SteelSeries Rival 600 Oyuncu mouse almalımıyım? İlk olarak Oyuncu Mouse alırken nelere dikkat etmeliyim? Hangi Oyuncu Mouse almalıyım? Tüm bu soruların yanıtı için En İyi Oyuncu Mouse 2019 yazımızı inceleyebilirsiniz.

SteelSeries Rival 600 incelemesine başlayalım.Rival 600 harika görünüyor, neredeyse benzersiz bir performans sağlıyor ve piyasadaki en şık kişiselleştirme seçeneklerinden bazılarını sunuyor.

Ancak, fare olabildiğince kullanımı kolay değildir ve ağırlıkları yönetmek de zordur.

Steel Series Rival 600 mouse, çok amaçlı oyun fareleri arasında en iyi seçenek olmasa da, diğer birçok fareden daha iyi bir seçenektir.

SteelSeries Rival 600 Mouse Dizaynı

SteelSeries rival mouse

Steelseries rival 600 oyuncu mouse ile ilgili ilk fark ettiğim şey şık olmasıdır. Farenin merkezini, avuç içi dayanağındaki aydınlatılmış bir SteelSeries logosunu, iki yivli yüz düğmesini ve konturlu bir kaydırma tekerleğini sallayan iki RGB LED şeridi ile Rival 600, üste çıkmadan açısal ve çekicidir. Daha da iyisi, sökülebilir bir kabloya sahip, yani seyahat etmeniz gerekirse kabloyu çıkarmayacaksınız demektir.Ayrıca, konturlu bir kaydırma tekerleğine, tıklamalara çok duyarlı iki sol ve sağ düğmeye sahiptir. Genel olarak, fare ele kolayca kalıplanan açısal bir tasarıma sahiptir. Çıkarılabilir bir kabloyla geldiğinden, birlikte seyahat ediyorsanız kabloyu aşınmaya karşı koruyabilirsiniz.

Kaydırma tekerleğinin hemen altında üç başparmak düğmesinin yanı sıra bir DPI hassasiyet ayarlayıcısı bulunur. Düğmelerin yerleştirilmesi, piyasadaki farelerin çoğunun sunduğundan farklı olduğundan, oyuncuların buna alışması biraz zaman alabilir. Bu düğmenin benzersiz yerleşimi oyuncular için bir sorun olmamasına rağmen, farelerdeki merkezi ” keskin nişancı ” keskin nişancı düğmeleri daha sezgisel olabilir.

SteelSeries Rival 600 Mouse en yenilikçi özelliği ayarlanabilir ağırlıklarında geliyor. Rakip 600’ün her iki tarafı mıknatıslanır ve fareyi ters çevirerek ve hafifçe çekerek onları çıkarabilirsiniz. Oyun seansları sırasında yan panelleri sıkıca yerinde tutan ustaca bir sistemdir ve üst kısımdaki dikişler neredeyse görünmezdir.

Öte yandan, ağırlıklar kendileri karışık bir çantadır. Sekiz çelik, 4 gramlık ağırlıklar var ve bunları her biri dört olmak üzere sekiz yuvaya kaydırabilirsiniz. Fareyi hafif ve hızlı tutabilir, biraz tutabilir veya bir tarafını diğer tarafa bile tercih edebilirsiniz.

Ağırlıklar kullanışlıdır, ancak onları yerine asmak gerçek bir acıdır. Sebep ne olursa olsun, onları ilk denemede kilitleyin ya da düştüklerinde (ve halınızın içinde kaybolup giderken) tekrar tekrar çaba sarf etmeyin. Ağırlıkları yalnızca bir kez ayarlamanız gerekiyorsa, sorun değil, ancak farklı oyunlar için farklı profiller tercih ediyorsanız, sürekli bir sıkıntı olacaktır.

SteelSeries Rival 600 Mouse Özellikleri

SteelSeries rival 600

SteelSeries Rival 600 Mouse oyun yüzeyinize bağlı olarak kalkma mesafesini otomatik olarak kalibre edeceği gerçeği konusunda büyük bir iş yapıyor. Bu, turnuva oyuncularına bir nimet olabilir ve farenizi çok kaldırsanız bile, amacınızı nispeten düz ve doğru tutar. Ancak, testlerimde, bu özelliğin ortalama bir oyuncu üzerinde bir şekilde bir diğerini çok fazla etkilediğini anlamadım.

Olağan şeyler için – düğme programlama ve aydınlatma – SteelSeries Engine 3 yazılımına bakabilirsiniz. Bu program, herhangi bir farenin düğmelerini yeniden programlamanıza ve çevre birimlerinin çeşitli çekici desenlerde aydınlanmasına olanak tanıyan temiz ve gezilebilir bir arayüz sunar. Ayrıca DPI ayarlayabilir, makroları programlayabilir, oyunlarla profillere vb. Bağlayabilirsiniz.
Ancak, aydınlatma olabileceği kadar açık değildir. Rival 600, altı farklı aydınlatma bölgesine sahiptir, ancak program varsayılan olarak bunlardan sadece birini seçer. Bu nedenle, yalnızca kaydırma tekerleğine uygulandığını fark etmeden önce bir süre boyunca bir aydınlatma düzeniyle dolaşıyor olabilirsiniz. Desenleri kopyalamak yeterince kolaydır, ancak yine de Razer, Logitech veya Corsair‘deki benzer programlarla karşılaşmamanız gereken bazı deneme yanılmalarına ihtiyaç duyar.

Rival 600 Mouse Performans

SteelSeries rival 600 inceleme

Rival 600 Mouse son derece iyi oyunlar oynuyor, ancak bu, son üç veya dört yılda bir SteelSeries faresini alan kimseyi şaşırtmamalı. Dışarıdan tutması kolay bir tasarım ve iç kısımdaki Pixart TrueMove 3 optik sensörüyle Rival 600, geniş bir hareket yelpazesine izin verir ve oyun içindeki eylemleri doğru bir şekilde izler.

Farenin tasarımı göz önüne alındığında, SteelSeries muhtemelen Rival 600’ün esports kalabalığına bir miktar yol kat edeceğini umuyor. Testlerim, hem FPS hem de RTS unvanları için iyi olduğunu, ancak en yüksek düzeyde performans gösterip gösteremeyeceğini, artıların ve semptomların kendileri için karar vermeleri gereken bir şey olduğunu gösteriyor. Şık gövdesi ve çıkarılabilir kordonu en azından uygun bir seçenek.

Artıları

Fare çok çekici bir tasarıma sahip

Farenin sensörü çok doğru

Fare ayarlanabilir ağırlıklar ile geliyor

Kullanımı çok rahat

Eksileri

Ağırlıkları değiştirmek biraz telaşlı olabilir

Rakiplerine göre. Fare biraz daha pahalıFare sol elini kullananlar için uygun değildir


SteelSeries Rival 600 Fiyatı 450 TL civarındadır. SteelSeries Rival 600 vatan ve SteelSeries rival 600 mediamarkt‘te de satın alabilirsiniz.

Satın Almak İçin TIKLAYINIZ!