ayarına sahip

Avuç içi tutuş için biraz küçük

Ayarlanabilir ağırlıklar ile gelmiyor

Yalnızca sağ el seçeneği


SteelSeries Rival 310 fiyatı 280 TL civarındadır. Satın almak için Tıklayınız!