Xiaomi Mi 9 kamerası, Çinli üreticinin en son amiral gemisi akıllı telefonu ve üçlü kamera kurulumuna sahip ilk cihazı. Ana modül, 12Mp çıkış görüntüsü üreten 1/2 ″ 48Mp sensörlü görüntü kalitesindedir. Ek olarak, zoom çekimleri için 12Mp 2x tele-modül ve 117 derecelik görüş açısına sahip 16Mp süper geniş açı barındırıyor. Otomatik odaklama sistemi bir PDAF, lazer ve kontrast algılama karışımı kullanır.Kullanıcılar, Xiaomi Mi 9 kamera görüntüleri bir Full HD + çözünürlükte AMOLED ekran üzerinde görüntüleyebilir, düzenleyebilir ve oluşturabilir.
Xiaomi Mi 9 kamerası Qualcomm’un en son üst seviye Snapdragon 855 yonga setiyle çalışır. Mi 9’un akıllı telefon kamera testimizde nasıl bir performans gösterdiğini öğrenmek için incelememizi okuyun.

xiaomi mi 9 kamera 5

Xiaomi Mi 9 Kamera Temel özellikleri:

Üçlü kamera kurulumu
Birincil: 0,8 µm piksel ile 48Mp 1/2 inç Sony IMX586 dört sensör, f / 1,75 açıklıklı mercek, 26mm eşdeğeri odak uzaklığı
Tele: 1.0Mm piksel, f / 2.2-diyafram açıklığı lensi, 50mm eşdeğeri odak uzaklığı olan 12Mp 1 / 3.4-inç Samsung S5K3M5 sensörü
Süper geniş açı: 16Mp 1/3 inç Sony IMX481 sensör, f / 2.2-açıklıklı mercek, 17mm eşdeğeri odak uzaklığı
PDAF / lazer otomatik odaklama
LED ışık
2160p / 60fps video (varsayılan modda 2160p / 30fps)
Mobil testler hakkında: Xiaomi Mi 9 kamera incelemelerimizde puanlama ve analiz için, mühendisler hem kontrollü laboratuar ortamlarında hem de doğal iç mekan ve dış mekan sahnelerinde kameranın varsayılan ayarlarını kullanarak 1500’ün üzerinde test görüntüsünü ve 2 saatten fazla videoyu yakalar ve değerlendirir. Bu inceleme, bu testlerin en önemli sonuçlarını gösteriyor.

xiaomi mi 9 kamera 4

Bizden 95 puanlık bir puan elde eden Mi 9, bugüne kadar üretilen en iyi Xiaomi cihazıdır ve akıllı telefon kamera sıralamasında Xiaomi Mi 9 kamerası en üste çok yakın bir noktaya gelmiş bulunuyor. Xiaomi Mi 9 kamerası hemen her durumda yüksek kaliteli fotoğraflar çekebilmesi sayesinde bizden 95 puan kazandı.

Hedefe pozlama sürekli stabilize ve Xiaomi Mi 9 kamerasının fotoğraf makinesi, doğru beyaz dengesiyle ve herhangi bir renk gölgesi veya başka renk sorunu olmadan hoş bir renk yakalıyor. Gürültü seviyeleri parlak ışıkta ve tipik iç mekan koşullarında çok iyi durumdadır ve otomatik odaklama sistemi hemen hemen her koşulda hızlı ve doğru bir şekilde çalışır.
Işık seviyeleri çok düştüğünde, Xiaomi Mi 9 kamera LED flaşı mükemmel bir seçenektir. xiaomi mi 9 kameranin flaş performansı hem akıllı hem de karışık ışık koşullarında iyi pozlama ve renk ile bugüne kadar bir akıllı telefonda gördüğümüz en iyisidir. Portre modu, iyi ön plan konu yalıtımı ve hoş bir bulanıklık gradyanı ile simüle edilmiş bir bokeh efekti üretme yeteneğine sahip olup, oldukça doğal görünümlü görüntüler elde etmenizi sağlar ve Mi 9’un 2x optik zoom lensi, daha uzun zoom ayarlarında bile zoom görüntülerini iyi ayrıntılarla çekmeye yardımcı olur .

xiaomi mi 9 kamera 3

Sonuç

Xiaomi Mi 9 kamera birçok açıdan görüntüleme için çok iyi, ancak bazı konularda eksiklikleri de yok değil. Sınıfının en iyileri ile karşılaştırıldığında, çerçevenin gölgeli alanlarında daha az ayrıntı vardır. Bir ton sıkıştırma efekti, bazı durumlarda oldukça doğal olmayan görüntülerle sonuçlanır.