İnceleme (Akıllı Saat)

Xiaomi Amazfit Pace çok şık bir görünümle karşımıza çıkıyor. Kendi bünyesinde Xiaomi Amazfit Pace akıllı saat bileklik konusunda devrim olarak duyrulsa da piyasada aynı fiyatlarda aynı işi yapan birçok farklı markalara rastlayabiliyoruz.

Daha önceden bildiğimiz Xiaomi Mi Band 2’yi çoğumuz biliyoruz. Değiştirilebilir kordon, nabız ölçer, saat, adımsayar (pedometre) gibi çoğu özellik mevcuttu ve stabil çalışıyordu. Ve fiyat olarak da 120tl civarlarında halen satılıyor. Ama Xiaomi Mi Band 2’de ekran ve kordon şikayetleri mevcut. Ekran çok küçük ve fiyatının uygun olmasının en büyük sebeplerinden biri budur ve kordanlar zamanla eğik kalıyor yani bileğimizden çıkarınca yamuk bir görüntü oluşturuyordu.


Xiaomi Amazfit Pace fiyat Bluetooth Nabız Gps Akıllı Saat bileklik bilgilinet 2
  • Kalp Atış Monitörü: Kendi bünyesine entegre olarak gelen nabız ölçer sistemiyle kalp atış hızınızı anında ekranda anlık olarak takip edebiliyorsunuz.
  • Dokunmatik Ekran: Günümüzde artık dokunmatik olmayan akıllı bir saat çok kalmadı. Dokunmatik güzel şık bir ekran
  • GPS: Katettiğiniz mesafeyi ceptelefonu gibi dijital ortamlardan takip edebilir rotanızı gözlemleyebilirsiniz.
  • Hava Durumu: Bluetooth ile bağlanılan cihazdan senkronize olarak anlık bir şekilde hava durumu takibi yapılabilir.
  • Akıllı Bildirimler: Mesajlar, telefon aramaları gibi bildirimlerinizi saatinizden görüntüleyebilirsiniz.
  • Adımsayar (Pedometre): Her akıllı saatte olduğu gibi Xiaomi Amazfit Pace’de de adımsayar mevcut.
  • Kat Edilen Mesafe: Doğruluğu kanıtlanmış bir şekilde yürüdüğünüz mesafeyi anlık olarak görüntüleyebilirsiniz.
  • Kalori: Etkinliklerin sonrasında veya günlük olarak yakılan kalori miktarını gözlemleyebilirsiniz.
  • Uyku Takibi: Nasıl uyuduğunuzu gözlemleyerek ne kadar uyuduğunuzu ve ne kadar uyumanız gerektiği gibi bilgileri takip edebilir öneriler alabilirsiniz.

Xiaomi Amazfit ÖzellikleriSeramik kaplama kasası , silikon değiştirilebilir bandı, yuvarlak kadranıyla Xiaomi Amazfit Pace çok şık bir görünümle karşımıza çıkıyor. 320 X 300 piksel hd çözünürlüğe sahip bir ekranı var ve 12 mm çevirme kalınlığı ile 1.34 inç dokunmatik ekrana sahip. İnanılmaz hafif olan Xiaomi Amazfit Pace 50 gram ağırlığa sahip. Pil ömrüne gelecek olursak gps takibi sırasında ki en çok bu uygulamada şarjınız tükeniyor, tam tamına 35 saat gibi şaşırtıcı bir dayanıklılığa sahip. Normal kullanımda tahmini olarak en az 5 – 6 gün şarjı gidiyor diyebiliriz. Peki kaç saatte şarj oluyor derseniz de bu süre 3 saat gibi makul bir süreye sahip.

Xiaomi Amazfit Pace türkçe Bluetooth Nabız Gps Akıllı Saat bileklik bilgilinet

Her zaman açık olan Xiaomi Amazfit Pace’in ekranı, parlak güneş ışığında bile kolaylıkla okumayı sağlıyor. Bazı kullanıcıların “keşke ekranı daha parlak olsaydı” dediğini de buraya not edelim. IP 67 su geçirmez özelliği sayesinde Xiaomi Amazfit modelleri; toza, yağmura, sıçramaya ve kazayla sızmaya karşı dirençli kalıyor. Yine bazı yorumlarda kullanıcıların yağmurda kullanabileceği fakat havuzda suda çok kullanmamaları gerektiği yazılmış. Eğer Xiaomi Amazfit Pace’de IP 67 sertifikası varsa korkmadan havuzda kullanabilirsiniz bunu da belirtelim.

WİFİ

5 – 10 m Wi-Fi mesafesi ve bağlantı yeteneği ile de bireylere spor faaliyetlerinde destek oluyor denmiş bağlantı konusunda Xiaomi Amazfit ürününde sorun yok. Ayrıca kullanıcılar yanlarında başka bir MP3 cihazı olmadan, akıllı saatlerini eşleştirdikleri Bluetooth kulaklıkları ile de Xiaomi Amazfit müzik keyfini doyasıya çıkartabiliyor.

Akıllı koşu izleme sistemi ile egzersizler kişi tarafından denetlenebiliyor ve yapılan egzersiz boyunca temponun aynı şekilde tutulması sağlanarak kişiye verimli bir spor yapma imkanı sunuluyor. Ayrıcı bu akıllı spor saati fitness özelliklerinden yararlanmaya olanak tanıyarak iOS ve Android sistemini de destekliyor. Dolayısıyla Xiaomi Amazfit Pace üstün performansı ile bireylerin vazgeçilmeyen yardımcısı haline geliyor.

Corning Gorilla cam malzeme kullanılarak yüksek kalitede üretilen Xiaomi Amazfit, yansıtıcı ekran teknolojisiyle daha iyi ve daha net bir görüntü kalitesi sunuyor. İstediğiniz bütün müziklere – 500 MP3 dahili depolama kapasitesiyle (yaklaşık 2gb) – her an ulaşabileceğiniz akıllı saat ile aynı zamanda her bir spor faaliyeti bilimsel veriye dökülebiliyor. Bu veriler sayesinde kişi kendi vücudunu daha iyi anlama imkanı buluyor.
Çoklu kayıt modları, akıllı saatin yapılan egzersizi her an izlemesine; mesafeyi, zamanı, kaloriyi, yüksekliği ve maksimum hız ortalamasını yakalayıp kaydetmesine olanak tanıyor. Günün her saatinde telefonun serbest dolaşımını akıllı saat üzerinden kişiye rahatça yaptırabilme imkanı sunan Xiaomi Amazfit Pace fiyatı ile de alıcısının ilgisini çekiyor. Bu yüksek performanslı bileklik ile fitness takibi yaparken bir yandan da telefona gelen bildirimler rahatça okunabiliyor.

Xiaomi Amazfit Pace Türkçe midir?

Evet ama bazı kullanıcılar tam verim için cihazı ingilizceye çevirmenin doğru olaccağını yazmış. Sonuç olarak Xiaomi Amazfit tavsiyedir. Xiaomi Amazfit Pace kullanan kişiler deneyimlerini bizlerle paylaşırsa çok mutlu oluruz…

Xiaomi Amazfit Pace Fiyatı

Xiaomi Amazfit Pace satın almak için çok araştırma yapmanıza gerek yok Türkiye’de satış fiyatı 600 TL civarındadır. Alternatif bilekikler yada akıllı saatler piayasada mevcut.