Windows 10 Fall Creators Update Güncellemesindeki Yenilikler Nelerdir?

İşletim Sisteminin tüm detaylarını incelemeden önce, Windows 10 Fall Creators Update Güncelleştirmesindeki yenilikleri basitçe açıklamak ve bazı tavsiyeler sunmak gerekirse:

PC’de devam edin: Android cihazınız veya iOS cihazınız olsun, mobil cihazınızı Windows 10 ile entegre etmek, Windows 10 Fall Creators Update’in ana hedefidir. Gittikçe daha da artacak bir şekilde, cihazlar arasında geçiş yaparken etkinliklere devam edebileceksiniz.Windows 10 Fall Creators Update türkçe inceleme bilgilinet bilgili net 2

Birkaç özellikten bahsedecek olursak:

Windows 10 Fall Creators Update- Fotoğraf Uygulamasında Video Düzenleme:

Windows 10 Fall ile Video klipleri film projelerine katılın ve kırpın, müzikler, başlıklar ve özel efektler ekleyin. Fotoğraflar artık otomatik olarak filmler oluşturuyor ve bunları remix yapmanıza izin veriyor.

Windows 10 Fall Creators Update İsteğe Bağlı OneDrive Dosyaları:

Artık Windows 10 Update ile Microsoft’un çevrimiçi depolama hizmeti ile hangi klasörlerin senkronize edileceğini seçmek zorunda değilsiniz: Windows 10 Fall Update güncellemesi ile Her şey Dosya Gezgini’nde görünüyor ve yalnızca uzaktan indirilebilir yani müdahale edemezsiniz.

Kişilerim:

En yakın kişileri Görev Çubuğunda tutarak çoklu kanallar aracılığıyla kolay etkileşimler elde edebileceğiz.

Mixed Reality Viewer ve Mixed Reality for Paint 3D:

3D kreasyonlarınıza ve diğer fotoğraflarınıza bakın ve tüm bunları gerçek dünyaya ekleyin.

Edge Web Tarayıcı Güncellemeleri:
Siteleri Görev Çubuğuna sabitler ve e-kitapları ve PDF’leri işaretler.

Windows 10 Fall Creators Update-Ransomware Koruması:

Windows Defender Güvenlik Merkezi artık dosya ve klasörlerde yetkisiz değişikliklere karşı korur.

Windows 10 Fall Creators Update türkçe inceleme bilgilinet bilgili net 3

Bunlar sadece önemli noktalar; Windows 10 Fall Creators Update’de Dosya Gezgini’nden sosyal paylaşım ağlarına paylaşma butonu gibi, paylaşım panelinin en üstteki en sık görüşme kişileri için paylaşma simgeleri gösterdiği gibi çok daha yararlı olan küçük dokunuşlar da var, bu da dosyayı göndermeyi kolaylaştırıyor.

Windows Fall Creators Update de bir başka güzel şey: Ekrandaki klavye şimdi bir mikrofon simgesi de içeriyor; bu nedenle sesinizi metin girmek istediğiniz her yerde kullanabilirsiniz.

Windows 10 Fall Update güncellemerinin çoğuna kullanıcıların büyük miktarda geribildirimi geldi.

Bununla birlikte, Windows 10 Fall Creators Update’in ilk açıklandığı Microsoft Yapı konferansında açıklanan bazı özellikler henüz ortaya çıkmadı. Örneğin Zaman Çizelgesi özelliği henüz hazır değil. Bununla birlikte, Windows 10’un hizmet olarak yazılımsal yaklaşımı nedeniyle, yeni özellikler zaman zaman önemli güncellemeler arasında görülecek; bu nedenle özellikler, önemli sürümler arasında olsalar bile, hazır olduklarında bunları bilgisayarlarımıza indirebileceğiz.

Sözü edildiği gibi Windows 10 Fall Creators ile Fotoğraflar, Hesap Makinesi ve Mağaza uygulaması da dahil olmak üzere bazı Windows stok uygulamalarında İçerik Oluşturma Araçları Güncellemesi de güncellemeler arasında belirmeye başladı. Bu uygulamalarda, pencere kenarlıklarında artık yarı saydamlık var ve ışıkla ilgili değişiklikler, fareyle üzerine gelmek kaydıyla düğmeler ve menüler yoluyla yapılabiliyor.Windows 10 Fall Creators Update türkçe inceleme bilgilinet bilgili net 4

Son Söz

Windows 10 Fall Creators Update için düşüncelerime gelirsek; ben de Windows 10 ilk çıktığında kullanmaya başlayan kişilerdenim. Windows 8.1 işletim sistemi olan bilgisayarım otomatik güncellemelerle beraber Windows 10’a yükseltildi ve gayet de memnunum. Gelecek olan tüm güncellemeler Windows 10’u geliştirmeye yenilemeye yönelik ki öncelerde Windows’un yeni bir sürümünün ortaya çıkmayacağını siz de benim gibi duymuşsunuzdur. Artık modern dünyada tüm etkinliklerimiz işlerimiz internet ortagittikçe Windows 10 Fall Creators gibi güncellemelerle daha çok bağlanıyor ve işte bu Windows 10 Fall güncellemesiyle Windows tüm bu bağlantıları daha kolay işler hale getirmeye çalışmış. Bakalım bilgisayar çağında yeni güncellemelerle hayatımızda daha ne gibi değişiklikler yaşanacak hepimiz göreceğiz.